FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 46Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
29-06-21 21:07  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Ja już Ci napisałem co myślę na temat tego, co zrobiłeś z poszyciem dna :D Szaleństwo, ale z pięknym efektem :) Nie bądź też dla siebie taki krytyczny - moim zdaniem ładnie zrobiłeś tą walorkę.

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
29-06-21 21:41  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Spychacz super wyszło to dno, jak już ktoś chyba na FB pisał "Nasze panie nawet nie wiedzą ile z ich garderoby nam się przydaje" :)

 
29-06-21 23:31  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki za słowa otuchy, koledzy. To moje pierwsze podejście do waloryzacji i stąd taka krytyczna, może faktycznie przesadzona, ocena. Wynika ona chyba też z tego, że nie jestem przyzwyczajony do takich rzeczy na swoich modelach. Ale im dłużej na ten kadłub patrzę, tym bardziej mi się on podoba. Może potrzeba było czasu, żeby się z tym oswoić, no i oczywiście pozytywnego odbioru oglądających.
Co do Navigi, to musiałby wypowiedzieć się ktoś bardziej kompetentny.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-06-21 23:57  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wygląda dobrze.
Po pierwsze - imitacje blach poszycia zdecydowanie poprawiło odbiór wizualny.
Brudzenie tych blach jest dla mnie nieco przypadkowe, ale z dalszej perspektywy wygląda ciekawie i chyba była to słuszna decyzja. Szarość burt nie kontrastuje już tak bardzo z przybrudzoną czerwienią.
Czekam na połączenie kadłub a z resztą - będzie uczta:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-06-21 07:25  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Noooo, można by rzec NARESZCIE, się kolega się przełamał się: ]

Napisze krótko i zwięźle, GDYBYŚ, gdybyś jedynie dopilnował ciut bardziej sensownego ułożenia blach, to było by to najlepsze poszycie denne jakie oglądałem, Brudzenie wyszło Ci rewelacyjnie, pomyśl o zabezpieczeniu, bo pewnie pudry tak jak pastele będą się ścierać. Nie mniej efekt wow zdecydowanie udany. Cieszę się, że spróbowałeś, aż strach pomyśleć jak wyjdzie kolejne: ]

hehe, pewnie sporo stresu Cię to kosztowało, ale było warto, naprawdę warto. Bardzo ładnie stonowane kolory, aż czuć masę tego kolosa. heheeh następnym razem, potniesz jeszcze burty i jakieś inne duperele i jesteśmy w domu: ]

pozdr

Post zmieniony (30-06-21 07:28)

 
30-06-21 12:26  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki wielkie :)

StuG, oczywiście, wybór miejsc zabrudzonych był całkowicie przypadkowy. Trochę podpatrywałem jak Karaś zrobił to w Malai, no ale do jego poziomu jeszcze długa droga.

Karaś, jeśli chodzi o układ blach to faktycznie jest to taka moja wariacja na temat. Przede wszystkim w części dziobowej blachy były łączone na styk. Nie było żadnych uskoków. Druga sprawa, to ograniczenia związane z momentem, w którym zdecydowałem się to robić. Model jest przykręcony do podstawki, ma już przyklejone stępki, ster i napęd. Oczywiście, nie ułatwia to tego typu zmian. Szczegolnie na rufie. Z kolei na bąblach powierzchnia też była gładka, natomiast uskoki występowały w miejscu poziomego łączenia blach, które było zrobione na zakładkę. Jeśli zaś chodzi o ułożenie tych blach na bąblach to wzorowałem się tym zdjęciem:



Jak już wcześniej pisałem, całość znacznie odbiega od oryginału ale głównym moim celem było zatuszowanie różnic odcieni i zbyt wyraźnego pionowego układu oklejek. Oczywiście, gdybym zdecydował się na takie poszycie w momencie oklejania kadłuba, wyglądałoby ono zupełnie inaczej.
Na pocieszenie mówię sobie, że przecież układ oklejek proponowany przez projektantów też nie jest zgodny z rzeczywistością ;)

Brudzenia nie będę zabezpieczał, bo kadłub stoi już od dawna w gablocie i nie mam zamiaru już go jakoś szczególnie dotykać. Przynajmniej części podwodnej.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (30-06-21 12:27)

 
30-06-21 12:35  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

o lol, dopiero teraz to zauważyłem, Ty na oryginalne poszycie, nakleiłeś dodatkowe pasy. Rewelka. Tzn uzyskany efekt w połączeniu z bardzo sprawnym brudzeniem, na prawdę robi robotę. Z tym historycznym, czy faktycznym ułożeniem blach, to pic na wodę. tzn nikt tak do końca nie wie i jest to bardzo trudne do odtworzenia, Zazwyczaj wystarcza zrobić coś mniej więcej z sensem. Jak już pisałem Twoja propozycja jest i tak mega satysfakcjonująca. Mi bardzo się podoba.

 
30-06-21 15:07  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Bardzo fajny spójny kadłub. Sprawia wrażenie monolitu tak jak w prawdziwym okręcie.
W modelach niestety często to co nad i pod linią wodną to dwie różne bajki. Różne mimo tego że dobrze wykonane.
Świetny efekt osiągnąłeś.
Gratuluję.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
30-06-21 19:37  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Bardzo ładnie wyszło i kolejne doświadczenie zdobyte.

Pozdrawiam
Adam

 
01-07-21 16:03  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

1) masz świadomość, że podobną walorkę pasowało by strzelić powyżej KLW, aż do topu (?)
2) czy ta podstawka jest docelowa? Mnie się podoba.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 46Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024