FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-09-20 00:22  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Kuba - ciekawe. StuG IV był produkowany na podwoziu Panzer IV H/J. Pierwszą cechą różniącą wannę G od H jest podcięcie spodu wanny z tyłu pojazdu. Wersja H i J miała już prostą podłogę aż do płyty tylnej. Więc Stug spód wanny ma poprawny, bo został zbudowany na wersji H.
Dodatkowe dość istotne różnice pomiędzy G a H to np. inne koła napędowe, inne stopery absorbujące przy wózkach... Nie wiem jak te cechy mają się w modelach. Wielką wtopa są oczywiście wlewy paliwa po obu stronach wanny. Błąd zgłaszany przy StuGu, pojawia się zaś przy ausf. G ehhh




Spód StuG-a w modelu answera jest poprawny (został zmieniony po moich uwagach) dla wersji G i wczesnej H. W modelu ausf. G answera, spód to totalne s-fi. Akurat w tym przypadku można było skopiować ze StuG-a ;-)

Pozdrawiam !

 
28-09-20 20:16  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Błotniki uzupełnione o spodni kątownik wzmacniający wraz z dodatkowym onitowaniem, oraz połączenie w przedniej części kadłuba z wanną.
I tutaj pojawił się pierwszy problem. Po wewnętrznej stronie kadłuba, przy styku błotnika z pionową ścianą wanny, po obu stronach pojawiły się dziury. Nie potrafię powiedzieć, czy to mój błąd, przy wycinaniu / pasowaniu elementów do siebie, czy po prostu zbyt mały gabaryt części w tym miejscu. Na chwilę obecną ubytek zamalowałem, docelowo wypełnię z zapasu koloru. Problematyczne miejsce zaznaczyłem poniżej.




Rozpocząłem również prace nad podwoziem. Poniżej wykonane rolki powrotne:


Przy kołach napędowych jest mały błąd w opracowaniu związany z grubościami warstw kartonu. Niestety wychwyciłem go po fakcie.
Część koła bliżej wanny należy zgodnie z projektem skleić z części 80a, c, d. Żadna z nich nie wymaga podklejenia, więc całość ma grubość 3 warstw kartonu. Element zewnętrzny należy skleić z części 80 i 80a z czego część 80 należy najpierw podkleić kartonem, a potem skleić dwustronnie. Nawet podklejając tylko jedną stronę części 80 kartonem (jak ja to uczyniłem) mamy 4 warstwy. Niestety różnica jest widoczna gołym okiem. Zastanawiam się nad jedną z 2 opcji - pozostawienie jak jest, lub rozcięcie i podklejenie kartonem koła wewnętrznego. Na chwilę obecną bardziej skłaniam się przy pozostawieniu jak jest. Obawiam się iż rozcięcie koła może uszkodzić cały element.



W kole napinającym również jest mały błąd - tym razem graficzny.
Części 82 i 82c powinny mieć kolor po obwodzie, gdyż opracowanie nie przewiduje w tym miejscu naklejania części 82b


Pozdrawiam,
Kuba

 
28-10-20 22:20  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Mała aktualizacja. Obecnie nadszedł ten etap budowy (elementy podwozia) gdzie duży nakład prac skutkuje wizualnie małym przyrostem postępu. Ukończyłem koła napędowe, koła napinające, przekładnie, odbijacze oraz elementy mocujące koła napinające. Udało mi się wyprowadzić poprzednio opisane błędy. Koła są symetryczne.
Przed masową produkcją wykonałem pierwsze dwa prototypy kół jezdnych. Jestem z nich zadowolony. Na zdjęciu nie widać - ale dekle są wypukłe. Wahałem się czy wykonać otwory w deklu i wklejać śruby, ale nie czułem się na siłach i ostatecznie odpuszczę ten zabieg.





Pozdrawiam,
Kuba

--

 
22-11-20 22:25  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Poniżej efekt ostatniego miesiąca prac.
Wykonałem wszystkie koła nośne, oraz pierwsze dwa prototypowe wózki. Szczerze mówiąc te 2 wózki wymęczyły mnie bardziej niż te 16 kół.
Wszystko w miarę ładnie się składa. Błędy w ilości części - bliźniacze jak w Sturmgeschutz IV w prowadzonej przez MarkaC relacji (notabene bardzo ubolewam iż podjął decyzję o nie kontynuowaniu jej). Uwzględniłem uwagi do wózków z tej relacji i przyciąłem od razu resory.
Dodatkowym błędem graficznym w opracowaniu jest brak pełnego zadrukowania kół od strony spodu wanny - będę musiał albo zamalować, albo ku czemu się skłaniam - nakleić krążki wycięte z zapasu z ksera.
Po wykonaniu reszty wózków będę miał już całość elementów podwozia.
Przed wykonaniem i zamontowaniem gąsienic, planuję złożyć całe podwozie, pomalować lakierem bezbarwnym i wykonać pin wasch.

Pozdrawiam,
Kuba



 
23-11-20 18:19  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetnie wygląda ten układ jezdny . A co do wykonastwa racje prawisz mam to samo 11 kółek poszło gładko a teraz ślęcze cały wieczór żeby jeden wahacz poskładać .

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
22-12-20 23:30  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Ostatnio częstotliwość aktualizacji spadła, ale nie oznacza to braku postępów.
Wykonałem w komplecie wózki podwozia - jak do tej pory chyba najmniej przyjemna dla mnie część. Jakoś nie miałem do nich serca co widać - poległem na oklejaniu obłości. Na obecnym etapie modelarskiego rozwoju chyba więcej nie dałbym rady z tego wycisnąć. Trochę pociesza mnie fakt iż po sklejeniu całości niewiele będzie z nich widać. W między czasie, aby urozmaicić prace w ramach przerywnika wykonałem kilka elementów na kadłubie.

Wózki jezdne:



Przygotowane do złożenia elementy podwozia:


Elementy kadłuba wykonane podczas prac nad wózkami: włazy, pokrywy przednie, pokrywy silnika i doposażenie tyłu


Rozpocząłem również prace nad wieżą.


W dalszych planach jest złożenie podwozia i wykonanie gąsienic. Wraz z modelem zakupiłem gąsienice laserowe - jak poniżej.
Trochę się rozczarowałem jak zobaczyłem iż zęby są wygrawerowane a nie wycięte - jakoś wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Czeka mnie sporo nieplanowanej pracy aby przypominały choć trochę te prawdziwe. Zacząłem rozważać zakup drugiego kompletu od innego producenta - jest jednak ryzyko że nie będą pasować do rozstawu talerzy kół napędowych. Czy może ktoś dysponuje laserowymi gąsienicami GPM lub Draf Model (lub innych) dla PZ IV i jest w stanie podać mi wewnętrzny rozstaw otworów na zęby w ogniwach??



Pozdrawiam,
Kuba.

 
23-12-20 20:13  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonujesz ten model.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-12-20 21:01  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Ja też podziwiam, piękna robota. Najlepsze kamo jakie widziałem spośród wydanych modeli czwórki. Znajdzie się na mojej liście zakupów, chociaż kusi mnie też Stug IV Answera.
Dobrych Świąt

--
pozdr, Radek

 
27-12-20 09:42  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajna ta Twoja czwóreczka, dobrze wychodzi :) Podobają mi się zdjęcia "zestawcze" wszystkich elementów układu jezdnego wraz z kadłubem, dobrze obrazują ilość pracy ile trzeba włożyć w to podwozie.

 
31-12-20 06:45  Odp: [R] Pz. Kpfw. IV Ausf. G 1:25 ANGRAF
maps 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

There are such - http://profess.webservis.ru/trakipzIV6.htm
In Russia.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024