FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 18Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-02-19 10:35  [R/G] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Witajcie,

ze względu, że A7V strasznie mnie wymęczył, podjąłem decyzję o budowie dwóch modeli jednocześnie. Przy okazji nauki projektowania wycinanki na przykładzie Mark I, na tapet wziąłem klasykę gatunku - Tygryska od Hala ;)

Posiadam dwa egzemplarze tego modelu. W dwóch różnych wydaniach - z wolarką wnętrza oraz bez warloki. Oczywiście zacząłem lepić tego waloryzowanego.


Przykładowe zestawienie tych samych arkuszy z różnych wydań.


Wspomogę się również laserami.


Idąc za radą Pana Leszka z FB grupy Kartonowe Perełki. Nie zacząłem modelu zgodnie z instrukcją, tylko od elementów mało widocznych, na których poznam charakterystykę papieru, na którym wydrukowany jest model. No i było to dobre posunięcie, ponieważ zastałem zaskoczony przez strasznie pancerny karton - do naginania elementów musiałem użyć pierwszy raz metody pocieniania kartonu. Zazwyczaj kładę cześć na podświetlarce i na lewej stronie przyjeżdżam z 5x igłą i wszystko zagina się elegancko - w tym wypadku nie dało to porządnego efektu ponieważ wydruk zaczął pękać.

Dzięki temu, nauczyłem się nowej techniki i tak powstały dwie pary zbiorników paliwa oraz akumulatorów :)


Kiedyś podczas przeprowadzki, zgubiłem cztery wycięte elementy wersji waloryzowanej. Dokładnie chodzi o elementy nr: 3, 4P, 4L oraz 29. Czy ktoś z Was posiada te arkusze i nie są mu potrzebne? Jeśli tak to czy jest ktoś w stanie je odstąpić/odsprzedać lub przesłać skan?

Post zmieniony (01-10-23 17:17)

 
16-02-19 10:43  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał |1:25
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Warto zeskanować model przed robotą w razie takich przypadków.

 
16-02-19 11:17  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał |1:25
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zaraz, poczekaj...czy ja dobrze zrozumiałem, że dwa egzemplarze oznaczone tym samym numerem 6-7/98 są... Różne?

Jak to możliwe? Przecież okładka wygląda niemal identycznie.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
16-02-19 11:28  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał |1:25
andre   

Z tego co ja pamiętam to jedna okładka Tygrysa była wydana na papierze jakby kredowym (to był pierwszy egzemplarz który kupiłem i skleiłem jak tylko się ukazał). Drugi który zdobyłem na wymianie to był wydany na zwykłym papierze (okładka ) z tym samym numerem . Nie jestem teraz w stanie powiedzieć który był mocniej waloryzowany.Musiałbym sprawdzić w domu jak wrócę z roboty.

--

Post zmieniony (16-02-19 11:31)

 
16-02-19 11:35  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał |1:25
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Raziel, Pan Haliński czasem robił dodruki z kosmetycznymi zmianami. Podobna sytuacja jest np z Hurricanem, gdzie różnią się lekko brudzingiem.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
16-02-19 11:43  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał |1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

@Tymek - masz rację, ale jakoś jestem jeszcze przyzwyczajony do "starej" szkoły gdzie nikt nie używał skanów, tylko kleił to co miał ;)
@Raziel, Andre, Łosiu - Macie rację, okładka z papierem kredowym o model bez waloryzacji. Okładka na zwykłym papierze to dodruk z waloryzacją.

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
16-02-19 14:08  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał |1:25
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Witam, kleiłem pierwsze wydanie. Dwa razy :)
Zwróć uwagę na długość szkieletu kadłuba - warto sobie części szkieletu przymierzyć do pokryć zewnętrznych kadłuba.
Z tego co pamiętam, szkielecik był za długi o ok. 2-3mm...

Piszę oczywiście o częściach wycinankowych. Nie mam pojęcia jak jest z laserami.

Będę podpatrywał. Powodzenia.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
16-02-19 15:00  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał |1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Życzę powodzenia i masz we mnie wiernego kibica ;-)

 
16-02-19 15:24  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał |1:25
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Spytam nieśmiało, jak w tym poprawionym graficznie wydaniu wyglądają gąsienice.
Model budowałem w 2003, wnętrze sobie darowałem, zrobiłem tylko zbiorniki i chłodnice, które widać przez okratowane płyty na kadłubie.
Nie przypominam sobie jednak, żeby szkielet nie pasował. Być może docinałem go do poszycia, a dopiero potem składałem, w każdym razie jednak bez problemów. Z braku internetu miałem zero porównania jak taki czołg wygląda w kolorze i na gąsienice po prostu nakleiłem te brązowe beleczki gruntozaczepów, co wygląda jak nie z tej bajki, bo nie przeszło mi przez myśl, żeby tam domalować, choćby akwarelkami imitację błota.

--

 
17-02-19 21:00  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał |1:25
RoyalHeros 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po jakości wykonania dotychczas sklejonych elementów,wnioskuję że będzie na co popatrzeć.Zawsze fascynowały mnie modele z wykonanym wnętrzem.Wiesz chodzi mi o to,że czasem oglądasz jakąś maszynę i zastanawiasz się jak coś działa,budujesz sobie w głowie jakiś skomplikowany mechanizm a potem zaczynasz sam grzebać w tym,może to być samochód lub nawet automat do prania i okazuje się że rozwiązanie jest niesamowicie proste i kompletnie odbiega od własnych wyobrażeń.

To właśnie uwielbim w sklejaniu modeli,a to uczucie przy modelach z pełnym wnętrzem jest chyba jeszcze bardziej intensywne

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 18Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024