FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
17-06-20 17:59  [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1

Cześć,

Pora zabrać sie za kończenie innego mojego modelu - japońskiego niszczyciela Yukikaze.

Model rozpoczęty 8 lat temu i do tego czasu nie był prawie wcale robiony i czekał. Nadszedł czas żeby go dokończyć.

Poniżej zdjęcia co zostało do tej pory zrobione.

Model oczywiście malowany.

--

Post zmieniony (07-05-21 14:57)

Odpowiedz na tę wiadomość 

18-06-20 11:10  Odp: [R] Japoński Niszczyciel Yukikaze (Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1

Cześć,

Co do kadłuba to nie znam techniki jego wykonania ponieważ otrzymałem go w spadku po starej zlikwidowanej modelarni. Dostałem go już w takiej formie jak widać go na pierwszych 4 zdjęciach (które zrobiłem w 2011 roku).

Następnie pokryłem go farbą podkładową w sprayu w 2-3 warstwach i docierałem drobnym papierem ściernym.

Iluminatory nie są w jednej linii i pewnie to zniechęciło pierwszego wykonawcę do kontynuowania projektu i mnie odrzuciło na 8 lat. Musiał odleżeć swoje żebym zaakceptował te mankamenty. Ale przyzwyczaiłem się już do nich.

Post zmieniony (18-06-20 11:13)

07-05-21 11:58  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1

Cześć po prawie roku przerwy.

Miałem modelu jeszcze nie pokazywać zanim nie przykleję pasów łączeniowych linoleum ale w sumie po co czekać.

Model dalej powstaje. Rozpocząłem pracę nad centralną nadbudówką z kominami.

Model przerabiam na rok 1945 dzięki czemu zakleiłem wszystkie nierówne okienka jakie były na kadłubie oraz będzie kilka zmian w wygładzie i wyposażeniu okrętu co już na tym etapie widać ponieważ dodałem osłony pod dodatkowe działka 25mm.

Pozdrawiam,

--

Post zmieniony (07-05-21 14:18)

07-05-21 14:17  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1

Dzięki Karas

Ja naprawdę nie podchodzę do modelarstwa ortodoksyjnie. Poza tym jak pisałem, pasy łączeniowe linoleum nie są jeszcze nawet przyklejone. Będą użyte te z GPM. Ten pokład powstał dobre 5 lat temu. To co mogę to poprawiam z tamtych czasów a co nie to zostaje.
Co do progów - to był kompromis jaki musiał być zrobiony ze względu na stary pokład.

Post zmieniony (07-05-21 14:25)

20-05-21 11:16  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1

Cześć,

Dodałem kilka detali do środkowej nadbudówki i zrobiłem tylną. Dodałem do niej stanowiska działek 25mm. Teraz będę naklejał pasy łączące linoleum w tylnej części kadłuba.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek