FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-05-20 23:31  [Technika] Proszę o pomoc, jak usunąć załamania na kredzie?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

Panowie i Panie (bo wierzę że Panie też tu są), trafił w moje ręce pewien model na kredzie, w kolorze srebrnym i łaciatym i zauważyłem, że część arkuszy jest załamana. Jak mam sobie z tym poradzić? Problem dotyczy głównie arkuszy dużych powierzchni, które nie są zaginane. Chodzi o górne i dolne powierzchnie skrzydeł. Jak mam sobie z tym poradzić?

--

Post zmieniony (19-05-20 23:41)

 
20-05-20 07:38  Odp: [Technika] Proszę o pomoc, jak usunąć załamania na kredzie?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Załamania na “kredzie” to fatalna sprawa. W moim “portfolio” znajduje się kilka modeli z takiego materiału i wiem, że następne będę omijał szerokim łukiem. Także właśnie z powodu owych przypadkowych załamań... Każde próby zmniejszenia widoczności załamań kończyły się katastrofą i zwiększeniem ich widoczności. Kreda wymaga delikatnego formowania bez używania dużej siły ; to co wybaczy offset, kreda już nie.
Moja rada na dziś : klej model normalnie formując elementy. To, co z załamań zostanie uważaj za “normalne eksploatacyjne ugięcia poszycia”, i tak tłumacz oglàdaczom ;-)

--

Post zmieniony (20-05-20 08:32)

 
20-05-20 07:54  Odp: [Technika] Proszę o pomoc, jak usunąć załamania na kredzie?
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Modele na kredzie najlepiej kupowac tylko na stoisku producenta i od razu zweryfokowac czy nie ma jak to się fachowo nazywa "podkówek" (bo te załamania na kredzie zwykle mają kszatłt podkówek. W żadnym wypadku nie kupowac kredy od wyprzedawców kolekcji czy handlarzy z allegro. Raz się też naciąłem. a jak masz taki egzemplarz kredowy z wadami to własciwie on nadaje się tylko na podklejki do elemtnów oznaczonych * - podkelić brystolem 0.2 mm. Jakby tylko dolne powiercznie skrzydeł, to by można się szarpnąc na pocięcie i klejenie, a jak i górne to szkoda zachodu.

 
20-05-20 08:47  Odp: [Technika] Proszę o pomoc, jak usunąć załamania na kredzie?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jassssna kalapita... Rozumiem, że żelazko albo walcowanie powierzchni też mogę sobie odpuścić? Jeżeli tak, to trudno, będzie tak jak mówi Mariusz, wyeksploatowany i może nawet lekko brudny. Dzięki.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024