FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 27Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-07-20 07:05  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

@Karas, witam, bardzo ciekawe temat, będę oglądać z dużym zainteresowaniem, powodzenia.

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
22-07-20 21:54  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

@Karas,model miał nadrukowane podziały poszycia czy to już Twoja ingerencja w wycinankę? Super robota, jak zawsze :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
23-07-20 10:47  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Das79pl, podziękował: ]
@Kruszyna, Nie, w projekcie jest głądko, tzn klasyczna szara burta. Może to i lepiej bo dzięki temu nie widać, czy czegoś krzywo nie pociąłem: ]
Rozmalowałem sobie podziały w cadzie, druk na zwykłą kartkę i niewielką ilościa kleju nakleiłem lustrzane odbicia na rewers burt. Dalej z górki, cięcie pasów i paneli. Co 2 pas był dodatkowo naklejany na kartke z bloku technicznego aby zasymulować przekładkę.

Btw, pożale się. Po drodze miałem mały wypadeczek z udziałem Shimy i mojego (nadal żywego) lvl2 młodego: \
obecnie pod kontrolą, może i nie jest idealnie, stan igła nie klepany... ale da się jeszcze wszystko wyprowadzić.

 
23-07-20 12:27  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Sklejacz   

Na czołówke poszedł.

--
Pozdrawiam
Paper Boy

 
23-07-20 12:51  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Bardzo mi się podoba Twoja technika budowy modelu i jej efekty.
Będę śledził Twoje postępy, bo też chcę w przyszłości zrobić ten model w wersji po dozbrojeniu.
Szkoda, że wydawca nie pokusił się o drugie wydanie właśnie w wersji z końca jego służby lub jakiejś erraty-dodatku z zamiennymi i dodatkowymi elementami. W między czasie odnaleziono wrak tego okrętu i jest już jednoznaczna pewność co do konfiguracji uzbrojenia i ukazało się też kilka opracowań, więc baza jest.
A z uszkodzeniami, przy Twoim warsztacie to pewnie nie będzie śladu.
Powodzenia w budowie!

--
"Si vis pacem para bellum"

 
23-07-20 20:38  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Podglądam Twoje klejenie, i sporo waloryzujesz ale to na pewno wzbogaci ten model. Trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
25-07-20 13:16  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam,
@SklejSeModel , a no, jak dzik w grządki : ]
@Najger, dziękuje bardzo. Ale nie mam pretensji do wydawcy o wersje. Tzn jest tyle różnych wersji okrętów, tyle niuansów, że nigdy wszystkim się nie dogodzi. Np teraz, zanim zacząłem shime, chciałem spróbować się z Avangardowym ryjkiem. Ale też mi wersja nie podpasywała, wolałbym tą późną, dużo bogatsza w różne smaczki, no ale: ] Zmian byłoby naprawdę sporo i nie na moje siły. W shime wielu zmian nie ma, mam nadzieje, że starczy mi zapasu: ] hehe.
@Jorzik , tak staram się sporo podkręcać, bardzo spodobał mi się styl klejenia kadłuba na blachy i w tę stronę chcę uderzać. Do tego washe podmalówki itp itd.

Update, mimo że monotematyczny to dość obszerny w zdjęcia. Jak można zauważyć, udało mi się pokryć cały kadłub poszyciem, dno z barwionki. Pasy i blachy swobodna fantazja na podstawie ogólnych zasad. Gdybym miał jakieś materiały, to pewnie pokusiłbym się o jakieś otwory na pobór wody i jakieś skrzynie kingstonowe, ale, że nie mam nic o tym pojęcia, to zostaje gładkie. Pokusiłem się też już o faze washa i podmalówek temperami. Rezygnuje z suchych pasteli, aby nie musieć tego lakierować, ale jeszcze zobaczymy.

Kolejny etap to pewnie jakieś klocki na pokładzie, jeszcze nie wiem, nie zadecydowałem.

pozdr















 
25-07-20 16:29  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jest moc!

 
25-07-20 23:19  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tutaj dno wyszło ze smakiem, już więcej kombinować nie trzeba.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-07-20 20:34  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

@Karas, dzięki za info. Przyda się kiedyś Twój patent :)
Wiem, że pewnie już to gdzieś tłumaczyłeś, ale przed washem pryskasz model lakierem czy kaponujesz arkusze?
Chciałbym kiedyś w swoich modelach używać lekkiego washa w standardzie, ale z tego co wiem BCG nie lubi się z kaponem :P

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 27Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024