FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-06-20 17:59  [R/G] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Pora zabrać sie za kończenie innego mojego modelu - japońskiego niszczyciela Yukikaze.

Model rozpoczęty 8 lat temu i do tego czasu nie był prawie wcale robiony i czekał. Nadszedł czas żeby go dokończyć.

Poniżej zdjęcia co zostało do tej pory zrobione.







Model oczywiście malowany.

--

Post zmieniony (21-11-22 13:01)

 
18-06-20 11:10  Odp: [R] Japoński Niszczyciel Yukikaze (Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Co do kadłuba to nie znam techniki jego wykonania ponieważ otrzymałem go w spadku po starej zlikwidowanej modelarni. Dostałem go już w takiej formie jak widać go na pierwszych 4 zdjęciach (które zrobiłem w 2011 roku).

Następnie pokryłem go farbą podkładową w sprayu w 2-3 warstwach i docierałem drobnym papierem ściernym.

Iluminatory nie są w jednej linii i pewnie to zniechęciło pierwszego wykonawcę do kontynuowania projektu i mnie odrzuciło na 8 lat. Musiał odleżeć swoje żebym zaakceptował te mankamenty. Ale przyzwyczaiłem się już do nich.

Post zmieniony (18-06-20 11:13)

 
07-05-21 11:58  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć po prawie roku przerwy.

Miałem modelu jeszcze nie pokazywać zanim nie przykleję pasów łączeniowych linoleum ale w sumie po co czekać.

Model dalej powstaje. Rozpocząłem pracę nad centralną nadbudówką z kominami.

Model przerabiam na rok 1945 dzięki czemu zakleiłem wszystkie nierówne okienka jakie były na kadłubie oraz będzie kilka zmian w wygładzie i wyposażeniu okrętu co już na tym etapie widać ponieważ dodałem osłony pod dodatkowe działka 25mm.



Pozdrawiam,

--

Post zmieniony (07-05-21 14:18)

 
07-05-21 14:17  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dzięki Karas

Ja naprawdę nie podchodzę do modelarstwa ortodoksyjnie. Poza tym jak pisałem, pasy łączeniowe linoleum nie są jeszcze nawet przyklejone. Będą użyte te z GPM. Ten pokład powstał dobre 5 lat temu. To co mogę to poprawiam z tamtych czasów a co nie to zostaje.
Co do progów - to był kompromis jaki musiał być zrobiony ze względu na stary pokład.

Post zmieniony (07-05-21 14:25)

 
20-05-21 11:16  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Dodałem kilka detali do środkowej nadbudówki i zrobiłem tylną. Dodałem do niej stanowiska działek 25mm. Teraz będę naklejał pasy łączące linoleum w tylnej części kadłuba.



--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
03-12-21 14:40  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć. Miałem już nie robić aktualizacji tylko od razu galerie ale w zmieniłem jednak zdanie.

Model jak to na mnie przystało robi się baardzo wolno. Wielu z was pewnie już dwa modele w tym czasie by zrobiła. No ale... taka już moja natura.

Od ostatniego wpisu prawie pół roku temu powstały detale śródokręcia. Wielu elementów jeszcze nie ma ale to co jest zdecydowałem się pokazać. Można jeszcze znaleźć niedoróbki malarskie i inne niedociągnięcia ale model się jeszcze klei wiec wszystko co wyłapię to poprawię. No i model jest jeszcze czysty. Dojdzie delikatna rdza. Ale to nie prędko.









Pozdrawiam i do następnej odsłony za jakiś czas.

--

Post zmieniony (03-12-21 14:41)

 
13-12-21 14:08  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Coś doszło ale jeszcze wiele elementów w planach.

Niestety jest dzisiaj ciemno i mój aparat nie dał rady zrobić ostrych zdjęć. Przy kolejnej aktualizacji zrobię przy ładniejszej pogodzie.



--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
13-02-22 12:14  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć. Ponieważ jest ładna pogoda zrobiłem szybką sesję.

Doszła kolejna porcja drobnicy na okręcie. Ale jeszcze sporo roboty przede mną.



--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
20-06-22 12:46  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć. Po 4 miesiącach powolnej pracy powstała nadbudówka okrętu. Trochę przeprojektowana względem wycinanki.

W trakcie prac:


Po wstępnym malowaniu:


Po przyklejeniu do pokładu:



Model obecnie:


--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
31-08-22 14:00  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Powolna budowa Yukikaze trwa nadal.

Zrobiłem łódkę, działo na dziobie i detale. powstał też pierwszy poziom masztu głównego który jak i część nadbudówki musiałem zaprojektować od podstaw ponieważ w 1945 był bardziej rozbudowany niż w 1941 roku.



Teraz robię tylny masz i szykuje się do zrobienia 14 pojedynczych działek 25mm.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024