FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 27Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
10-08-20 12:11  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Kruszyna, podziękował: ]
@Stanisław, hehehe miło wiedzieć, że to już ten najgorszy moment za sobą: ] Ale to było aż dziwne, że tak prosta geometria jest tak bardzo niedopracowana, szczególnie jeśli weźmiemy to przez pryzmat nazwiska projektanta, No ale. Nic czego nie dałoby się wyprowadzić.
Co do kotwicy to, rozumiem chyba przyczynę pytania. Odp brzmi tak, dostałem ją, ale w formie laserowo wyciętej erraty. W wycinance, próżno jej szukać.

Tak dla kontrastu, daszek wentylacji, który według mnie był bardzo trudny do sklejenia i wyprowadzenia poprawnej geometrii, ale za to jest dobrze zaprojektowany i niemal idealnie się pozamykał.



Post zmieniony (10-08-20 12:17)

 
24-08-20 17:23  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam,
Czas co nieco odświeżyć wątek, tempo lekko mi przysiadło, a do tego jeszcze wakacje i wyjazdy. No ale jadymy z koksem: ]
Przez ten okres czasu, udało mi się posadzić chatki na pokładzie, pozalepiać szczeliny: ] i osadzić jeden z 2 kominów. Obecnie jeszcze nie jest cały uzbrojony, brak choćby rur parowych i odciągów. Niemal cała druciarnia zrobiona z drutu 0,12mm. Delikatne to strasznie, ale właśnie taka grubość drutu, otwiera dla mnie pewne możliwości, między innymi poprawne zawinięte drabinki klamrowe.
W dalszej kolejności można się spodziewać, że nic niespodziewanego się nie stanie: ], tzn dalej kominy i osprzęt śródokręcia.




 
24-08-20 18:17  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Pięknie, proszę o obowiązkową fotkę z groszem ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
24-08-20 18:35  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Osz kurka ,fantastycznie poczynasz Panie Karas, ja się z moim nie mam co pokazywać normalnie:)

 
24-08-20 19:49  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zaginane drabinki klamrowe...szacun!!!
Świetnie wygląda.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
31-08-20 08:57  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzięki chłopy, @Kruszyna sry, zapomniałem o groszu, nigdy ani jednego zdjęcia z groszem nie zrobiłem: ]
Co do modelA, Drobny postęp, postawiłem przedni komin, tu też nie było problemu z pasowaniem części, wszystko ładnie się pozamykało, jedynie znów sam sobie rozmieściłem drabinki, bo nie pasowało mi bezpośrednie sąsiedztwo drabinki i poręczy. Z udziwnień dorobiłem sobie jedynie odciągi.
Kolejnym etapem, będą wszystkie rurki wokół komina i zastanawiam się nad zrobieniem toru szynowego dla wózka z torpedami.
pozdr.





 
31-08-20 09:39  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Karaś, ale zostawiłeś te kominy tak po prostu zaślepione? Zupełnie do ciebie niepodobne...

--
wydawca przez małe "w"

 
31-08-20 11:31  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe też mi to teraz nie leży, tzn taki był projekt. Niestety wcześniej tego nie zaplanowałem jakoś sensownie i ćpach stało się. Po pierwszym kominie, zrozumiałem swój błąd, ale dla utrzymania spójności stylu 2 też tak wykonałem. Co prawa, wydaje mi się, że w kominach nie było żadnych rurek które mogłyby wzbogacić wizualnie. Jedynie co najwyżej jak w Nagato takie blachy których zadaniem było blokowanie aby woda nie wlatała bezpośrednio do samego pieca: ]. ALe nie mam żadnych zdjęć ani dowodów.
Mam jedno zdjęcie które jedynie uchyla rąbka co tam mogło być, ale "logs show nothing"
YUGIRI

 
31-08-20 11:39  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Te klamry drabinki plus głębszy czarny otwór wyglądałby o wiele lepiej..

Wiem, prowokuję :-)

--
wydawca przez małe "w"

 
31-08-20 16:01  Odp: [R] Shimakaze MH 1:2oo
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Komin jak i cała reszta i tak wyglądają niesamowicie!

--
pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 27Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024