FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-05-20 20:07  [R] Pancernik Roma GPM skala 1:200
Dafi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich.
Na początek krótko o sobie. Mam na imię Marek lat prawie 39. Wracam do modelarstwa po około 10 latach przerwy jednak w tamtym czasie zaczełem sklejać pancernik Richelieu od Hala. Skończyło się na kadłubie i początkach nadbudówek. Model który chciałem pokazać to można powiedzieć mój pierwszy model, bo poprzedniego raczej ciężko nazwać modelem. Do wycinania używam nożyczek i skalpela Olfa. Model klejony jest klejem Magic oraz Kropelka. Retuszuje pastelami olejnymi. Kleję go lutego tego roku i jest już w miarę na zaawansowanym etapie budowy. Postanowiłem założyć relację z kilku powodów: Po pierwsze liczę na jakieś podpowiedzi aby móc rozwijać swój warsztat i umiejętności. Po drugie przede mną sporo drobnych jak i powtarzalnych elementów liczę, że relacja zmotywuje mnie do systematycznej pracy nad modelem. Poza tym przeglądam forum od długiego czasu i będzie mi miło stać się częścią jego społeczności.

Nie przedłużając pora na zdjęcia:


Jak do tej pory udało mnie się popełnić sporo błędów m in. gdzieniegdzie widoczne ślady kleju szczególnie w początkowej fazie budowy, braki retuszu który postaram się uzupełnić.
P.S. retusz na żywo nie wygląda tak tragicznie.

Pozdrawiam
Marecki

--

 
05-05-20 22:23  Odp: [R] Pancernik Roma GPM skala 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Skleiłem ten model i uważam, że jak na okręt jest bardzo dobrze zaprojektowany, części pasują i miałem mega frajdę z budowy tego najpiękniejszego okrętu jaki kiedykolwiek zbudowano( oczywiście to moje zdanie). Najbardziej upierdliwe i wg mnie słabo dopasowane są działa p.lot. (12 dział, po 6 na burtę ) I to była jedyną rzecz w tym modelu, która mnie demotywowała.
Życzę powodzenia i oczywiście podglądam.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
06-05-20 15:18  Odp: [R] Pancernik Roma GPM skala 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Piękny okręt wybrałeś. Będę przyglądał się budowie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-05-20 18:32  Odp: [R] Pancernik Roma GPM skala 1:200
Dafi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam,
Dzisiaj skleiłem kolejne 3 elementy okrętu.


I zamontowane na swoim miejscu na okręcie.


Jak do tej pory wszystko klei się dobrze. Jedyne co doskwiera to mało rysunków i skąpy opis budowy. Jednak model jest bardzo dobrze zaprojektowany i wszystkie niedoskonałości wynikają z braku moich umiejętności.
Dziękuje za słowa zachęty jestem otwarty na wszystkie podpowiedzi i rady.

Pozdrawiam
Marecki

 
06-05-20 22:05  Odp: [R] Pancernik Roma GPM skala 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Popracuj nad ostrością zdjęć, zamiast elementów sklejonych ostrość jest ustawiona na matę. Nie jestem modelarzem przez duże M, raczej sklejaczem, ale jak mogę coś zasugerować to pomyśl o retuszu i zmień pastele olejne na suche. Zdecydowanie lepiej się nimi pracuje, przynajmniej mi. Zwróć uwagę, że olejne zostawiają coś na wzór farfocli.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
14-05-20 18:09  Odp: [R] Pancernik Roma GPM skala 1:200
Dafi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Prace powoli posuwają się do przodu. Skupiłem się na rufie okrętu aby z pokładu zniknęło jak najwięcej białych pól. Sporo dały mi w kość wszystkie jak dla mnie miniaturowe elementy. co ważne nie poddałem się i skleiłem wszystkie choć z różnym efektem wniosek jest taki, że jeszcze sporo muszę się uczyć. Zdjęcie uwidoczniło braki w retuszu co po zapełnieniu całej rufy poprawię. Nie wiem czy jest to dobry wybór ale zakupiłem farby tempery i postaram się dorobić kolor i pomalować braki hurtem.
Zdjęcie z postępu prac


Pozdrawiam, Marecki

--

 
14-05-20 18:42  Odp: [R] Pancernik Roma GPM skala 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Tempery mają to do siebie, że trzeba je dość mocno rozcieńczyć, ale nie za mocno, aby nie zmiękczyły kartonu. Ale na takie małe elementy będzie ok. Działaj dalej,dobrze idzie.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
19-05-20 20:41  Odp: [R] Pancernik Roma GPM skala 1:200
Dafi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Po zapełnieniu rufy przyszedł czas na dziób. Udało się zapełnić prawie wszystkie białe pola. Ilość drobnicy jest powalająca. Stan gotowych prac na dziobie szacuje na 95%, pozostało kilka elementów. Myślę, że aż tak strasznie to nie wygląda choć niektóre elementy są wymęczone. Pomału przymierzam się do sklejania karabinków i choć na razie patrząc na części wydaje mi się to nierealne, to mam nadzieję ze strach ma tylko duże oczy :)



pozdrawiam
Marecki

 
22-05-20 20:26  Odp: [R] Pancernik Roma GPM skala 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ilość drobnicy powalająca, ale efekt po jej zamontowaniu też jest powalający.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024