FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
19-05-20 21:46  Odp: [G] Mirage III C, zmodyfikowany WAK 11/2015 autora Rafala Ciesielskiego
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Bardzo dobre wykonanie, świetne łączenia elementów, super. Przydałoby się chyba lepsze światło do fotografowania...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
20-05-20 01:01  Odp: [G] Mirage III C, zmodyfikowany WAK 11/2015 autora Rafala Ciesielskiego
AWOT   

air_22 Patyczki ustalające wymyślił autor, czyli ja. To chyba oczywiste.

--

AWOT

 
20-05-20 06:19  Odp: [G] Mirage III C, zmodyfikowany WAK 11/2015 autora Rafala Ciesielskiego
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Dziekuje.

Zdjecia robione przy lepszym oswietleniu.



Kadlub w dwoch malowaniach.



--

 
20-05-20 07:05  Odp: [G] Mirage III C, zmodyfikowany WAK 11/2015 autora Rafala Ciesielskiego
Anubis 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Super! Pan Inwald, czy mogę poprosić was o wspólne sfotografowanie MiG-21 i Mirage?

Post zmieniony (20-05-20 07:06)

 
20-05-20 21:21  Odp: [G] Mirage III C, zmodyfikowany WAK 11/2015 autora Rafala Ciesielskiego
AWOT   

Kangaroo, gratuluję modelu zarówno w wersji 2D jak i 3D. Zrobiłeś kawał solidnej roboty!

--

AWOT

 
20-05-20 22:19  Odp: [G] Mirage III C, zmodyfikowany WAK 11/2015 autora Rafala Ciesielskiego
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jest radość z oglądania, gratuluję!

 
22-05-20 22:15  Odp: [G] Mirage III C, zmodyfikowany WAK 11/2015 autora Rafala Ciesielskiego
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Część, przede wszystkim Kangaroo wielkie Brava za tak ładnie sklejony model i bardzo ładne malowanie . Model i wykonanie super.
Pozwolisz , że korzystając z tego że pokazałeś galerię modelu który niedawno i ja skleiłem, a którego galerii raczej nie odważęsię zrobić i pokazać, chciałem tylko odnieść się do kilku spraw związanych z wydaniem tego Mirage które było podstawą do powstania Twojego.
A więc model projektu Rafała , jest z pozoru i na pierwszy rzut oka prosty . Niestety w części za kabinowej zaczynają się komplikacje . Jak widzicie na zdjęciu poniżej nagle z jakiegoś powodu zabrakło z 5 mm by poszycie się zeszło na wnęce przedniej stójki .


Przeszukując nerwowo Internet znalazłem na niemieckim forum relacje ze sklejania tego modelu i tam modelarz poradził sobie z tym problemem przycinając bodajże wręgę W6 . Ja też tak zrobiłem biorąc za wzór wręgę W7. Wykonałem tez tel. do Rafała z zapytaniem o co kaman. Rafał przyznał , że miał inną koncepcję projektując model . Gdzie się chochlik wtrącił ? w projekt nie wiem , i nie mam zamiaru wnikać . Model wydany , kupiony i trza skleić więc ograniczę się do problemów z nim związanych i jak je obejść. Przy okazji dowiedziałem się że model był testowo sklejony przez Św. Pamięci Zenka (Kroolo). Więc nie podejrzewam by tutaj problem był.



Ten błąd udało się obejść jak wyżej , ale efekt którego nie przewidziałem był taki jak poniżej widać. No niestety coś za coś.



Ogólnie w projektach Rafała trzeba pamiętać o pewnej zasadzie żeby wszystko pasowało na tip top to poszycia i części wycinamy po linii tak by obrysy nam zeszły , a szkielet , wręgi po zewnętrznej linii obrysu . Są drobne błędy na rysunkach , numeracja nie taka , czy czegoś nie widać bo na rysunkach nie znajdziecie . Ogólnie Rafała modele skleja się intuicyjnie , trzeba się zastanowić zanim coś skleicie , Dlatego bardziej powiedziałbym że modelarze doświadczeni powinni brać na warsztat takie projekty . Efekt macie w tej galerii kolegi Kangaroo.
Szablony nie zawsze są takie jakie powinny być . Mierzcie i pasujcie .
Wiotkość , czy bardzo ubogi szkielet który na każdym kroku zalecam wzmacniać wypełniając .

