FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
08-06-20 20:35  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

No tak, było parę braków części, błędna numeracja, wspominał już o tym kolega Adam Łabędzki, który pierwszy go pociął. Jednak generalnie model dobrze spasowany, aczkolwiek raczej dla doświadczonych i cierpliwych modelarzy (szczególnie koła dawały się we znaki). U mnie budowa trwała od marca i to dzięki pandemii miałem więcej czasu bo normalnie to tylko w weekendy dłubię i to przy dobrym świetle (lata robią swoje). Na tle innych wydanych modeli tego czołgu, tu najbardziej podobała i się grafika i waloryzacja naniesiona przez Marcina Dworzeckiego. Modele z wyd. Modelik i Orlik wyglądają zbyt "zabawkowo" wg mnie, choć może ich detalizacja jest na troszeczkę wyższym poziomie. Mój warsztat nie jest najwyższych lotów, dlatego do tej pory nie publikowałem relacji. Skusiło mnie to, że nikt inny (poza Adamem) nie podjął się relacji na forum, więc chciałem wywołać dyskusję na temat tego modelu. Panther jest wg mnie, tzw. "must have" dla modelarza. Ja pierwszą Panterę kleiłem z GPM, jakieś 25 lat temu i od dawna chodziło za mną, aby zrobić remake. Czekałem, aż ktoś wyda ją w ciekawym kamuflarzu i jeśli doczekam się jeszcze dobrego wydania wersji A to też kupię. Chociaż nie wiem czy skleję, bo w kolejce czekają inne a Answer zapowiada jeszcze T 34/76 i TIGER I.

--
pozdr, Radek

 
12-06-20 16:17  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Budowa czołgu dobiegła końca. Zrezygnowałem z wykonania noktowizorów celowniczego i kierowcy. Mimo, że realnie taki czołg być może nie istniał to jednak mnie się podoba. Zapraszam do obejrzenia galerii w plenerze mojego ogródka.








--
pozdr, Radek

 
12-06-20 21:13  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Cześć . Gratuluję fajnego modelu . Istniał realnie czy nie , liczy się sklejanie i frajda z posiadania ukończonego modelu . Jeszce raz gratuluję !

 
12-06-20 22:05  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
skarczew   

@Radek:
"Modele z wyd. Modelik i Orlik wyglądają zbyt "zabawkowo"(...)"
Jest jeszcze Pantera od Hala.

 
12-06-20 23:27  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

To prawda. Mamy jeszcze wersję A z STM Model i stare wydanie GPM. Długo wahałem się, którą wybrać i wtedy pojawił się Answer z nowym modelem, Spodobała mi się kolorystyka arkuszy i waloryzacja, ponieważ sam nie mam zdolności do malowania modelu. Jestem zwolennikiem modeli ze śladami eksploatacji, dlatego użyłem określenia "zabawkowe", przy całym szacunku dla wymienionych wydawnictw oczywiście.

--
pozdr, Radek

 
13-06-20 00:42  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Bardzo ładnie wykonałeś tą panterę podoba mi się ,gratuluję
Chyba ją zakupię ,Answer nie źle się wstrzelił z tym graficiarzem od Hala ,jeszcze jakby skaptowali Mariana Sobla czy jak tam się ten spec od pancerki nazywa to już naprawdę było by super
Pozdrawiam

 
13-06-20 08:17  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajna Pantera, ładnie i czysto sklejona; faktycznie ma chyba najbardziej atrakcyjny kamuflaż ze wszystkich wydanych do tej pory.
Kiedyś skleiłem Panterę z GPMu i zastanawiam się nad odświeżeniem tematu w nowej wersji, po Twojej relacji już chyba wiem który wariant wybiorę:)

 
14-06-20 11:50  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Pantera wydana przez Orlik tez posiada taki kamuflaż tylko bez śladów eksploatacji.

Ładnie wykonany, można prosić o kilka zdjęć z jednolitym tłem? Siatki na płycie silnikowej to lasery czy inne "ustrojstwo"?

Szkoda że w opracowaniu brakuje kilku elementów - jest zapas koloru?

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
14-06-20 15:52  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Brawo Radek! Fantastyczna robota, teraz tylko próba szczelności i do boju :).

 
15-06-20 10:56  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Gratuluję wykonania modelu.
Całość bardzo efektowna, aczkolwiek koła napędowe proszą się o ośrubowanie :D, co nawet na tym etapie, można by wykonać bez ryzyka uszkodzenia gotowego modelu.
Z drugiej strony szacunek za koła nośne. Patrząc po modelach Tiger I i King Tiger z GPM w których te typy kół są opracowane w nieco inny sposób, tu chyba jest wariant najtrudniejszy jeżeli chodzi o sklejalność.

Ostatnio chyba pojawiła się nisza na niemieckie panzery bo wydawnictwa prześcigają się w nowych wydaniach.
Opracowania które funkcjonowały / funkcjonują dotychczas, a wymienione zostały powyżej, bronią się sklejalnością, ale od strony graficznej wymagały ponownego "dotknięcia".
Chyba dla tego mamy teraz wysyp Panter, King Tigerów, Pz IV, Nashornów, Hummeli, STUG-ów, z czego raduje się moje serce.

Pozdrawiam,
Kuba.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024