FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-06-20 16:27  [R/G] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam w kolejnej relacji, nałóg robi swoje i warsztat nie może być pusty. Jest to relacja trochę życzeniowa, a to dlatego, że w relacji z budowy Flakpanzera:
1. Chopin udzielił mi reprymendy związanej z wyglądem błotników – tutaj zmieniłem podejście i wykonałem je tak jak wymyśliłem po owej reprymendzie, a mianowicie puszkę błotników rozciąłem na części i sklejałem dopiero wtedy do kupy, uwzględniając grubości itd., co spowodowało, że ryfle nie odstają do góry, a są bardziej w całości błotnika.
2. jhradca chciał zobaczyć koło siebie flakpanzera, bisona i wersję wieżową…jak odmówić takiemu pragnieniu?
3. StuG chciał, żebym w końcu skleił jakiś porządnie opracowany model. No to jest.
To lecimy z klejeniem. Szkielet jaki jest, każdy widzi. W stosunku do tego co jest na zdjęciach przed oklejeniem zmianie uległ strop. Musiałem go oderwać i przykleić białym do góry, bo pierwotnie po prostu zrobiłem to źle. Oprócz tego dwa pierwsze zdjęcia prezentują to co w wycinance, a kolejne to co uzupełniłem w jego zakresie. Samo oklejanie przebiegło powiedzmy, że bezproblemowo. Musiałem standardowo dla tego projektu przyciąć nieco oklejkę wanny z przodu przy górnej płycie oraz przy osłonach przekładni. Podobnie jak to było w Bisonie, cos tam z tyłu z szerokością jest nie tak, ale idzie to wyprowadzić. Cyrki zaczęły się przy oklejaniu części kadłuba pod wieżą. Jest to jeden element i skleiłem go w całość poza szkieletem. Niby wszystko pasowało, ale na spodzie, przy błotnikach pojawiły się szczeliny. Najpierw brzydko mówiłem, że co to za gówno i inne takie, ale zerknąłem w monografię Pzkpfw I, gdzie na stronie tytułowej jest właśnie wersja B z pogiętymi błotnikami…i takimi samymi szczelinami. Wtedy po cichutku przeprosiłem i uznałem, że szacuj za taką dokładność opracowania. Przy łączeniu wspomnianej części z przednią płytą powstała przerwa, ale nauczony opisanym przed chwilą przykładem uzupełniłem to zapasem koloru i stwierdziłem, ze po prostu nie mam odpowiedniego zdjęcia potwierdzającego taki wygląd, a za to projektu nie mogę przecież winić.





--

Post zmieniony (24-07-20 23:16)

 
08-06-20 07:15  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

StuGu - wstawki po bokach będą jeszcze uzupełnione o kliny, aby zniwelować różnicę poziomów. Chyba, że znajdę dokumentację, że tak było ;)
Nie, pokazana przerwa to nie cień :) Tutaj trzeba będzie postawić jakieś wiaderko, bo innego pomysłu nie mam. I w zasadzie tak duża szczelina spowodowana jest tym, że błotnik nie został pogrubiony o ryfle, bo te schowałem.
Dokładnie tak jak pisze jhradca, Orlikowa I nie pasuje mi malowaniem. Zresztą to opracowanie to wersja A.
Co do dowódczego...to mam stare opracowanie z Kartonowego Fana...i kto wie? Ale musiałbym zakupić jeszcze jedną wycinankę z Ausf. B żeby mieć materiał na zawieszenie.
Kleję dalej, zobaczymy co z tego wyjdzie.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
09-06-20 08:00  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zacne grono się tu zebrało. To mobilizuje, ale z drugiej strony podnosi poprzeczkę stawianym wymaganiom. Spróbuje podołać.
Wojtas - tak, te modele mają taki kolor - ciemnoszary.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
24-07-20 23:02  Odp: [R] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jakoś w trakcie klejenia nie było czasu na robienie zdjęć za wyjątkiem kilku. Nie dokumentują jakoś szczególnie kolejnych etapów budowy, ale są. Tym sposobem dotarłem do końca budowy. Po sklejeniu Bisona oraz Flakpanzera, konstrukcja modelu nie była dla mnie obca. Kilka niedociągnięć, które pojawiły się w trakcie budowy opisałem wcześniej. Z kolei przeróbki typu kola nośne, czy uplastycznienie w postaci nitów i śrub jest analogiczne jak w wymienionych modelach. Pomimo pewnych uproszczeń model da się skleić i w zasadzie postanowiłem model intensywnie pobrudzić.










--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
26-07-20 21:31  Odp: [R/G] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Cóż mam pow9edzieć? Z przedstawione sytuacji jestem niezwykle zadowolony. Zapewne wjedzie ona na warsztat, zaraz po tym jak zakończona będzie budowa tego co aktualnie się na nim znajduje, a z czego budowy jeszcze nie ma relacji - ale myślę, że będziecie zadowoleni jako wydawnictwo ;)
Co do uwag, to:
kowo-w zasadzie to jest kolejny model z serii, ale jednak inny. Wspólna jest część zawieszenia. Tak, wiaderko jest w strategicznym miejscu - zasłania szczelinę w poszyciu pancerza. Koło napinające jest poniekąd winą mojego kombinowania. Z jednaj stronu jest nieco większe (około 1 mm średnicy ze względu na moje zmiany związane z dodatkowymi pierścieniami), dodatkowo przez dorobienie wahacza mechanizmu napinającego wylądowało nieco niżej niż powinno. Z tą anteną to do końca sam nie wiem, czy jest to mój błąd, czy ten typ tak ma - jest ona taka sama jak w Bisonie. Materiały źródłowe różnie to pokazują, poszedłem w wersję grubą. Natomiast co do kół nośnych i remontów dróg na terenie BB, to zdecydowanie wolę te pierwsze. Cieszę się z ukończenia remontu ul. Krakowskiej i z przyjemnością wracam do klejenia kół z Pzkfpw I - mam je tak opanowane w tej chwili,, że jestem w stanie skleić ich komplet w weekend, co uważam za rewelacyjny czas. Remont na Cieszyńskiej sobie odpuszczę, jest poza moim kręgiem zainteresowania ;)
jhradca: nie siedzę za mocno w wersjach Panzerjagera, więc liczę na materiały na @ :) A befehlswagen jest bardzo pożądany, nie będę musiał rzeźbić w starym opracowaniu.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
27-07-20 14:39  Odp: [R/G] Pzkpfw I Ausf B - Answer -trzeci do kompletu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ale ja fajnie mieszkam - na Złotych, za to trochę gorzej kleję - jak rzekłeś, wszystkiego mieć nie można. Zamknięta Krakowska była dla mnie problematyczna, bo cały ruch na Kraków szedł moją rasą na grillowisko ;)
No przecież kleję testowo modele z Answer...tylko, że te już wydane. Klejenie tych nie wydanych ma dla mnie taką wadę, że nie są w offsecie, a dla wydawcy taką, że kleję wolno. Zresztą ta odpowiedzialność przed pokoleniami modelarzy, potem będą pytać a kto to tak dziadowsko testował?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024