Oklejki. W części kabinowej jest ich nawet za dużo , zachodzą na siebie , a w innych miejscach ich nie ma . (Patrz zdjęcie skrzydeł)
Wnęki podwozia pomylone . Lewa z Prawą. Tam uważajcie i pasujcie .
Brakuje trzech części . Niestety nie pamiętam juz których , ale na pewno sztukowałem coś z części które mi pozostały bo zapasu koloru jak kot napłakał , od spodu przy spływie skrzydła na łączeniu kadłub skrzydło C8???
Co na plus . Oczywiście malowanie w barwach Izraelskich super mi się podoba .
Rafale wręcz uwielbiam sklejać u Ciebie w projektach części listkowe . Nigdzie tak pięknie się nie schodzą jak u Ciebie :)
Ogólnie zgadzam się też ze stwierdzeniem , że spasowanie jest świetne . W niektórych miejscach wręcz idealnie wszystko się schodzi . kadłub , skrzydła .
Podsumowując , pomimo , że na pierwszy rzut oka , model , wygląda na prosty i nie skomplikowany , trzeba uważać i planować każdy ruch , przemyśleć i powoli pracować.
Jeszcze raz Gratuluje Kangaroo , super sklejony model i malowanie .
Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
23-05-20 10:29  Odp: [G] Mirage III C, zmodyfikowany WAK 11/2015 autora Rafala Ciesielskiego
AWOT   

Partyzant, dzięki za uwagi. Faktycznie wkradło się kilka błędów. Szkielet przedniej części kadłuba to paskudna wtopa. W trakcie prac nad modelem zmieniłem koncepcję przodu i powstało nowe poszycie ale szkielet został z pierwszej wersji. Niestety sklejacz testowy tego błędu i innych wpadek nie zgłosił. Ale obiecuję że postaram się w kolejnych projektach lepiej sprawdzać model. Najnowszą surówkę skleiłem sam i od razu poprawiłem swoje błędy.

--

AWOT

 
23-05-20 11:12  Odp: [G] Mirage III C, zmodyfikowany WAK 11/2015 autora Rafala Ciesielskiego
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Partyzant i AWOT

Ja kleje na zasadzie sklejania zespolu poszycia i potem wklejania wreg itd, a nie oklejania szkieletu poszyciem. Oklejanie szkieletu poszyciem wymaga precyzji dla mnie nieosiagalnej.

Przod modelu zmodyfikowalem tak. Orygial po lewej stronie, moja wersja po prawej.Jak widac, ksztaltu elemenow poszycia wcale nie zmienilem - tylko gdzie mozna je "zcalilem" i wyeliminowalem to co bedzie pokryte innymi czesciami poszycia (trzeci segment od gory, lewa strona)



"Szkielet przedniej części kadłuba to paskudna wtopa" to przesada, bo poza wyeliminowaniem Czesci B6 i skroceniem od przodu (w celu odlaczena od niego wregi B11 ) nie zmienalem.

Anubis:
Zdjecia modelu z Mig21 i Mig15.


--

 
23-05-20 11:51  Odp: [G] Mirage III C, zmodyfikowany WAK 11/2015 autora Rafala Ciesielskiego
ZbyszekS 

 

Tak mnie zachwycił Twój model, kangaroo, że po latach podglądania tego forum "incognito" właśnie się na nim zarejestrowałem, by to napisać :-)
Witam wszystkich serdecznie, a Tobie, kangaroo, gratuluję pięknego modelu - świetnie zrobiona grafika, pomysłowe zmiany konstrukcyjne i znakomite wykonanie.

Partyzant - buduję właśnie Mirage'a wydanego przez GPM. To ten sam projekt, ale poprawiony, miejscami mocno. W szczególności nie ma tego błędu w części kabinowej, znacznie przekonstruowana jest część środkowa kadłuba i wzmocniony szkielet skrzydeł. Kilka drobniejszych błędów jeszcze wyłapałem, ale generalnie te poprawki wyszły projektowi na dobre. To wydanie z WAK-u pomimo błędów i tak uważam za udane (też je kleiłem), a jak ono może wyglądać w mistrzowskim wykonaniu to widać tutaj (znane zapewne większości z nas, ale zawsze warto przypomnieć):
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=319790&t=319790&filtr=0&page=1

Krótko mówiąc: obydwa wydania (WAK i GPM) są - moim zdaniem - zdecydowanie warte sklejenia.

Pozdrawiam,
Zbyszek

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024