FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-07-20 00:08  [R] ORP Wicher - Answer 1:200
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam grono forumowe.
W stoczni na warsztacie ORP Wicher
Niech Bóg modelarski ma mnie w swej opiece







Zastanawiam się czy wypełnić kwiaciarskim oazisem czy oklejać bez. Co sądzicie?

 
11-07-20 07:47  Odp: [R] ORP Wicher - Answer 1:200
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pełne podposzycie z tektury

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-07-20 10:01  Odp: [R] ORP Wicher - Answer 1:200
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Co znaczy pełne podposzycie z tektury. Wypełnienie oazisem nie będzie lepsze ?

 
11-07-20 10:13  Odp: [R] ORP Wicher - Answer 1:200
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Każdy ma swoje ulubione techniki. Ja preferuję włożyć pomiędzy wregi paski tektury 1mm, ustawione tak aby były umiejscowione głębiej o 1mm niż krawędź wręgi. Na to odrysowuję przez kartkę kształt podposzycia, przerysowuję na tekturze 1mm i dopasowuję. I tak kolejny element. Następnie szlif do uzyskania pełnej gładkości i dopiero na koniec klejenie poszycia. Nic nie ma prawa się zapadać. Mankamenty są takie, że na tak dobrze zrobionym kadłubie, jeżeli poszycie nie jest usiane gęsto, może wystąpić potrzeba kształtowania kartonu w dwóch płaszczyznach, co jest diabelnie ciężkim tematem.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-07-20 12:12  Odp: [R] ORP Wicher - Answer 1:200
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ta do kwiatów trochę za miękka. Możesz dać gęstszą piankę (np. budowlaną, ociepleniową), a na to warstwa szpachli do drewna. Wtedy będziesz mógł kleić poszycie butaprenem.
W przeciwnym razie butapren rozpuści ci piankę.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
11-07-20 13:51  Odp: [R] ORP Wicher - Answer 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Robie dokładnie jak mucha, tekturowe podposzycie wspierane wzdłużnikami. Czy konieczne? nie wiem, podobno kiedyś ludzie radzili sobie bez i też było OK, pytanie czego oczekujesz. O piankach nie mam najlepszego zdania, często widać, że ludzie zaczynają jakieś rzeźby z nimi, a potem relacja się ucina. Tak więc polecam albo tekturę, albo bez jeśli potrafisz.

 
11-07-20 23:06  Odp: [R] ORP Wicher - Answer 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Czołem 😉
Dawno temu wypełniałem kadłub pianką poliuretanową w sprayu i najbardziej wryło mi się w pamięć niekończące się szpachlowanie i szlifowanie. Mimo to uważam tę metodę za dobrą. Teraz jestem w trakcie niekończącego się szpachlowania i szlifowania kadłuba wypełnionego kartonem. Oczywiście szpachlowania jest mniej, ale za to wcześniej musiałem spasować, powyginać i powklejać prawie 50 kartonowych segmentów. Ta metoda też jest dobra, a może nawet trochę lepsza, ale jednak bardziej pracochłonna.
Z tego co naliczyłem Ty będziesz miał 90 segmentów do wklejenia...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-07-20 23:12  Odp: [R] ORP Wicher - Answer 1:200
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Noooo 80... Dziób bym sobie darował, samą rufę też. Ale fakt, pracochłonne. Ale! Jak dobrze zrobisz kadłub, nic nie ma prawa się zapadać i oklejanie to sama przyjemność.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
12-07-20 10:45  Odp: [R] ORP Wicher - Answer 1:200
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zdecydowałem się na rozwiązanie z oazisem. Jak nie pomoże okleję paskami wregi

 
12-07-20 19:44  Odp: [R] ORP Wicher - Answer 1:200
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szkoda, że nie wypełniłeś styrodurem, który jest twardszy od pianki florystycznej, a jednocześnie świetnie się obrabia papierem ściernym. Gdzie coś nie wyjdzie, to można zaszpachlować nawet szpachlą wykończeniową budowlaną.

Metoda z tekturą mi nie pasuje strasznie pracochłonna i trudno zaokrąglenia wyprofilować.

--
Siwy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024