FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
21-05-20 19:23  Odp: [R] North Carolina, JSC nr 12, 1:400
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Te zewnętrzne trapy aż proszą się o relingi. Wiem, że to dodatkowa i żmudna robota, ale znacznie poprawi wygląd modelu.
Pozdrawiam

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
13-06-20 01:24  Odp: [R] North Carolina, JSC nr 12, 1:400
ja.seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dobry wieczór.

StuG - dziękuję bardzo za życzliwe słowa. Bardzo się cieszę, że Ci się moja praca podoba - to motywuje! :)
Dziadek-Tadek - dziękuję za zwrócenie uwagi. Nie pomyślałem wcześniej, żeby zamówić skośne relingi. Trzeba chwilę poczekać. :)

---

Dziś nieduża aktualizacja, choć pracy troszkę w to włożyłem.
Chciałem się zabrać za dalmierze i baterie artylerii głównej, a... zrobiłem dźwigi.

Żeby nie było, że w temacie dział nic się nie dzieje - korzystając z zapasu części (wieża może iść na straty) kminię, jak by tu zrobić mechanizm podnoszenia luf...



Wracając do dźwigów - już dawno postanowiłem, że zrobię obrotowe i już wcześniej, na etapie klejenia nadbudówek przygotowałem sobie mechanizm. Zdjęcie już wrzucałem kilka postów wcześniej. Teraz przez chwilę przyszło mi na myśl, żeby zrobić też podnoszone/opuszczane - odpuściłem jednak na poziomie wymyślania ciężarków, które pozwoliły by trzymać pozycję (żeby dźwig sam nie opadał/podnosił się). Chyba dobrze, że odpuściłem, bo to za wysokie progi, nie dałbym rady.

Do budowy wykorzystałem części cięte laserem. Swoją drogą, czy tam miały być kółka? ;) Numeracja laserów chyba została ze starego wydania.



Od siebie postanowiłem dodać haki. Szczerze mówiąc, nie zajrzałem do monografii, żeby zobaczyć jak to było naprawdę (model nie oferuje żadnych haków) tylko zrobiłem to, co mi do głowy przyszło. Drugi komplet części znowu się przydał - wykorzystałem fragmenty bębnów linowych. :) To jedne z mniejszych elementów jakie do tej pory kleiłem.



Efekt końcowy wyszedł lepszy niż się spodziewałem. Podoba mi się to, co wymąciłem, fajne dźwigi mi wyszły. Zresztą ziornijcie i oceńcie sami:



Przeglądając te zdjęcia zauważyłem, że uszkodziłem reling w jednym miejscu... heh, przydaje się takie makro... :)

Kto wie, może następnym razem uda mi się te dalmierze sklecić?

Uściski jak pociski.

Post zmieniony (13-06-20 01:32)

 
13-06-20 01:59  Odp: [R] North Carolina, JSC nr 12, 1:400
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Zarąbiste, nie ma co.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
13-06-20 22:20  Odp: [R] North Carolina, JSC nr 12, 1:400
Tomek 

 - 2

Fajnie idzie robota! Gratulacje!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024