FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-05-20 22:23  [R/G] Breguet XIX B2 z WAKu
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Relacja odpoczynkowa, tym razem samolot. Wybór tematu nie jest mój tylko Pani ;-)
Pani wciągnęła go na moją krótką listę "must build now" i przesunęła na pierwszą pozycję pod wpływem chyba fascynacji wzorkiem. Dla mnie ten samolot jest... dziwny. A raczej dziwny jest wybór eksperymentalnego malowania, jakie zastosowano. Ze względu na skojarzenie z nakryciem stołu z mojego rodzinnego domu z czasów komuny, nazwałem go sobie ceratolotem.
Projekt jest dość mocno uproszczony - ja np. drugi segment, gdzie są osłony cylindrów silnika zrobiłbym jako dwa a nawet trzy segmenty dla gładkiego przejścia, ale w 2007 roku były nieco inne standardy.
Kiedyś ten model budował Piotter, jego relacja jest na Kartonowym Worku i przyznaję - pomaga mi w uniknięciu baboli.

Bez zbędnego ględzenia, oto postępy prac. Jak zwykle "lekko waloryzowany standard", trochę własnego uplastycznienia wyglądu. Postanowiłem odwzorować przetłoczenia blach pokazanym przyrządem (później zamieniłem na spiłowany zużyty nożyk, bo ten plastik się szybko tępił). Trochę się to zemściło, bo w trzecim segmencie zabrakło poszycia na obwodzie i musiałem wstawić klin. Dziwne, bo drugi i trzeci segment są żłobkowane tak samo, więc powinno się zejść - może to więc jednak wina projektu, już tego nie dojdę. Klin jest i światło go niestety podkreśla.
Ale skoro mam odpocząć i nie stresować się, to próg tolerancji jest daleko przesunięty ;-)






--

Post zmieniony (25-07-20 17:58)

 
20-05-20 22:34  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ciekawie się zapowiada.
Ja do trasowania takich linii używam (używałem) długopisu ze skończonym wkładem lub długopisu z obrobioną na gładko szprychą rowerową.

 
20-05-20 22:49  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przepraszam, na jakim podłożu miał być niewidoczny?

Zapowiada się kolejne fajne widowisko. Odpoczynkowy, taaaaaa... I już leci imitacja blachy. Zaraz dojdzie to, tamto, owo i tylko kilka innych rzeczy :)

Podglądam, bo efekt końcowy wiadomo jaki będzie.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
20-05-20 22:59  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Na jakim podłożu? Pewnie podczas lotu nad obłożonymi kraciastą ceratą stołami podczas jakiegoś bolszewickiego albo niemieckiego festynu :-)))
O ile w latach 30. taką ceratę już produkowano.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
20-05-20 23:01  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nie może mnie tu zabraknàć...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-05-20 23:08  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ooo... Breguet! Nie może mnie zabraknąć w tej relacji. :)
W swojej, która gdzieś tam istnieje nawet w konradusowych odmętach, wyraziłem nadzieję zobaczenia tego modelu spod ręki jakiegoś Asa Kartonu.
Et voila!
Batonus- patrzę na ciebie i twoją pracę z aprobatą i nadzieją na szybkie i pomyślne zakończenie budowy.

Przy okazji - Wszystkiego Najlepszego z okazji urodzin dla wydawnictwa WAK!
Nie macie wrażenia że wznowienie tego Bregueta w nowym, mniej ekstrawaganckim ubranku, byłoby fajnym akcentem rocznicowym? ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
20-05-20 23:12  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Jak asa kartonu, to chyba musisz jeszcze poczekać...
Ja tu tylko odpoczywam od dłubaniny przy relingach, armatkach, olinowaniu i całej tej pajęczynie okrętowej.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
20-05-20 23:23  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

I ja się też melduję.
Mucha się pyta: "na jakim podłożu miał być niewidoczny ?"
Podłoże nie miało znaczenia bo...
Kilka Bre XIXB2 z 13.Esk.Liniowej 1.PL zostało przekazanych do 113.EM gdzie miały wypełniać zadania jako eskortowe samoloty myśliwskie samolotów niszczycielskich (bombowych). Testowano różne rodzaje kamuflażu - wg jednych źródeł tych malowań było siedem (popartych zdjęciami archiwalnymi jest sześć). Używane były od 1930 r. do wrześniu 1932 r. kiedy wymieniono je na Potezy XXV.
Powodzenia w budowie życzę,
Ryszar4d

 
21-05-20 09:25  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

z MM był ładniejszy i tez ma przetłoczenia lepiej na żywo widać i ma silnik elektryczny i opuszczana chłodnice https://naforum.zapodaj.net/79d087d0e7ed.jpg.html

Post zmieniony (21-05-20 09:25)

 
21-05-20 09:30  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a właśnie już miałem pytać, czy to ten sam co kiedyś w MM był i już nie muszę :D

powodzenia w odpoczywaniu :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024