FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
23-06-20 00:17  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Dzień dobry cześć i czołem :D

Miałem zaczynać tą relację od czegoś w rodzaju "dawno mnie tu nie było" albo "stęskniliście się?" ale po namyśle zrezygnowałem. To już n-ta próba powrotu do regularnej modelarskiej aktywności, więc co będę zapeszał :) Zwyczajowo okładeczka:Bohaterem niniejszej relacji będzie model znany, choć rzadko widywany w sieci, pominę zatem typowy wstęp i przedstawienie samej wycinanki. Co ciekawe, w sumie poza modelem Radziasa (klik) i paru rozgrzebanych nie za bardzo jest co oglądać. A wielka szkoda! Model wszak fajny, a i historia samego okrętu ciekawa. Choć z drugiej strony może to być jedynie moje nowe zamiłowanie do US Navy? Nie wiem. W sumie, nie ma to znaczenia.

Model chcę potraktować jako wstęp do większych jednostek spod tej bandery. Marzy mi się "dojechanie" do jakiegoś superdrednota, ale póki co trzeba mierzyć siły na zamiary.

Wycinankę zacaponowałem, użyłem też laserowo ciętego szkieletu, który pogrubiłem do 3mm. Zamierzam wykorzystać blachy fototrawione. Nie mam tu doświadczenia, więc wszelkie uwagi co do obróbki blaszek będą mile widziane.
Relingi będę pewnie robił sam. Bulaje zamierzam wyciąć. Retusz wykonuję czym popadnie. Akryle Tamiya, Model Master, jedynie błękit/szary namieszałem sam. Ponadto model umieściłem już na drewnianej podstawce, do której docelowo powstanie gablota.

Odnośnie samego modelu to opracowanie jest na zapewne znanym Wam poziomie. Wydaje się być przemyślane, póki co nie miałem większych problemów, a te, które napotkałem sam sprowokowałem. Z większych, to zabrakło mi ok. 1,5mm na burtach, ale wynikało to z podcięcia dziobnicy. Uzupełnimy :) Największym błędem jaki popełniłem jest polakierowanie dna nie tym czym chciałem :) Tak się ucieszyłem zakończeniem kadłuba, że go polakierowałem matem bez wcześniejszego traktowania modelu lakierem błyszczącym. Efekt - biały nalot. No, ale nie przejmuję się, to jeszcze da się uratować.
Czas na zdjęcia:

Na zdjęciach bezlitośnie widać szkody poczynione przez lakier i "wymęczoną" rufę. Trochę to tam wszystko wisiało w powietrzu :) ale w sumie jestem zadowolony.

Do następnego!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-03-21 01:10  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Jezusie chrystusiasty :) Znów mija za dużo czasu od ostatniej aktualizacji. A jak pomyślę, ileż to się zmieniło w tym czasie... :)
No nic, nie ma to tamto. Czas na jakąś choć symboliczną aktualkę. Wywołany do tablicy przez radziasa i ponaglony narzekiem Karasia czym prędzej wrzucam co tam się urodziło. Nie jest tego wiele, ale zważywszy na okoliczności przyrody :) i tak się cieszę, że coś tam powstaje.
Spasowanie jak to w halach bez zarzutu. Poręcze z 0,3mm. Ciekawostką jest fakt, że odstęp miedzy ścianką a poręczą to 1mm, ale mimo to widać, że ewentualna załoga miałaby niewiele miejsca na podeście wokół centrali... :)

Póki co poskładane na sucho. Retusz zmerdanymi kolorkami vallejo, relingi - jak widać - robione z ręki, słupki 0,3mm, poprzeczki 0,15. Klejone BCG i spawane SG. Trzeba to jeszcze dopieścić, wymienić niektóre spoiny i pomalować. Brakuje też relingu na pierwszym poziomie.

Teraz zabieram się za dalmierz, potem za nadbudówkę śródokręcia. Kiedy następna aktualka - czas pokaże.

Pozdro pińcet!

PS: pochwalę się, a co :) W tak zwanym "międzyczasie" pojawiła się w moim życiu ta oto dama:

Tak, wiem, ale duma mnie rozpiera, że aż strach ;)

PS: zapomniałbym dodać, że ceva to nadal ciul! ;)
--

Post zmieniony (18-03-21 01:19)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
16-04-21 01:01  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Cześć,

Mała aktualizacja prac nad modelem. Tak jak wspominałem wyżej zabrałem się za dalmierz radarowy. Troszkę się go obawiałem, bo nie miałem dotychczas doświadczenia z gięciem blach ani tym bardziej malowaniem takich drobnych siateczek. Z pomocą przyszedł aerograf i genialne farbki Vallejo Model Air. Aerograf to w moich rękach zupełna nowość, ale w sumie jestem zadowolony z efektów.Teraz ciekaw jestem kto pierwszy znajdzie moje błędy? :)

Pozdrawiam!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
17-05-21 23:39  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Dobry wieczór :)

Tak, tak, to nie pół roku :) Czas na zapowiadany powyżej pierwszy poziom nadbudówek śródokręcia. Składał się z dwóch elementów połączonych pomostem. Wraz z nimi wykonałem należące do nich drobiazgi jak skrzynki, drzwi, a całość dopełniłem relingiem - później trudniej będzie się tam dostać. Co się nabluzgałem, to moje, ale efekt mi odpowiada. Na zdjęciach zauważyłem, że co najmniej jedna drabinka odeszła do Krainy Wiecznych Łowów, niektóre spoiny relingu puściły plus gdzieniegdzie wystaje za dużo białego - wszystko do nadrobienia przed malowaniem.
Kadłub ląduje teraz pod przykryciem, a stocznia wraca do projektu cuszimskiego. Tutaj dalszy plan zakłada wykonanie ostatniej nadbudówki śródokręcia pod stanowisko plot oraz obu kominów.

W tym miejscu chciałbym jeszcze podziękować chłopakom z GEKO za nazwijmy to dawanie nieprzerwanej motywacji do dalszego działania ;)

--

Post zmieniony (17-05-21 23:43)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
18-05-21 20:58  Odp: [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006
Sprudin Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Dzięki za odzew :)

@Karas, drabinki poza jedną to blaszka, mam dedykowaną do tego modelu, ale uczę się dopiero jej obróbki. Ta jedna brakująca odfrunęła z pęsety jak to blachy mają w zwyczaju :)

@Spychacz, to troszkę moja inwencja, myślę, że fajniej wygląda od całego z drutu 0,3mm :) Pomysł podyktowany właśnie chęcią zrobienia delikatniejszego relingu, a taka poręcz pasowała mi optycznie. Lege artis słupki powinny być zakończone pętelkami, a przez nie powinienem przepleść sznureczek, ale zostanie tak. Zastanawiam się, czy relingu na pokładzie nie zrobić na takich samych słupkach, ale poprzeczki w całości z 0,15. Zobaczymy. Cieszę się, że się podoba :)

@Renia, :))))

@Wojtuś, czasu więcej nie mam, raczej lepiej go wykorzystuję :)

Pozdrawiam!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek