FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
23-04-20 14:18  [R/G] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanko.
Skoro ma być to będzie. A jaka relacja będzie, a właściwie zdjęcia, taka będzie. Postaram się by było coś sensownego widać. Co do strony merytorycznej -niestety operować w pełni fachowym nazewnictwem nie będę, nadal raczkuję w temacie. Po Trabaccolo i Mulecie to będzie mój trzeci model tego autora ( a jest nim Tomasz Weremko znany jako Seahorse) także mogę powiedzieć, że mnie to wciągnęło na dobre. Autor prowadził relacje z budowy wszystkich tych opracowań i to także duży plus. Wiemy co kupujemy, bez zbędnej tajemnicy.
Kupiłem cały zestaw, tj. model, lasery, zestaw bloczków i jufersów oraz żywiczne lufy. Kiedyś nie byłem zwolennikiem tych "bajerów" ale z biegiem lat człowiek odkrywa, że życie jest krótkie, a modele coraz bardziej złożone :) Największym zbawieniem są wycięte laserem jufersy, bo samodzielne ich wykonanie przerabiałem przy trabace, sporo zdrowia mnie to kosztowało.
Okładka:

Negatyw wręg (wybaczcie, zdjęć szkieletu nie zdążyłem zrobić), gdyby ktoś był ciekaw jak to mniej więcej wygląda :) :


I jakieś konkrety. Wręgi w miejscach zmierzących ku zwężeniu dobrze jest przyciąć pod odpowiednim kątem, wówczas zminimalizujemy uskoki na łączeniach podposzycia poprzecznego, co z resztą opracowanie proponuje. Na tym etapie przeszpachlowałem wstępnie najbardziej newralgiczne punkty. White putty od Tamiya -dobry produkt. Spasowanie tego podposzycia -bajka, klejone ze sobą na styk. Zacząłem od środkowego elementu i potem do rufy i do dziobu. Żadnego przycinania.

Następnie zacząłem oklejać łupinkę podposzyciem wzdłużnym. Trochę się obawiałem zaobleń bo fragmenty na tekturze, miejscami dość szerokie, ale dało się. Spasowanie kolejnych elementów względem siebie -znów idealne, aż się wierzyć nie chce. Na długość przycinałem te paski o jakiś milimetr, może dwa, ale ciut dłuższe poszycie to normalny zabieg w opracowaniach, może na wypadek gdyby kogoś poniosło z ilością szpachli.



Całość znów lekko poszpachlowałem. Krowich żeber nigdzie nie wykryłem, co bardzo mnie cieszy i daje nadzieję na ostatecznie znośny efekt.

Póki co efekty nie powalają wizualnie, ale w dłoniach bardzo fajnie się to maca. Głowię się nadal jakiego kleju użyć na te ostateczne planki. Mają byc prosto z wycinanki, niepodklejane, i nie wiem czy BCG mi jakiej niewyłapanej biedy nie uwypukli. Cyjanoakryl w żelu to z kolei robota sapera. Wyjdzie w praniu, na razie muszę się uzbroić cierpliwość i obrać właściwą kolejność czyli pora na wyposażenie górnych partii kadłuba. Mam nadzieję, że ilość małych części upakowanych na tak małym modelu mnie nie przerośnie :)

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (26-09-20 00:28)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse  nowe
Guciu 13775 23-04-20 14:18
 Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse  nowe
=Kondzik= 418 23-04-20 14:40
 Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse  nowe
Hastur 452 23-04-20 20:35
 Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse  nowe
Petrov 287 23-04-20 22:39
 Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse  nowe
Seahorse 261 24-04-20 07:26
 Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse  nowe
Waldek K 262 24-04-20 09:59
 Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse  nowe
Seahorse 486 24-04-20 16:30
 Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse  nowe
Guciu 461 25-04-20 14:34
 Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse  nowe
Petrov 283 25-04-20 15:05
 Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse  nowe
Guciu 248 26-04-20 14:59

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024