FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
07-06-20 16:27  [R/G] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam w kolejnej relacji, nałóg robi swoje i warsztat nie może być pusty. Jest to relacja trochę życzeniowa, a to dlatego, że w relacji z budowy Flakpanzera:
1. Chopin udzielił mi reprymendy związanej z wyglądem błotników – tutaj zmieniłem podejście i wykonałem je tak jak wymyśliłem po owej reprymendzie, a mianowicie puszkę błotników rozciąłem na części i sklejałem dopiero wtedy do kupy, uwzględniając grubości itd., co spowodowało, że ryfle nie odstają do góry, a są bardziej w całości błotnika.
2. jhradca chciał zobaczyć koło siebie flakpanzera, bisona i wersję wieżową…jak odmówić takiemu pragnieniu?
3. StuG chciał, żebym w końcu skleił jakiś porządnie opracowany model. No to jest.
To lecimy z klejeniem. Szkielet jaki jest, każdy widzi. W stosunku do tego co jest na zdjęciach przed oklejeniem zmianie uległ strop. Musiałem go oderwać i przykleić białym do góry, bo pierwotnie po prostu zrobiłem to źle. Oprócz tego dwa pierwsze zdjęcia prezentują to co w wycinance, a kolejne to co uzupełniłem w jego zakresie. Samo oklejanie przebiegło powiedzmy, że bezproblemowo. Musiałem standardowo dla tego projektu przyciąć nieco oklejkę wanny z przodu przy górnej płycie oraz przy osłonach przekładni. Podobnie jak to było w Bisonie, cos tam z tyłu z szerokością jest nie tak, ale idzie to wyprowadzić. Cyrki zaczęły się przy oklejaniu części kadłuba pod wieżą. Jest to jeden element i skleiłem go w całość poza szkieletem. Niby wszystko pasowało, ale na spodzie, przy błotnikach pojawiły się szczeliny. Najpierw brzydko mówiłem, że co to za gówno i inne takie, ale zerknąłem w monografię Pzkpfw I, gdzie na stronie tytułowej jest właśnie wersja B z pogiętymi błotnikami…i takimi samymi szczelinami. Wtedy po cichutku przeprosiłem i uznałem, że szacuj za taką dokładność opracowania. Przy łączeniu wspomnianej części z przednią płytą powstała przerwa, ale nauczony opisanym przed chwilą przykładem uzupełniłem to zapasem koloru i stwierdziłem, ze po prostu nie mam odpowiedniego zdjęcia potwierdzającego taki wygląd, a za to projektu nie mogę przecież winić.





--

Post zmieniony (24-07-20 23:16)

 
07-06-20 18:57  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

"3. StuG chciał, żebym w końcu skleił jakiś porządnie opracowany model. No to jest"

To podoba mi się najbardziej, od razu mam lepszy humor. Powodzenia w walce, po raz trzeci...

Post zmieniony (07-06-20 18:58)

 
07-06-20 19:19  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Porządnie ? Chyba od pożądać ;-) Kłaniam się nisko i z wielką przyjemnością będę oglądał Twoje zmagania z modelem. Poprzednicy byli chyba trudniejsi w wykonie a i progres umiejętności widoczny i doceniony. A zatem vorwärts und feuer !

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
07-06-20 21:08  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

@Demon, tak z ciekawości. Te modele na bazie Pz I mają rzeczywiście taki kolor, czy po prostu szaleje Ci balans bieli?

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
07-06-20 21:14  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak widać, muszę chyba zwiększyć czcionkę, gdy do Ciebie piszę:-) Koniecznie wybierz się do lekarza od oczu:-)
Uszy też przydałoby się wymyć, a nie tylko wystawiać w kierunku pod wiatr:-)

Skoro już mnie nie posłuchałeś, to mam dwa pytania:-)





Te wstawki po bokach też uważasz za swój błąd?





Czy o tej szparze pisałeś, czy jest to tylko cień?:>
Obejrzałem trochę zdjęć PzKpfw I B i ok - może przy pogiętych błotnikach nie przylega to idealnie, ale aż taka przerwa? Cały czas mam nadzieję, że to jednak cień:-)

Obniżałeś delikatnie błotniki po naklejeniu ryfli, czy może docinałeś boczne elementy poszycia kadłuba?

Jak już chcesz jakieś małe czołgi robić, to naprawdę słuchaj starszych:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-06-20 22:40  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Demon, nazywajmy rzeczy po imieniu:)))

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
07-06-20 22:53  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panowie, nie demonizujcie tak tego projektu. Pozwólcie koledze kleić.

Tomek

 
07-06-20 23:01  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Masz zdrowie do tych Answerowskich wynalazków. Nic tylko pozazdrościć. Nie lepiej było pokroić jedyneczkę z Orlika?

--
serwusik

 
07-06-20 23:43  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Lelum Polelum dobrze pisze. M. Sobel zrobił piękny model pz I. Fakt nie jest szary do kompletu. No to miałeś z MH szarą sanitarkę lub dowódczy. A może międzyczasie ktoś pokusiłby się o zaprojektowanie panzerjagera ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
08-06-20 07:15  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

StuGu - wstawki po bokach będą jeszcze uzupełnione o kliny, aby zniwelować różnicę poziomów. Chyba, że znajdę dokumentację, że tak było ;)
Nie, pokazana przerwa to nie cień :) Tutaj trzeba będzie postawić jakieś wiaderko, bo innego pomysłu nie mam. I w zasadzie tak duża szczelina spowodowana jest tym, że błotnik nie został pogrubiony o ryfle, bo te schowałem.
Dokładnie tak jak pisze jhradca, Orlikowa I nie pasuje mi malowaniem. Zresztą to opracowanie to wersja A.
Co do dowódczego...to mam stare opracowanie z Kartonowego Fana...i kto wie? Ale musiałbym zakupić jeszcze jedną wycinankę z Ausf. B żeby mieć materiał na zawieszenie.
Kleję dalej, zobaczymy co z tego wyjdzie.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024