FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
12-01-04 09:21  Budowa Victory Shipyardu
kazek   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam
Chciałem pochwalić sie budową Victory z wydawnictwa Shipyard który rozpoczołem
w maju 2003r . pierwsze zdjecie to szkielet kaduba który wzmocniłem listewkami, na drugim i trzecim widac już oklejony kadłub poszyciem z wycinanki a nastepnie okleiem to wszystko listewkami bukowymi o grubości 1mm i szerokosci 5 mm. Całość polakierowałem by łatwiej było to pomalować. Robię ten model w pełnej waloryzacji, każda część jest malowana.

żeglowanie w kartonie nie jest złe

 
12-01-04 09:24  Re: Budowa Victory Shipyardu
kazek   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
to już po pomalowaniu i pokryciu miedzią dna do lini wodnej . ZrobIłem to taśmą miedzianą to wyklejania witraży.

żeglowanie w kartonie nie jest złe

 
12-01-04 09:26  Re: Budowa Victory Shipyardu
kazek   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
nastepne

żeglowanie w kartonie nie jest złe

 
12-01-04 09:28  Re: Budowa Victory Shipyardu
kazek   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
tu już więcej detali

żeglowanie w kartonie nie jest złe

 
12-01-04 09:34  Re: Budowa Victory Shipyardu
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Model rewalacyjny, ale dlaczego opis ograniczony jest tylko do kilku zdawkowych słów ??? .
Zobacz jak opisał swojego Victorego Zeppelin - byłbym bardzowdzięczny za uzupełnienie prezentacji o tak wnikliwy opis wykonania - kiedyś na pewno popełnię jakąś żaglówkę, tak więc będę wdzieczny za wszystkie wskazówki odnośnie wykonania modelu (chociażby z czego i jak u licha wykonana jest figura galionowa ????? - jakieś czary czy co ???)

Pozdrawiam,
wyjątkowo zainteresowany opisem Wakamij

 
12-01-04 09:36  Re: Budowa Victory Shipyardu
kazek   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
to już wszystko te szalupy tylko tak ustawiem nie są jeszcze skończone.
teraz pracuje nad masztami . Czekam na opinie i wszelkie uwagi . Jest to czwarty model żaglowca który buduję ale drugi w pełni waloryzowany ( pierwszy to Mayflower z MM powiekszony do A3) momentami mam wrażenie że on mnie przerasta i niektóre fragmenty nie są tak zrobione jak powinny być. Następne zdjecia wkrótce.

żeglowanie w kartonie nie jest złe

 
12-01-04 09:42  Re: Budowa Victory Shipyardu
kazek   

Przepraszam za skapy opis ale jetem tu nowy i nie mam jeszcze wprawy w opisach ale postaram sie odpowiedzieć na wszystkie pytania . Figóra galionowa jest zrobiona z wycinanki . Herb nakleiłem na uformowana modelinę , rzeżby z boku sa także z modeliny a ci dwaj magicy u góry to kupione na bazarze horoskopowi Bliżniacy pomalowani i przyklejeni

żeglowanie w kartonie nie jest złe

 
12-01-04 09:47  Re: Budowa Victory Shipyardu
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Piękna robota! Życzę wytrwałości. Widać, że masz zacięcie i model będzie skończony.
Takie zdjęcia pasą moje oczy.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
12-01-04 10:09  Re: Budowa Victory Shipyardu
kazek   

przepraszam za figurę przez ó ale to tak bywa czasami a teraz troszkę opisu;
pokład okleiłem listewkami sosnowymi o grubości 1mm szerokość 3mm boki pomalowałem markerem po sklejeniu imitować ma to smołowanie między deskami.
Wszystkie działa toczone są z drewna (wiertarka iglaki i papier ścierny) . Kule armatnie robiłem z modeliny po podgrzaniu w tem 200st C przez 20 minut twarda jak kamień.

żeglowanie w kartonie nie jest złe

 
12-01-04 10:45  Re: Budowa Victory Shipyardu
XYZ    

To któryś juz z kolei widziany model tego okrętu ale ten robi ogromne wrażenie , tylko pozazdrościć - jak długo go juz wykonujesz ? Szkoda że relacja nie jest dłuższa i bardziej pokazująca powoli kolejne etapy budowy i każde następne zdjęcie jest swego rodzaju "terapią wstrząsową" piękny model
pozdrawiam Bartek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024