FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-05-20 18:15  [R/G] PO 2 WS(LNB) - KARTONOWA KOLEKCJA 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam i czołem Panowie .
Trochę czasu mnie tu nie było , wiec wjeżdżam z kolejnym projektem Pawła Mistewicza .



W budowie korzystam z zestawu "laserów"
Nie będzie to zbyt szczegółowa relacja ( piszę z pamięci bez zapisków) , bo model buduję "tam" od ośmiu już tygodni, a dostęp do kompa mam tu w domu . Co za tym idzie , wszystko opiera się na korzystaniu z smartfona. To wpływa bardzo na mój dostęp do materiałów i fotografii - tzn ubogaceń i fajerwerków wielu nie będzie . Jakość fotek i tło też z butów nie wysadza , ale to warsztat "przemycony". Do tego typu moich wykonów chyba już się przyzwyczailiście :)
Na ten moment wszystko pasuje idealnie i budowa to czysty relaks. Moją uwagę zwrócił karton , który nie był kaponowany i nie pęka , a i druk też się nie wyciera , mimo ciągłego macania i brania w łapy .
Cały model w trakcie powstawania poszczególnych elementów jest jak zwykle bez ceregeli traktowany bezbarwnym połyskiem w spraju.

Etap powstawania wnętrza w wersji "wypoczynkowej" . Jak wszyscy wiemy i tak nie wiele z tego będzie wyeksponowane wiec tzw leniem to wziąłem , choć teraz sobie w brodę pluję patrząc na pasy :)







Silnik jednak powstaje po mojemu , cylindry w częściach pierwszych :)



Kadłub dokąd się dało sklejany BCG w powietrzu , przetłoczony gdzie trzeba wg mnie i wpasowany oraz wklejony Magicem na pudło szkieletu.












Statecznik poziomy i stery powytłaczane i przyklejone do kadłuba , ale bez pionowego który będzie montowany dopiero po zrobieniu podwozia . Łatwiej wywalić delikwenta na grzbiet w trakcie montażu kół i ustalaniu podwozia





Blok silnika niebawem dostanie cylindry , popychacze i osprzęt , ale na razie taka przymiarka dla oka , żeby owe nacieszyć :)



Kółka z kartonu lakierowane sprejem i szlifowane i lakierowane i......i tak z uporem maniaka kilka razy , a na koniec czarna pectra . Wykonanie bieżnika już sobie odpuściłem po nieudanej próbie .
Krawędzie kokpitów "obite" czarną izolacją z drutu , trochę znów poszedłem na skróty jak widać :)
Chyba za szybko zrobiłem naciągi podwozia z plecionki wędkarskiej 0,10 , bo teraz połapią one lakier matowy przy sprejowaniu .
Tył już cały zmontowany z pomocą specjalistycznego przyrządu "do winkla" :)









Dalsze wejścia niebawem .
Teraz błogie lenistwo w domu jeszcze z tydzień mam nadzieję potrwa .
Chyba wezmę na matę i tu jakiś model i będę budować symultanicznie , bo wozić zaczętego wykonu zwyczajnie się nie opłaca i nie chce :)
Do zobaczenia w niedalekiej przyszłości .

--

Post zmieniony (04-01-22 14:53)

 
24-05-20 18:45  Odp: [R] PO 2 WS(LNB) - KARTONOWA KOLEKCJA 1:33
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Witam!) Bardzo smaczny model! Powodzenia)

 
24-05-20 18:47  Odp: [R] PO 2 WS(LNB) - KARTONOWA KOLEKCJA 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Cześć, to ja, Twój fan!
Cieszę się, że znów nadajesz!
Chętnie pooglàdam Twój wykon, bo i u mnie ta maszyna czeka na nożyczki...
Dobrze, że ochronę krawędzi kokpitów wykonałeś z izolacji ; wyglàda to moim zdaniem dużo lepiej, niż te elementy z wycinanki ( choć i one nie sà najgorsze i zachęcajà do wymyślenia waloryzacji...).
No i na koniec fotki ; mimo,że ze smartfona, to jednak całkiem niezłe...
Czekam na kolejne odcinki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-05-20 18:49  Odp: [R] PO 2 WS(LNB) - KARTONOWA KOLEKCJA 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładnie wygląda to co już wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-05-20 18:56  Odp: [R] PO 2 WS(LNB) - KARTONOWA KOLEKCJA 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Cieszę się, że znów zacząłeś tępić nożyczki :-)
Powodzenia !

 
24-05-20 19:58  Odp: [R] PO 2 WS(LNB) - KARTONOWA KOLEKCJA 1:33
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nooooo, co tu dużo mówić, bardziej niż elegancko! I do tego przy brandy! Ja jedynie ostatnio przy Coca Coli, bo jak poleję, to jedynie do 1 w nocy daję radę.

Mam tylko dwa pytania, co jest na nim napisane? I jak szybko idzie Tobie robienie w ten sposób cylindrów. Jak unikasz ich przekoszenia, bo ja mam z tym problemem...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
24-05-20 20:12  Odp: [R] PO 2 WS(LNB) - KARTONOWA KOLEKCJA 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pozwolę sobie na opisanie napisu : "Mstim za bajewoju padrugi Tanju Makarowu i Wiery Belik"
"Mścimy się [zemsta za] za wojenne koleżanki Tanię Makarow i Wierę Belik"

 
25-05-20 08:02  Odp: [R] PO 2 WS(LNB) - KARTONOWA KOLEKCJA 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Wiedziałem że mogę na Was liczyć :)
Ryszard - Dzięki za rozwianie zawiłości cyrylicy :)
Mucha - jeśli chodzi o cylindry , to cały czas szukam metody , która pozwoli te krążki poskładać idealnie .
Póki co , to mniejsze krążki kleje na oko do większych i takie duety jeden po drugim smaruje klejem i umiejscawiam w otworze o średnicy większych krążków wywiertanym z minimalnym plusem w kawałku plastyku
Mimo tego i tak nie wychodzi idealnie i w stu procentach , ale powiem Ci jak sobie z tym radzę - najgorsze dwa cylindry osiuję z śmigłem :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
25-05-20 09:45  Odp: [R] PO 2 WS(LNB) - KARTONOWA KOLEKCJA 1:33
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Mucha, koleżanki z pułku napisały to na cześć tych dwóch lotniczek:

https://dobroni.pl/forum/zestrzelenie-samolotu-po-2-w-okolicach-ostroleki/583089

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
25-05-20 09:46  Odp: [R] PO 2 WS(LNB) - KARTONOWA KOLEKCJA 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Klejenie cylindrów z krążków to trudna sprawa, ale też ma swoich zwolenników ( jak widać).
Kiedyś próbowałem i nie byłem zadowolony... To wymaga dużej precyzji, a poza tym przygotowania krawędzi krążków do malowania - by nie puchły i nie demonstrowały kłaczków... Moim zdaniem przynajmniej duże krążki powinno się zagruntować ( albo jakimś lakierem bezbarwnym,albo farbą ), po wyschnięciu delikatnie oszlifować ( tak powierzchnię , jak i krawędź ) i dopiero tak przygotowane sklejać w cały cylinder...
Jak widać - dużo dodatkowych czynności.
Z doświadczenia na konkursach - takie wykonanie z pewnością procentuje przy ocenie sędziowskiej, jednak jest widoczne dopiero po dokładnym przyjrzeniu się silniczkowi.
Podobny efekt daje owinięcie cylindra cienkim drucikiem.
Choć dobry druk też wystarcza ( takim leniuszkom jak ja... ;-) )

Czekam na kolejne fotki.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024