FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-05-20 12:41  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Witam
mam prośbę o pomoc, szczególnie do Przemka W. albo do autora projektu, który też przegląda to forum. W wycinance jest niewielki element (3e, 3f na zdjęciu), który nie wiem gdzie umieścić na modelu. Wygląda mi to jak tylne światło pozycyjne, ale nie rysunkach nie zostało oznaczone. Proszę, poradźcie co to może być i w którym miejscu należałoby to przykleić. Pytanie to Przemka W. - prawy tylny zasobnik jest inny niż lewy. Czy była taka praktyka przy montażu fabrycznym ?


--
pozdr, Radek

 
24-05-20 13:23  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Radku - zdjęcie jest niewidoczne. Zamieść proszę jeszcze raz, wygląda na to że transfer się skończył.

Co do zasobnika - ten model to kompletne historyczne s-fi. Pomijając to, prawy zasobnik w czołgach wyposażonych w system IR (podczerwień) był inny. Otwierał się czołowo, nie od góry i był wyłącznie na wyposażenie IR. Montowany fabrycznie w czołgach przystosowanych do walki z systemem podczerwieni.



Post zmieniony (24-05-20 13:28)

 
24-05-20 16:34  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Modelu nie mam, ale cz. 3e, f w oryginale powinna być tutaj...

 
24-05-20 17:17  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Przemku, dziękuję, Twoja wiedza i dostęp do źródeł budzi szacunek. Jeszcze jedno pytanie, czy możesz pokazać zdjęcie jak powinny być ułożone liny holownicze, szczególnie w tylnej części kadłuba ?

--
pozdr, Radek

 
24-05-20 18:01  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Radka na zdjęciu powyżej, gdzie pokazywałem zasobnik widać jak lina jest osadzona. Mógłbym dać Ci więcej zdjęć, by bawić się w analizy ;-)
Najprościej będzie dać rysunek poglądowy z modelu Dragona, gdzie pokazane są dwa warianty mocowania lin. Są to mocowania typowe, "fabryczne"
W warunkach polowych było o wiele więcej opcji zaczepu lin ;-)

 
25-05-20 15:08  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
damonn   

@Radek - pokrywa włazu z tyłu wieży przyklejona odwrotnie i z numeru bocznego 126 wyszło ci 129.
...

Post zmieniony (25-05-20 16:31)

 
25-05-20 16:56  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Tak zauważyłem tą pomyłkę. Poprawiłem co się dało. Dziękuję za cenne uwagi. Nie robię modelu na konkurs, ale zależy mi, aby jego wygląd był zbliżony do oryginału.





--
pozdr, Radek

 
31-05-20 17:04  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Budowa modelu zbliża się ku końcowi. Zastanawiam się czy doklejać ekrany burtowe, bez nich wygląda chyba lepiej.





--
pozdr, Radek

 
01-06-20 08:47  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Fajnie Ci idzie. Haki na bokach wieży to Twoja inwencja czy autora ?

 
01-06-20 16:30  Odp: [R] Pzkpw V Panther MAN ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Przemku, dzięki za uznanie. Haki były oznaczone na rysunkach w projekcie, więc je zrobiłem. Montuję teraz wieżyczkę dowódcy z MG-42 i noktowizorem. Jeśli dysponujesz i możesz podesłać fragment dokumentacji jak to było osadzone to będę wdzięczny. Rysunki w modelu nie pokazują tego dokładnie

--
pozdr, Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024