FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 27Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 
06-04-21 20:09  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No faktycznie ten drucik w antence :))) A poważnie to każdą aktualizację oglądam po kilka razy żeby nacieszyć oczy Twoim wykonaniem.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-04-21 22:44  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dopiero jak napisałeś, to zauważyłem brak relingu. Ten model już jest tak "mechaty", że śmiało mógłby udawać, że jest skończony. Podziwiam druciarnię, tym bardziej, że sam nie lubię jej robić.
Poważnie tyle kolorowych lampek było na tym okręcie?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
08-04-21 18:03  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Szacuneczek ludzi ulicy ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
10-04-21 11:47  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja relingi robiłem wpierw, by przypadkiem nie poniszczyć tego co na pokładzie i okazało się to dobrym krokiem, bo mam wielkie łapy. Lampy pozycyjne na maszcie wydają mi się troszkę za cukierkowe w kolorach w stosunku do reszty brudzingu. No i dlaczego szklanych nie zrobił?! Reszta super.
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
14-04-21 13:24  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@All, dzięki Pany.
@Borowy, a no czasami jeden drucik belką w oku, choć ja to raczej nie jestem jakimś historycznym purystą. Zdecydowanie bardziej drażni mnie estetyka i takie duperele.
@Waldek K, ja w ręcz przeciwnie, druciarnia to jest właśnie to co mnie przyciąga w japcach. CO do lampek, nie wiem, tak było w projekcie. Przyznam, że nie weryfikowałem tego, same lampki też powinny być niemal niewidoczne, bo według Kagero, były w obudowach.
@Szebi, Zgadzam się, stonuje ich kolor w najbliższym czasie. Dzięki za input.


Co do kolejnego postępa.
Może nie ma relingu, ale też jest fajnie. Że tak 'se' pozwolę sparafrazować: ]
Szalupy i generalne sprzątanie okolicy nadbudówki głównej, a było tego trochę. Same szalupy, może nie wyszły mi tragicznie, ale chciałem je przykryć, tzn chciałem sobie zrobić taką scenkę z po trosze rozgrzebanym brezentem, nie wiem na ile mogła wystąpić taka sytuacja, większość zdjęć ukazuje szalupy bez brezentowych kocyków. Ale znalazłem też i takie gdzie takowe brezenty występowały, więc na bazie przykładu wyjętego z kontekstu, też pozwoliłem sobie je okryć.
Oprócz tego dorobiłem zielone i czerwone światełka nawigacyjne na nadbudówce. Trochę bardziej stonowane niż te styłu.
takie drewniano nitkowe odbojniki z przodu i tyłu.
Resztę detalu na przedniej platformie AA, gdzie mam 3x25 a powinno być raczej 2x25.
No i żurawiki dla szalup. 'Troszeczkę' bardziej dopakowałem niż było to zaproponowane przez wycinankę: ], liny zrobiłem z drutu o,1mm dużo łątwiej zachować kontrole nad grawitacją: ]
No i tyle na dziś.

pozdr




 
23-04-21 11:33  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

SIemano,

Dzisiejszy status update, może niezbyt obszerny, ale trochę od kuchni.

Maszt, a konkretnie maszt główny. Z którym mam sporo problemów. Dość delikatna konstrukcja, kolumny z drutu 0,6mm. bloczki 0,8mm, ale nie zrobiłem ich wszędzie. tzn na tej poziomej belce, też powinny chyba być, ale tam jest tak bardzo ciasno, że poddałem temat. hehe generalnie, cały ten okręcik, to jedna wielka ciasnota, wszystko tu jest poupychane na styk w zasadzie bez luzu. Co do masztu, to teraz jeszcze jest w miarę OK, brakuje kilku podpór ale zrobię je dopiero na modelu... mam nadzieje, że będzie jakieś dojście. Z tyłu ta jedna noga kratownicy też wygięta celowo, bo tam musi przejść do środka rura parowa. Ze względu na wersje, musiałem sobie dorobić chatkę w środku tego trójnoga, zapasy koloru na wyczerpaniu, malowanie będzie w połowie poza modelem, a w połowie już na modelu, a w zasadzie po olinowaniu.bo jeśli się niefortunnie przytrafi że zaleje sobie bloczki farbą albo lakierem, nie będzie odwrotu, ani możliwości przeplecenia nici. Olinowanie tego to będzie jakiś koszmar. tzn NIE mam zielonego pojęcia jak to sobie japki rozkminiły, ale mi tu NIC, dosłownie NIC się nie składa, tzn olinowanie wyjdzie poplątane, bo już wiem, że linki będą się krzyżować w niektórych miejscach i nie mam pojęcia, jak to geometrycznie zmienić, aby nie było kolizji.

No nic, tyle moich żali i jęków, wszak wiedziałem na co się pisze: ]

pozdr i sorrki za rozmazane zdjęcia, ale nie ogarniam robienia zdjęć druciarni.





Post zmieniony (23-04-21 11:36)

 
23-04-21 12:33  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Hehe, no nieźle.... A to dopiero "wstęp" do masztu, bo jak pozakładasz wszystkie linki i pozostałe druty, to dopiero będzie "czad" ;-)
--------------
Pewnie już pisałeś, a ja zapomniałem lub przeoczyłem, więc zapytam: druty kleisz cyjanoakrylem? A jeśli tak to zwykłym, czy w żelu?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
23-04-21 13:11  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wszystko pięknie, tylko te pierścienie zamiast bloczków... Idziesz na łatwiznę? Tego bym się po Tobie nie spodziewał ;)

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
23-04-21 16:13  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Greg77   

Też się dziwię, że nie ma bloczków. Zwłaszcza przy tym poziomie wykonania. :D

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
23-04-21 16:44  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

aaaa niech was.....
ehhh już wyciąłem tę całą reję, będą bloczki.
Mimo wszystko, pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 27Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024