FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-04-20 15:46  [R/G] 9A52-2 Smerch / 1:25 / Angraf.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Zapraszam do skróconej relacji z budowy tytułowego modelu. Model zacząłem już w czasie budowy Topola i mam już sporo zrobione stąd dotychczasowe etapy będą tylko w telegraficznym skrócie. Całe podwozie będzie malowane ponieważ skopałem retusz, oraz niezbyt mi pasowała taka konfiguracja kolorystyczna, w której kontrastujące były tylko opony niezbyt mi pasowało. Niestety jak to w Answerze jest trochę problemów:
- część 64 jest za mała o około 1,5mm
- oklejka 65 jest za duża o dobre 2mm
- wszystkie oklejki opon są za duże o około 1,5mm z wyjątkiem części 72, która jest za duża
- części 73a i 73b za małe o 1,5mm
- oklejka 58 za duża.
- łapy silnika o numerze 53 uniemożliwiają włożenie go do ramy, trzeba je wywalić
- w pokrywach głowic cz.50 górna wrega za duża dolna dobra.

















--

Post zmieniony (10-06-20 10:49)

 
27-04-20 20:51  Odp: [R] 9A52-2 Smerch / 1:25 / Angraf.
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Jestem Twoim fanem ! Piękne i staranne klejenie. Wzór dla mnie.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
27-04-20 21:42  Odp: [R] 9A52-2 Smerch / 1:25 / Angraf.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Obecny!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
29-04-20 08:23  Odp: [R] 9A52-2 Smerch / 1:25 / Angraf.
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, dodaj do mankamentów tego wydania brak 2 drzwi. Kleiłem ten model i życzę do trwania końca jego budowy.

 
29-04-20 08:33  Odp: [R] 9A52-2 Smerch / 1:25 / Angraf.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Praktycznie rzecz biorąc, duża grupa GEKOnów miała sposobność obserwować zmagania nad powstawaniem tego modelu - krótko, bo króko, ale zawsze jest to wpisane do akt:-)
Powodzenia w budowie życzę:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-04-20 08:29  Odp: [R] 9A52-2 Smerch / 1:25 / Angraf.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Sławek, o braku drzwi wiem już od dawna, byłem tego świadomy przed rozpoczęciem modelu. Mam już plik z brakującymi częsciami.
StuG, Nam nadzieję, że na następne GEKO online uda mi się zawitać już na dłużej a i model będzie bardziej okazały. P.S. Znalazłem ostatecznie tą część, przez którą tak trzęsło kamerą :-).

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
03-05-20 17:19  Odp: [R] 9A52-2 Smerch / 1:25 / Angraf.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Kolejna duża aktualizacja modelu. Skończyłem malować ramę oraz koła i wreszcie zacząłem model budować według jakiegoś określonego schematu. Do silnika dodałem przewody idące do chłodnicy wzorowane na tych z Modelikowego SCUD-a, po poskładaniu ramy z kołami do kupy zrobiłem przednie błotniki, skrzynki między 1 a 2 osią oraz podpory z tyłu pojazdu. Tutaj bez problemów oprócz słabych planów i braku zaznaczonego miejsca na głównej częsci podpory w jakiej pozycji przykleić do ramienia . Następnie zrobiłem główny element paki żeby. Chciałem sprawdzić na ile moja teoria o tym, że nie warto dopieszczać elementy wewnątrz ramy się sprawdzi. Sprawdziła się , ale niestety wylazły kolejne błędy projektanta. Wręgo 95i oraz 95j były za wysokie o sekcję do której miała być przyklejona górna i dolna wręga 95 i 95a, szkoda tylko, że w niech również był taki fragment. wolałem go zostawić na górnej i dolnej wrędze. Fragmenty zaznaczone na czerwono trzeba odciąć. Na rysunkach próżno szukać części 95g i 95h.



Następnie wziąłem się za przód pojazdu, zakres od 117 do 136. Problemy już na samym początku:
1. Wręgę 126 przesunąć do przodu o 1mm, powinna schować się pod 117
2. Wręga 117 za długa, trzeba z przodu uciąć o około 1mm
3. Wręga 125 za szeroka o około 1mm
4. wręga 121 opiera się na silniku, trzeba wyciąć środkową część wręgi.
Rysunki tej części modelu to jakaś kpina. 1 lakoniczny rysunek szkieletu i 1 rysunek wszystkich detali oraz osobno rysunek grilla to mało. Ze wszystkich detali nadmiarowa była część 128l, gdyż jest to zdublowane 128f. Z moich modyfikacji dodałem "klatkę" na silniku podobna do tej w Topolu zeby wycięta klapa miała się na czym trzymać, element wzięty ze SCUDa. W związku z tym, że dodałem przewody od silnika do chłodnic musiałem się pozbyć środkowej części wręgi 122 wzorem wręgi 121. Na żadnym rysunku nie ma części 135 i 136 czyli tych skrzynek na klapie silnika. Niestety prawa strona zderzaka jest lekko pogieta, gdyż model mi spadł bo odkleiła się od ramy paka za którą trzymałem. A niby była mocno wklejona. Ostatnia fotka to zdjęcie rodzinne z młodszym wiekszym braciszkiem pokazująca, że Smerch to tak na prawdę mały modelik ;).



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
04-05-20 08:57  Odp: [R] 9A52-2 Smerch / 1:25 / Angraf.
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, mam Smiercza zrobionego i wydawało mi się , że to kawał modelu , a jednak nie, porównując do Topola. A błędów i niedoróbek jest sporo.

 
08-05-20 12:15  Odp: [R] 9A52-2 Smerch / 1:25 / Angraf.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
W dzisiejszym odcinku zabudowa tyłu pojazdu. O dziwo nie było problemów ponad te ze spasowaniem szkieletu o których pisałem w poprzednim odcinku. Jedyny babol to miejsce na element 98, czyli tą korbkę z tyłu jest zaznaczone po prawej zamiast po lewej stronie. Jak zwykle na fotki wkradł się bohater kolejnego odcinka czyli kabina.













--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
22-05-20 20:16  Odp: [R] 9A52-2 Smerch / 1:25 / Angraf.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Przyszła pora na kolejną aktualizację, której głównymi bohaterami są kabiny modelu. W kabinie kierowcy napotkałem następujące problemy:
142d, czyli oklejka szyby przedniej o dobre 3mm za krótka
miejsce na mocowanie tylne kabiny część 146 narysowane jakieś 2,5mm za nisko.
Bardzo ubogie plany
BRAK DRZWI !!
Następnie zrobiłem kabinę "kontroli ognia" i tu następujące babole:
Element 146 za mały w stosunku do miejsca na niego przeznaczonego
zespół 147 za wysoki i przez to zespół 148 wchodzi w światło szyby przedniej. do tego w elemencie 147b zle naniesione kolory i daje nam to białą scianę boczną zamiast dół elementu
Bardzo ubogie plany, chyba jeszcze gorsze niż w kabinie kierowcy
BRAK DRZWI!!
Niestety problem z drzwiami jest ogólnie znany w tym modelu i mało tego, ze jest ich za mało to jeszcze występują tylko drzwi lewe a prawych nie ma w ogóle. Mam plik od projektanta niestety moja drukarka mocno zmieniła kolor elementu. Na szczęscie jeden z kolegów zaoferował pomoc i będę miał drzwi o odpowiednim kolorze ale o tym w następnym odcinku. Jak zwykle ostatnie zdjęcie zdradza co będzie w odcinku 7 relacji



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024