FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
20-06-20 20:02  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Oh, nie widzę powodu do uszczypliwości. Zdjęcie jest poglądowe. Oczywistym jest, że 70 lat po wojnie nie znajdziemy egzemplarza z oryginalną barwą. Skupiłbym się jednak na kodzie RAL, który jest nieźle udokumentowany w różnych materiałach. Mnieman, że na jego podstawie dobrano barwę eksponatu z mojej wstawki. Miałem wrażenie, że kolega Wojtas się dziwił, że barwa taka ciemna na foto a Panzer Grey jest przecież niedaleki od czerni.

 
21-06-20 22:56  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

@Tymek, bardziej mnie zastanawiały niebieskie nasycenia na modelu, ale to pewnie spowodowane jest tłem, które w jakiś sposób ingeruje w fotografowany obiekt :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
24-07-20 23:02  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jakoś w trakcie klejenia nie było czasu na robienie zdjęć za wyjątkiem kilku. Nie dokumentują jakoś szczególnie kolejnych etapów budowy, ale są. Tym sposobem dotarłem do końca budowy. Po sklejeniu Bisona oraz Flakpanzera, konstrukcja modelu nie była dla mnie obca. Kilka niedociągnięć, które pojawiły się w trakcie budowy opisałem wcześniej. Z kolei przeróbki typu kola nośne, czy uplastycznienie w postaci nitów i śrub jest analogiczne jak w wymienionych modelach. Pomimo pewnych uproszczeń model da się skleić i w zasadzie postanowiłem model intensywnie pobrudzić.










--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
25-07-20 10:19  Odp: [R/G] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Demon, za kilka dni jedzie do Ciebie paczka, w której będzie m.in. to, taka sytuacja ;-)



--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
25-07-20 14:35  Odp: [R/G] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Fajne wiadro ba błotniku:-)
Podziwiam Twoje samozaparcie - po trzecim takim samy podwoziu dostałbym szmergla:-) Co prawda mam to samo za sobą, ale w pewnych odstępach czasowych - nie jeden po drugim:-) poza tym nie musiałeś dziergać ogniw własnoręcznie, więc miałeś trochę lżej:-)
W dalszym ciągu te paskowane drobnoogniwkowe gąsienice wyglądają mało atrakcyjnie - delikatnie mówiąc:-)
Model wyszedł całkiem przyzwoicie, aczkolwiek chyba najbardziej razi grubość anteny. Poza tym koła napinające wydają mi się za duże - prawie dotykają podłoża. Popracuj jeszcze na głębią ostrości, bo na niektórych zdjęciach elementy są rozmazane.
Tyle narzekania:-)
Kolekcja się rozrasta i trzeba docenić gest Wydawcy - to się chwali:-) Ma to jednak swój minus, bo znowu będziesz musiał się babrać w tym samym zawieszeniu. Życzę wytrwałości:-)
No i gratuluje jeszcze raz ukończenia modelu - lekkie czołgi mają swój niezaprzeczalny urok:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-07-20 14:44  Odp: [R/G] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Answer, Ty chyba nie masz serca. Przestań się znęcać nad tym biednym Demonkiem. Niechże se chłop sklei coś normalnie skrojonego. ;-)
Demon; chapeau bas. Piękna kolekcja. Ale nie klej od razu tego answerowskiego panzerjagera. Daj se bracie trochę luzu. Wylecz skołatane nerwy. Przejdź się po Hulance, zobacz jak budowa na Cieszyńskiej. No i może za jakiś czas ... Inaczej doprowadzisz się do takiego stanu, że tylko pół litra soku z ziemniaka dziennie będzie Ci w stanie pomóc.

--
serwusik

 
25-07-20 17:16  Odp: [R/G] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Panzerjager późna wersja. Fajnie. Ślady eksploatacji. Jeszcze fajniej. Zwracam uwagę na fakt, że późne wersje panzerjagera czyli te z siedmioelementową osłoną miały dodatkowe wloty do komory silnikowej. Na klapach z nr 25 powinny być wycięte podłużne otwory osłonięte podłużnymi daszkami. Jeśli tylko będzie zapas koloru to można dorobić. Brak otworów na tych klapach jest typowy dla wersji z pięcioelementową osłoną. Powierzchnia klap powinna być na poziomie płyty komory silnikowej a nie powyżej. Zamiast przylepiać klapy na część nr 4 trzeba by z niej wyciąć białe pole a klapy po przeróbce wkleić w wycięte miejsce.

To bardzo miły gest wydawcy w stosunku do Demona. I chyba Demon nie będzie miał wyjścia i skusi się na kolejną modyfikację jedynki.

Tak sobie myślę, że do końca roku będzie i befehlswagen. No bo dlaczego nie ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
25-07-20 19:35  Odp: [R/G] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Piękna kolekcja pięknie wykonanych modeli!

 
26-07-20 21:31  Odp: [R/G] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Cóż mam pow9edzieć? Z przedstawione sytuacji jestem niezwykle zadowolony. Zapewne wjedzie ona na warsztat, zaraz po tym jak zakończona będzie budowa tego co aktualnie się na nim znajduje, a z czego budowy jeszcze nie ma relacji - ale myślę, że będziecie zadowoleni jako wydawnictwo ;)
Co do uwag, to:
kowo-w zasadzie to jest kolejny model z serii, ale jednak inny. Wspólna jest część zawieszenia. Tak, wiaderko jest w strategicznym miejscu - zasłania szczelinę w poszyciu pancerza. Koło napinające jest poniekąd winą mojego kombinowania. Z jednaj stronu jest nieco większe (około 1 mm średnicy ze względu na moje zmiany związane z dodatkowymi pierścieniami), dodatkowo przez dorobienie wahacza mechanizmu napinającego wylądowało nieco niżej niż powinno. Z tą anteną to do końca sam nie wiem, czy jest to mój błąd, czy ten typ tak ma - jest ona taka sama jak w Bisonie. Materiały źródłowe różnie to pokazują, poszedłem w wersję grubą. Natomiast co do kół nośnych i remontów dróg na terenie BB, to zdecydowanie wolę te pierwsze. Cieszę się z ukończenia remontu ul. Krakowskiej i z przyjemnością wracam do klejenia kół z Pzkfpw I - mam je tak opanowane w tej chwili,, że jestem w stanie skleić ich komplet w weekend, co uważam za rewelacyjny czas. Remont na Cieszyńskiej sobie odpuszczę, jest poza moim kręgiem zainteresowania ;)
jhradca: nie siedzę za mocno w wersjach Panzerjagera, więc liczę na materiały na @ :) A befehlswagen jest bardzo pożądany, nie będę musiał rzeźbić w starym opracowaniu.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
26-07-20 23:09  Odp: [R/G] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ja tu przygotowywałem się do przeróbki panzera 1 na wczesną wersję panzerjagera z pięcioelementową osłoną armaty a tu niespodziewajka. Cóż będę miał mniej roboty. Oczywiście chętnie wspomogę posiadanymi materiałami do ewentualnych poprawek/przeróbek, bo jak już wspomniałem w poprzednim wpisie już widzę elementy do zmiany.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024