FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 44Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 
01-07-21 22:41  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki raz jeszcze za pozytywny odbiór.

@Art
1) Jeśli, to może gdzieniegdzie kadłub powyżej LW. Na większości zdjęć, to co jest powyżej linii wodnej jest utrzymane w bardzo dobrym stanie. Okręt nie brał udziału w żadnych działaniach wojennych, więc było chyba dużo czasu na zadbanie o kondycję farby.

2) Tak, podstawka jest docelowa. Drewniane klocki z przeszlifowanymi krawędziami, pomalowane czarną bejcą.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (02-07-21 10:10)

 
05-07-21 20:58  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Pat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Super wygląda z blachami. Szacun za odwagę. Ja bym chyba nie dźwignął takich eksperymentów robiąc to jeszcze pierwszy raz :)

--
Relacje:
USS ARIZONA

 
05-07-21 21:02  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zawsze kiedyś musi być 1 raz, satysfakcja tym większa, jak się jeszcze uda z pełnym sukcesem jak tu: ]

 
06-07-21 09:55  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Poszycie dna bez porównania lepsze niż oryginalne wycinankowe. Mam jednak wrażenie, że pasy poszycia na bąblach zwężały się przy końcach bąbla. To tak do rozważenia, przy kolejnym modelu ;-) I tak jest super!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
13-07-21 14:05  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki raz jeszcze.
Dziś mała aktualizacja. Zrobiłem kolejne pomosty, dzwon oraz trójnóg. Dzwon jest z kartonu, pomalowany farbą Vallejo Old Gold. Serce chyba trochę za duże, ale i tak nie widać ;)









Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
22-07-21 12:30  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dziś tylko jedno zdjęcie. Kratownicowe reje masztu przedniego:



Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
23-07-21 10:09  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Piękna sterylna robota i dobre fotki. Standard w Twoim wykonaniu to dla mnie ideał.
Wszystko proste, równe. Nie każdy to potrafi w tej skali.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
23-07-21 10:59  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Lutowana czy klejona ? Byłoby pouczające zobaczyć jak robisz taką kratownicę bo efekt w tej skali to rzeczywiście ideał jak napisał Stary, z tym, że nie tyle nie każdy co mało kto tak potrafi.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
24-07-21 12:51  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki bardzo, choć myślę, że przesadzacie. Aż tak trudne to nie było. Najgorsze było uzyskanie odpowiedniej długości poprzeczek, pomimo tego, że robiłem całość na szablonie.
Niestety, nie mam zdjęć poszczególnych etapów, ale w skrócie postaram się opisać proces.
Najpierw skleiłem dwa ramiona, potem wkleiłem pionowe poprzeczki, aby uzyskać sztywność i odpowiednie rozwarcie ramion. Następnie poszły poprzeczki pochylone. Od zewnątrz do wewnątrz. Potem trzecie ramię i obie łączące się z nim pionowe poprzeczki. Dzięki temu uzyskałem odpowiednie rozwarcie wszystkich ramion i sztywność całej konstrukcji. Reszta jak wcześniej. Końcowy odcinek rei zakleiłem kartonem. W wycinance były tam też poprzeczki, ale w rzeczywistości był on zakryty.
Bloczki do lin sygnałowych. Najpierw nawijam drucik na ramię rei, odrobina SG, potem docinam i przyklejam krążek wycięty wybijakiem.
Górna poręcz. Tu poszedłem na łatwiznę. Zrobiona z relingu fototrawionego.
Całość malowana przed sklejeniem. Potem tylko retusz. No i bloczki.
Klejone SG.
Na zdjęciu kolejność klejenia ramion i poprzeczek.



Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (24-07-21 12:56)

 
24-07-21 16:30  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Przesadą jest bycie przesadnie skromnym. Świetnia robota i dzięki za opis. Może warto by nagrać jakiś filmik przy okazji następnych robótek koronkowych Mistrzu ?😉 Niech się czeladnicy ( w tym ja) uczą robić takie cuda...

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 44Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024