FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
30-05-20 21:17  Odp: [R] Schreck F.B.A.17 HMT-2 -1:33 Kartonowe ABC 17/2012
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mateusz, nie bardzo rozumiem Twój wpis. Znaczy że nie wolno wytykać autorowi błędów ??????
To co mają być tylko ochy i achy przeplatane wyrazami dozgonnej wdzięczności i czołobitności przed autorem że raczył model opracować poświęcając nam niegodnym swój czas, zapał ,chęci i energię a mógłby przecież poleżeć.

 
30-05-20 22:43  Odp: [R] Schreck F.B.A.17 HMT-2 -1:33 Kartonowe ABC 17/2012
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wątki Ryszarda należą do najbardziej wartościowych na Konradusie. Sposób, w jaki przedstawia analizę materiałów żródłowych jest wzorcowy i każdy projektant powinien taką analizę przeprowadzić zanim weźmie się za projektowanie modelu . Myślę, że autor wycinanki obserwuje ten wątek, i jeśli tylko wyciągnie właściwe wnioski,to jego modele będą dużo lepsze, na czym zyskają wszyscy modelarze.

--
Pozdrawiam,
Arek

 
30-05-20 22:50  Odp: [R] Schreck F.B.A.17 HMT-2 -1:33 Kartonowe ABC 17/2012
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Panowie !
Błędy należy wytykać i poprawiać.
Oby tylko nie popadać w przesadę.
Na innych forach modelarskich, zwłaszcza tych bardziej na zachód od nas, pokazanie blędów budzi zakłopotanie i zapada cisza. Prawdopodobnie ten, który błàd wykrył i pokazał czuje się zakłopotany, że sprawia zażenowanie autora blędu, autor błędu pewno chciałby sié zapaść pod ziemię, a widownia współczuje obu...
Stało się.
Miejmy nadzieję, że następnym razem autorzy jednak sami zrobià zaawansowanà kwerendę po archiwach w poszukiwaniu właściwego wykonania projektu.
No i zawsze można poszukać pomocy ekspertów takich jak Ryszard.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-05-20 23:11  Odp: [R] Schreck F.B.A.17 HMT-2 -1:33 Kartonowe ABC 17/2012
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Całkowicie zgadzam się z Mariuszem z tymi "zachodnimi" forami modelarskimi.
Wszystkie a przynajmniej 99,9 % wpisów oceniających prezentowane modele to okrutna słodycz, brak jakichkolwiek uwag krytycznych, które w przyszłości skutkowałyby uniknięciem lub poprawą popełnionych błędów. Rzetelna, merytoryczna ocena służy tylko pozytywnemu rozwojowi.

 
30-05-20 23:32  Odp: [R] Schreck F.B.A.17 HMT-2 -1:33 Kartonowe ABC 17/2012
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszard, czyli znakiem tego co pisze Mariusz nie pozostało Ci nic innego jak lecieć po flaszkę albo i dwie i przeprosić autora bo Twoimi wpisami wprawiłeś go w ogromne zakłopotanie, a może to już zahacza o HEJT !!!!!!
Jednego jednak w wpisie Mariusza nie rozumiem kilka tygodni temu ukazał się Vickers Wellington model wzbudził ogromną dyskusję a na głowę autora i wydawców posypały się gromy i pioruny o czym innym nie wspomnę. Niestety podczas lektury tych uroczych wpisów można zobaczyć że jest to bicie piany nie poparte praktycznie ŻADNYMI materiałami opartymi o jakiekolwiek materiały źródłowe nikt z krytyków nie zadał sobie trudu podeprzeć swoich racji a dokumentacji na temat Vimpiego jest bardzo dużo i to było OK.
W przypadku tego modelu mamy wszystko przedstawione czarno na białym bez jakichkolwiek podtekstów, docinek, etc. i wychodzi że Ryszard nie wie jak się powinien zachować w towarzystwie.
No cóż, wszystko płynie.

 
31-05-20 00:13  Odp: [R] Schreck F.B.A.17 HMT-2 -1:33 Kartonowe ABC 17/2012
kari   

Ryszard , jestem pełen podziwu dla Twojej pracy, a w zasadzie nad 'rozprawką' nad Schreck'iem.
Kibicuję.
Ps. ... gdyby tylko projektanci modeli kartonowych tak wnikliwie zagłębiali się w temat, to otrzymywalibyśmy same perełki :-)
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (31-05-20 00:19)

 
31-05-20 08:15  Odp: [R] Schreck F.B.A.17 HMT-2 -1:33 Kartonowe ABC 17/2012
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Paweł O.
Nie chciałem zwracać uwagi Ryszardowi, że “ nie umie się zachować”. Nigdy, zbyt cenię jego wiedzę i chęć pomocy innym , zbyt go szanuję !
Jeśli tak wyszło, to przepraszam.
Dzięki tej wiedzy wychwycił wszystkie błędy i je udokumentował. Wykonał przy tym ogromnà pracę, z której wszyscy możemy skorzystać!
Chciałem jednak zwrócić uwagę, że w wielu przypadkach podobna krytyka modeli nie jest popierana tak wspaniałymi materiałami archiwalnymi.
Chodzi mi o to, by taka krytyka była konstruktywna, stanowiła zastrzyk wiedzy dla odbiorców, nie była krytykà dla krytyki.
Przepraszam jeszcze raz wszystkich, którzy poczuli się urażeni!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-06-20 16:02  Odp: [R] Schreck F.B.A.17 HMT-2 -1:33 Kartonowe ABC 17/2012
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Mariusz - "nic nie wyszło" tzn. nie w modelu :-) Wszystko jest OK !

A tak nawiasem mówiąc jeśli ktoś z forumowiczów szukałby jakiś materiałów źródłowych w temacie lotniczym, proszę napisać na maila, z chęcią się podzielę informacjami (mam "trochę" źródeł - kilkaset książek, publikacji i z pół tysiąca ? zdjęć :-)
Ale wracajmy do pana Schrecka.

- kadłub pomalowany - poprawki malunku będą po montażu płata dolnego i podwozia
- stateczniki i stery - zrobiłem je ze sklejonej tekturki piwnej odpowiednio oszlifowanej. Stery były kryte płótnem więc ja też je pokryję batystem.
(jak będą zrobione skrzydła górne to zabiorę się za malowanie batystu i dopiero wtedy będzie krycie skrzydeł i sterów)
- naklejona listwa tzn. cienki papier (biała jeszcze nie pomalowana) na krawędzi dna łodzi
- pokrycie zaoblone góry przodu i łukowate wygięcie kadłuba idące do statecznika pionowego:
przód: nacięcia boczne kleiłem na styk, od spodu wklejając bibułkę papierosową potem zalałem od spodu CA, góra w miejscach klejenia na styk
została lekko przeszlifowana i kilkakrotnie pomalowana gęstą farbą
łukowaty tył kadłuba - wygięcie to kilka pasków oklejek - styk szlifowany i zalany kilkakrotnie farbą

"kari" w jednym z wpisów dopatrzył się na zdjęciach dodatkowych napisów "wagowych".
Zasugerowałem, że mogą to być ilości benzyny i oleju.
Potwierdzeniem jest poniższe zdjęcie - niestety nigdzie nie znalazłem tych wielkości dla Schrecków



Pozdrawiam serdecznie,
Ryszard

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024