FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
05-07-20 12:36  Odp: [R] PzKpfw IV E GPM 12/2020
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Prace trwają dalej. Jednak im dalej tym trudniej. Wieża sprawia kłopoty. Trudno było spasować armatę do kadłuba. Dodatkowo musiałem dorobić wewnętrzne otwory pod boczne wizjery

Pokrywy nie sprawiły większych problemów. Musiałem tylko skrócić osłony wentylatorów i zmniejszyć kołpaki, bo się nie mieściły w otworze.


A teraz wisienka czy raczej "kfiotek" Antena chyba nie powinna być biała???


Pozdrawiam

 
05-07-20 22:31  Odp: [R] PzKpfw IV E GPM 12/2020
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

W tym modelu wielu rzeczy nie powinno być, ale akurat kolor na tych elementach jak najbardziej ;-)

 
06-07-20 20:33  Odp: [R] PzKpfw IV E GPM 12/2020
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Element, który pokazujesz to chyba koryto anteny, może być pomalowane w kolorze pojazdu lub drewna, bo jako izolator z tego materiału było wykonane.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-07-20 21:26  Odp: [R] PzKpfw IV E GPM 12/2020
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Szkoda wielka, że model ma tyle błędów (szczególnie dla wykonujących standard). Muszę jednak przyznać, że tempo masz dobre, a z wieżą czwórka nabrała wyglądu.

 
08-07-20 14:13  Odp: [R] PzKpfw IV E GPM 12/2020
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Prace trwają.
Na początek "kfiotek" - kolejna biała część tym razem zawias wieżyczki dowódcy.

Ogólnie zawiasy w wieżyczce zrobiłem po swojemu może nie są zgodne z oryginałem ale mogą się otwierać.
Podobnie z drzwiczkami bocznymi wieży, które są ruchome.
Pojazd na chwilę obecną wygląda tak:


Pootwierany:




Od siebie dodałem klapę na stropie wieży, dwa okrągłe dekielki z tyłu wieży oraz lufę km obok działa.

Jeśli ktoś dysponuje dobrymi zdjęciami mocowania kół zapasowych na wysokości silnika(z tyłu pojazdu) oraz pojemnika z granatami dymnymi to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Post zmieniony (08-07-20 14:14)

 
13-07-20 12:01  Odp: [R] PzKpfw IV E GPM 12/2020
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Budowa zakończona.
Na koniec pozmieniałem rozmieszczenie wyposażenia na błotnikach. Dorobiłem jeszcze stopień, zasobnik z granatami dymnymi, dodałem dodatkowe ogniwa i inaczej umocowałem koła zapasowe. Zamalowałem też miejsca mocowania ekranów bocznych na kadłubie i błotnikach, które zostały chyba po wersji H. Miałem rozłożyć na wieży flagę rozpoznawczą niestety uległa ona zniszczeniu w trakcie domalowywania swastyki.











Model sklejał się dobrze, chociaż ewidentnie widać pośpiech przy jego przerabianiu. Zacząłem budowę wersji E a skończyłem wersję F.

 
13-07-20 12:56  Odp: [R] PzKpfw IV E GPM 12/2020
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Grabki, imo zawsze najważniejsza jest determinacja i dążenie do celu, mimo kłód i przeciwności.
Ty niewątpliwie spełniasz te kryteria.

powodzenia z kolejnym projektem. Model bardzo zacny

 
13-07-20 14:54  Odp: [R] PzKpfw IV E GPM 12/2020
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Gratuluję ukończenia modelu:-)

Doceniając Twoją pracę, czuję cały czas niedosyt. W bryle tego modelu coś mi nieustannie nie pasuje - jakbym patrzył na karykaturę. Nie chodzi o ślady eksploatacji, bo do GPM-owskich fototapet zdążyłem się trochę przyzwyczaić, ale np. wydaje mi się, że działo jest umiejscowione za wysoko. Nie wiem czy to wina aparatu, ale wieża z boku wydaje się być jakby za mała - to pewnie złudzenie, wynikające być może z zakłóconych proporcji innych elementów?:-) Ale nie chce mi się to wszystko zgrać. Może czas już na porządnego okulistę?:>

Natomiast stwierdzenie "Zamalowałem też miejsca mocowania ekranów bocznych na kadłubie i błotnikach, które zostały chyba po wersji H" utwierdziło mnie w przekonaniu, że dzisiaj dominuje w biznesie hasło: "byle jak, byle szybko".
Chciałbym się mylić, że inne wersje nie pochodzą w prostej linii z nieudolnie przerobionego PzkpfW Ausf. H, ale także na podstawie opinii o innych modelach "czwórek", na razie wszystko na to wskazuje.

Tym niemniej - znakomicie poradziłeś sobie z modelem:-) Stosunek czasu budowy do uzyskanego efektu naprawdę niezły:-)
Efekt również:-)
Super:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-07-20 16:40  Odp: [R] PzKpfw IV E GPM 12/2020
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A co z wnętrzem wieży? Jest w niej jakieś wyposażenie, czy to tylko wydmuszka?

--
serwusik

 
13-07-20 22:50  Odp: [R] PzKpfw IV E GPM 12/2020
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Stug ma chyba rację. Sposób wykonania zdjęć tzn pod kątem, może niektóre elementy wyolbrzymiać to jednak armata jest chyba za wysoko. Oś lufy armaty była w czołgu umieszona wyżej od linii połowy wysokości wieży. Ale w modelu jest umieszczona jeszcze wyżej. O ile za bardzo to trudno powiedzieć bo zdjęcia są pod kątem. Ale rzeczywiście coś jest nie tak. Wydaje mi się, że jarzmo jest ok tylko jakby lufa jest nie w osi jarzma. To może być zarówno błąd projektu jak i błąd przy klejeniu albo kumulacja kilku drobnych błędów. Np. minimalnie wyżej jarzmo, minimalnie za wysoko lufa w jarzmie i/lub osłonie.
El_paw zrób zdjęcie dokładnie z boku, z góry i przodu to będzie można porównać z planami. Jeśli zdjęcia nie przekłamały, to przynajmniej inni będą mogli próbować coś poprawić. Inna sprawa, że gdyby nie wpis Stuga to do tego momentu nie zwróciłem na to uwagi bo mimo wszystko model wygląda bardzo fajnie. Zaimponowało mi szczególnie wykonanie kół napinających i innych detali i pewnie dlatego nie zwróciłem uwagi na ewentualne dysproporcje, które chyba są efektem zdjęć.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024