FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
24-06-19 10:59  Odp: [R] USS Alabama, 1:200, BM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Podstawa wieży dowodzenia przygotowana.






--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-05-20 12:10  Odp: [R] USS Alabama, 1:200, BM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Aktualizacja, model z zarysem sylwetki.





--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-05-20 14:26  Odp: [R] USS Alabama, 1:200, BM
Greg77   

Tu też ze zdjęciami się nie popisałeś. Kilka słów komentarza by się też przydało. Zwłaszcza, że jak już piszesz to naprawdę jest co poczytać!!
\

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
07-05-20 11:30  Odp: [R] USS Alabama, 1:200, BM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Myślę, że mocna świetlówka plus zabawa z ostrością i powinno być dobrze. Wiem w czym problem i pracuję nad tym, też mnie to razi, że pstrykam i słabo to widać.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
08-05-20 14:10  Odp: [R] USS Alabama, 1:200, BM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Svenie, wszystkie Twoje modele są super, zawsze klejone na bardzo wysokim poziomie. Do tego dbasz o wierność historyczną tego, co robisz. Natomiast brakuje mi w Twoich relacjach zbliżeń detali, a jeśli nawet czasami są, to właśnie zdjęcia są kiepskiej jakości. Niemniej, zawsze zaglądam chętnie, tym bardziej że robisz w większości jednostki, które mnie interesują.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
11-05-20 16:38  Odp: [R] USS Alabama, 1:200, BM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Może tu coś więcej będzie widać.



--

Post zmieniony (11-05-20 19:07)

 
11-05-20 20:21  Odp: [R] USS Alabama, 1:200, BM
Greg77   

Trochę lepsze tło to i widoczność lepsza.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
24-12-20 10:53  Odp: [R] USS Alabama, 1:200, BM
Dread   


Szanowny Panie Sven!
Jako projektanta modeli interesują mnie Wasze uwagi dotyczące długości modelu. Spójrzmy na problem. Niestety nie posiadam autorskiego numeru czasopisma „Alabama”, dlatego pomiary wykonałem na modelu CAD. Jak widać na rysunku, biorąc pod uwagę zachodzenie części kilowych na 10 mm (zgodnie z instrukcją), całkowita długość klejonego kilu wynosi 1034 mm. Długość klejonego pokładu wynosi 1037 mm, co jest sumą długości części pokładu. Kil jest nieco krótszy ze względu na prześwit grubości skóry. Z grubsza ten sam obraz wzdłuż długości poszycia bocznego i dna. Nie znalazłem różnicy 20 mm.







--
2 be or not 2 be

 
24-12-20 18:19  Odp: [R] USS Alabama, 1:200, BM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

To był mój błąd: ponieważ wzdłużnice powinno się kleić do siebie na 1 cm zakładkę. Nie jest to chyba jednoznacznie napisane w instrukcji, być może bariera językowa wynikająca ze słabego tłumaczenia na język polski i nie jest to na rysunkach wyraźnie zaznaczone. Ale tutaj akurat dawno temu z tego wybrnąłem i już zapomniałem. Model jest sklejalny ale ogromne oklejki dna są niemal niemożliwe do oklejenia kadłuba na styk z burtami, wnęka nad pancerzem biegnie za daleko na rufie: powinna się kończy mniej wiecej ze spardekiem i te białe linie podziału blach na burtach, majace chyba imitować odblaski słoneczne na wniosek wydawcy: nie każdemu to pasuje. Ale jak szkielet jakoś się skoryguje to i tak na rufie jest ok 5 mm dziura: oklejki burt za krótkie, trzeba było łatać z zapasu koloru. Reszta daje się skleić co widać na zdjęciach, choć coby dopasować nadbudówkę z pomostem dowodzenia to spora gimnastyka. Nic dziwnego bo jakść surówki sprawdzajacej jest bardzo zła. Ale jakoś przez to przebrnąłem i z całej wycinanki nie zostało mi dużo.

--

Post zmieniony (24-12-20 18:26)

 
25-12-20 07:19  Odp: [R] USS Alabama, 1:200, BM
Dread   

Szanowny Panie Sven!
Twoje uwagi będą brane pod uwagę w przyszłych modelach, postaram się zrobić dolne sekcje z dużą liczbą. Uważnie śledzę montaż - nawet z powyższymi wadami jesteś w tym dobry.

Tutaj jest link do archiwum podstawowych kolorów Alabamy :

https://cloud.mail.ru/public/yuaT/f2JUZZ2B6

--

Post zmieniony (25-12-20 07:46)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024