FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-05-20 09:35  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

tu jeszcze jedna fotka https://naforum.zapodaj.net/b142669348bd.jpg.html i ta https://naforum.zapodaj.net/981157cf405f.jpg.html model jeszcze istnieje w tym stanie

Post zmieniony (21-05-20 09:41)

 
21-05-20 10:09  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Tego z MM 1987 też kleiłem krótko po ukazaniu się. To był mój życiowy rekord długości budowy modelu - równe 3 dni, jakiś dłuższy weekend.
Ale zaraz - silnik elektryczny i opuszczaną chłodnicę??? :-O

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
22-05-20 15:05  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Idziesz jak burza. Nie dziwię się wyborowi modelu bo jest bardzo efektowny a Twoje "przeróbki" niewątpliwie go wzbogacają. No i nawet jeśli nie uwazasz się za Asa Kartonu to z pewnością do tego dążysz.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
22-05-20 16:22  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Też go kupiłem głównie z powodu kamuflażu.
A co do pytania Muchy na jakim podłożu miał być niewidoczny?, to może byśmy się zdziwili.
Skoro lozenge się sprawdzało, choć można by powiedzieć, że nie pasuje do żadnego normalnego podłoża
(a pewnie się sprawdzało, skoro używali go przez chyba 2 lata), to może i ten ceratolot to był jakiś pomysł ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
22-05-20 19:00  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dwa razy go zaczynałem, może w końcu się przełamię i dokończę. A tymczasem patrze na Twojego Bre.

 
24-05-20 01:15  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Wyposażam kabinę pilota. Nie znalazłem zdjęć kokpitu tego Bregueta w internecie więc się nie napinałem i robię tak, jak jest w opracowaniu z lekka uplastyczniając i dodając od siebie to co mi się wydaje że jest słuszne. Bo np. nie wiem na pewno, czy pas na fotelu był skórzany czy parciany i czy miał takie zapięcia. Ten mój może uchodzić zarówno za jeden jak i drugi.




--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
24-05-20 09:06  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak to wyglądało:


Może się jeszcze przyda :-)
Pozdrawiam

Post zmieniony (24-05-20 09:08)

 
24-05-20 10:00  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dzięki! - te rysunki mam, ale zabrakło w nich wnętrza kabiny.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
31-05-20 22:45  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Mając tak świetne rysunki od Ryszarda nie oparłem się pokusie i wzbogaciłem trochę przynajmniej przedział obserwatora - zespół orczyki - drążki sterowe i trochę poprawiłem pozostałe wyposażenie. Niestety, w opracowaniu wszystko było rysowane na oko. Ponieważ to model wypoczynkowy, nie dałem się sprowokować do poprawiania wszystkiego. Zwłaszcza, że musiałbym wybebeszyć też przedział pilota, a to już za dużo jak na wypoczynek.
Tak więc - prawie nic tu nie trzyma skali, są złe odległości - coś pomiędzy tym co na rysunkach montażowych a tych powyżej, z instrukcji prawdziwego samolotu. Jestem bardzo kiepskim recenzentem i poprawiaczem czyichś opracowań, bo kręci mnie bardziej budowanie modelu.
Ryszarda oczywiście podziwiam za masakrę jaką zrobił z opracowaniem Schrecka, tylko wtedy... już lepiej zbudować model projektując go samemu i dobierając kolory zamiast korzystać z wycinanki.




--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
01-06-20 06:39  Odp: [R] Breguet XIX B2 z WAKu
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Faktycznie, dràżki długości takiej, że załoga ich uchwyty ma na poziomie kolan, lub nawet niżej... ;-). Bardzo ergonomicznie ;-)
Ale to będzie niezauważalne w gotowym modelu, a ten w Twoim wykonaniu z pewnościà będzie świetny!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024