FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 27Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-07-20 10:00  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Włodek, dzięki
@ADAM 12, W sumie to nawet nie planowałem więcej dodawać, nawet myślę o lekkim ściągnięciu nieco tego "makeup'u"
@Kruszyna, Niestety tak, tzn arkusze są kaponowane, tak samo jak kadłub z podposzyciem. Może to trochę bzdurnie zabrzmi, ale poszycie kleje na CA, całe. Wszystko co tu widać do tej pory było klejone na CA. Samego washa Valleio mam tu bardzo mało, tzn jedynie na pokładzie i głównie na styku burta/dno białe i ciemne plamy, czyli zupełnie niewashowe wykorzystanie: ]. Reszta tej tak jakby rdzy na dnie, to tempery. Tak samo temperami pomalowałem burty na krawędziach styku wszystkich blach.
Na takie pomalowane krawędzie idzie pędzel płaski z wodą, wody nie za dużo nie za mało, na tyle aby robiły się małe kropelki i smugi. Pędzlem maziam góra dół. Tempera jest mocno matowa i bardzo fajnie kontrastuje z zakaponowanym kartonem dając taki efekt starości brudu i pyłu.
Bardzo lubie je stosować, ze względu na łatwość uzyskania dowolnego koloru, kiedyś opisywałem na białym podczas budowy Malaya. Jedyna ich wada, to słabe krycie metalu i one nigdy nie schnął : ] tzn, Zawsze można je rozpuścić, choćby wodą z powietrza, dlatego trzeba lakierować wszystkie metalowe powierzchnie po temperach.

Post zmieniony (28-07-20 10:01)

 
28-07-20 12:14  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo podoba mi się ten efekt, który uzyskałeś.
Mam prawie skończony kadłub Hiei, z którego jestem średnio zadowolony. Chyba trochę na nim poeksperymentuję. Te tempery nakładasz na łączenia blach pędzlem, czy czymś innym? W sam środek szczeliny, czy obok też?

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
28-07-20 12:33  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano Panie Spychacz: ]

Staram się na szczeliny, bez apteki, ale raczej delikatnie, taka rozwodniona farbka, jest delikatnie ciemniejsza od poszycia, ale to dosłownie ledwo ledwo, aby podkreśliło delikatnie sam fakt występowania tych podziałów, ale nie zaznaczała. Takie trochę poetyckie pierdaczenie, ale zależy mi aby zaznaczyć, że należy to robić ostrożnie, bo bardzo łatwo przesadzić, z czym właśnie mam duże problemy, IMO im subtelniej tym lepiej. Bardzo łatwo zrobić karykaturę.
Natomiast, jeśli już się coś spitoli, to można się ratować wodą i chusteczkami: ] Przypominam, że karton kaponowany.
Należy też mieć na uwadze, że mokra powierzchnia z temperami, może wydawać się zupełnie czysta i bez żadnego efektu, który to dopiero ukazuje się po wyschnięciu wody. To tak po moich failach zauważyłem : ]

Jeśli się zabierzesz, prosze podziel się efektem jaki uzyskasz, może sam coś ciekawego odkryjesz.
powodzenia: ]

 
28-07-20 18:06  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki Karas. Pewnie że się podzielę, choć nie nastąpi to prędko, bo obecnie koncentruję się na Arizonie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-07-20 19:51  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

No teraz tu przylazł szaleniec :) Mógłbyś w sumie manuale pisać z tymi metodami na łosze i insze wynalazki panie :)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
30-07-20 21:31  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

@Karas, dzięki za tutka :)
W związku, że nie należy do kaponiarzy, na przyszłość będę musiał się wyposażyć w aero z matowym lub satynowym lakierkiem. Czekam na więcej!

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
02-08-20 13:32  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Sprudin, Panie, ja to dopiero sam odkrywam co do czego, nie mnie pouczać innych: ]
@Kruszyna, faktycznie bcg z kaponem za bardzo się nie kochają, inne wodne też mają problem, no cóż. Jak to mówią, albo rybki, albo akwarium.

Dziś, postęp raczej niewielki. Nie mam za bardzo czego pokazać, przez miniony tydzień jedynie poskładałem chatkę i pas demagnetyzacyjny. Przy czym pas zjadł mi 5 dni. Pas powstał z 3 wiązek drutu 0,2. Opaski to zapas offsetowego koloru.
Muszę kupić wenflony w aptece, rozmiar 1,4 na wały śrub: ]

 
09-08-20 16:53  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

yello,

Kolejny drobny updejcik.

Zamknąłem część podwodną, okazuje się, że wenflon 1,4 to tak naprawdę 1mm igły, a dopiero 2,0 daje 1,4mm. Z których to zrobiłem wały śrub.
Na kolejny ogień poszły nadbudówki kominowe. W projekcie ta podłużna płaska nadbudówka, stanowiąca też podstawę pod wyrzutnie torped jest zaprojektowana na ostro, a powinna mieć krawędź obłą góra-ścianka co zamarzyło mnie się też spróbować zrobić to. nooo i jakoś to wyszło, może nie idealnie, ale sam zamysł wyszedł w miarę nieźle. Musiałem lekko zwęzić daszek i zawinąć oklejkę boczną tak, aby to się jakoś zamknęło. CA i jechane: ]. Na szczęście geometrycznie wszystkie oklejki były ładnie spasowane, więc nie musiałem tu nic kombinować. Czego nie mogę powiedzieć o tej sekcji wyprowadzenia przedniego komina. MASAKRA. NIC, dosłownie NIC nie pasowało do szkieletu. Moim pomysłem było rozcięcie ich na osi symetrii i dalej to już sztukowanie. Żałuje, że ponakłuwałem karton pod przyszłe barierki i schodki, bo po tych wszystkich rzeźbach niewiele się zgadzało ze stanem faktycznym. Mam nauczkę na przyszłość. Reling wykonuje z drutu 0,12. Wszystkie kratki wentylacyjne wymieniam na siateczkę z drucianym okuciem.
Tyle na dziś, pozdr

Śruby malowane. Jedynie założone do zdjęcia.


Niski domek, niestety widać ślady walki z obłą krawędzią,




Domek masakra, w którym nic nie pasowało samo z siebie: ]



Post zmieniony (09-08-20 16:58)

 
09-08-20 19:12  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Ta podstawa komina to fakt dziadostwo było najgorszy element chyba w całym modelu ,ja tam szlifowałem i pomalowałem , a mam małe pytanko czy masz kotwice?
Pozdrawiam

 
10-08-20 10:13  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Piękne kopytko żeś wymodelował z tej podstawy komina ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 27Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024