FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
01-09-20 09:28  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Cieszę się, że na Twoich zdjęciach widać, że model jest sklejalny:-) I to jak!! Naprawdę pięknie Ci to wychodzi.
Petrov zwrócił uwagę na liny i druciki. Ja używam drutów miedzianych od razu poczernionych, które można znaleźć pośród "dziwności" stosowanych do robienia domowej biżuterii (różne koraliki, kolorowe sznureczki i między nimi druciki); druciki o różnej średnicy (od 0,2 do 0,8 mm) i przystępnej cenie. Pracuje się z nimi świetnie (bo miedź) i szybko (bo czarne).
Inna rzecz na którą zwróć uwagę, to odległość bloczków od pokładu - na zdjęciu bakdek'u (wyższy pokład na dziobie) bloczki są dość daleko od pokładu - wiem, że nie jest łatwo montować je "na krótko", ale wolny koniec talii idzie do góry do knagi na maszcie. A jeśli knaga wyjdzie niżej niż bloczek? Będzie to dziwnie wyglądać. Przyjrzyj się tym szczegółom olinowania, bo jest jeszcze czas naprawić.
I gratuluję udanego kadłuba i i rufy.

Pozdrawiam
Tomek

PS. Oczywiście jeśli nie chce ci się naprawiać tych bloczków, to talię poprowadź odwrotnie, tak żeby po przepleceniu talii luźny(wolny) koniec liny wychodził z górnego bloczka i był prowadzony w dół do knagi:-)

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
01-09-20 12:21  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Panowie!
Petrov -jeśli dobrze rozumiem, mówisz o tych złotych oczkach/hakach na pokładzie? Użyłem do nich drutu mosiężnego, mam w zapasie sporo różnych, drobniejszych, także miedziane, które najlepiej mi się formuje, ale zależało mi, żeby wytrzymało to naprężenie przy bloczku, stąd takie masywne.
Tomku, jest nadzieja, że liny uda się poprowadzić tak jak trzeba. Teraz cały podzespół wystaje, od pokładu licząc, na jakieś 8-9mm, knagi na maszcie w Twoim wykonaniu są wyżej z tego co widzę na zdjęciach, także powinienem się zmieścić. Przyklejając je na wysokości np 15mm będą zdecydowanie ponad bloczkiem a jednocześnie w zasięgu rąk marynarza przeciętnego wówczas wzrostu :). Wrócę z pracy to jeszcze to skonfrontuję z rysunkami. Niemniej, prawda jest pewnie taka, że jakbym nawet te bloczki przykleił bezpośrednio do pokładu to byłoby bliżej prawdy niż ta masywna konstrukcja :)

PS Nie dodawałeś przypadkiem rzeczonego czarnego drucika w ramach zestawu (nie wiem czy przy bloczkach czy żywicy)? Ostatnio odkryłem cieniutki czarny, foremny drut nieznanej proweniencji ...i to taki całkiem fajny :)

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
01-09-20 12:35  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

:-)) Tak. Czarny drucik miedziany jest w żywicznych lufach, by wykonać z niego uchwyty na działkach relingowych.

Jeśli chodzi o wytrzymałość, to ja po opleceniu bloczka i np zrobieniu haczyka dodaję mikroskopijną ilość CA (na czubku igły). CA rozpływa się wzdłuż drucika i całość jest bardzo mocna. Dopiero po takiej operacji sprawdzam drożność otworów w bloczkach przy pomocy wiertełek 0,4 lub 0,5 mm. Przymocowanie do masztu w trudno dostępnym miejscu bloczka z zapaćkanym otworem kończy się często usunięciem takowego i mocowaniem od nowa. Czasami udaje się taki bloczek udrożnić na modelu, ale jest to strasznie pracochłonne a i uszkodzić można jakieś inne elementy.

Jeśli zahaczam bloczek o oczko w pokładzie/na burcie to również sam haczyk w oczku traktuję CA i trzyma się to wszytko razem bardzo mocno. A używam przy małych bloczkach drucika 0,2 mm i nigdy nic nie zerwałem.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
08-09-20 22:06  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanko.
Żeby nie szukać później relacji w czeluściach -mała aktualizacja. Aktualnie walczę z olinowaniem stałym, pojawiły się maszty. Jakoś to idzie, nie narzekam. Muszę pochwalić bloczki i jufersy z zestawu, super się z nimi pracuje, nie rozdwajają się. Rzekłbym, że lepsze niż te z pewnego wiodącego pod względem żaglowców wydawnictwa :)
Mam nadzieję, że aż tak wiele kuch merytorycznych nie popełniłem...







Kolejna aktualizacja ze wszystkimi wantami.
Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
09-09-20 09:47  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ja pierniczę... Piękny model...Gratulacje!

--
54323031

 
09-09-20 09:54  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

"Niech się sznury pną do góry":-)
Nim coś napiszę, mam jedno pytanie: Czy te liny na zdjęciach już są na stałe? Zabezpieczone i przywiązane, czy to tylko przymiarka?

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
09-09-20 10:02  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Seahorse -już się boję... Powiedzmy, że są przyklejone ale to tylko cienkie niteczki, jeszcze można zrobić z nimi wszystko :) Cóż żem odwalił?

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
09-09-20 10:30  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

:-))) Bać się nie ma czego.
Moim zdaniem:
1. wygodniej jest zrobić i zamocować ławy wantowe przed masztami, bo można manipulować modelem. Teraz razem z patykami obracanie modelu jest trudniejsze.
2. sztagi i wanty (te drugie masz tylko przy bezanie) były mocno napięte i ze sobą współpracowały, więc raczej trzeba ich naprężenie ustalić wspólnie, czyli naciągać wszystko razem, i sztagi, i wanty. (vide: dolny sztag fok masztu masz całkiem luźny)
3. górne sztagi będą ci teraz bardzo utrudniały mocowanie want (będziesz musiał pętle robić i zaciągać już "oplecione" dokoła masztu.
4. dolne sztagi dałbym ciut grubsze (wyglądają symbolicznie, a były to najgrubsze liny na żaglowcach)
5. bloczek zamocowany przy kolumnie fokmasztu (przez ten bloczek przechodzi górny sztag stengi grotmasztu) dałbym dużo krócej, tuż przy maszcie.

Straszne jest to co napisałem?
Sugerowałbym usunąć sztagi, dokleić ławy wantowe, założyć wanty, założyć dolne sztagi (pętla sztagu była zawsze obłożona na maszcie nad wantami) i wszystko naciągnąć.

Mam nadzieję, że cię zdopingowałem i zmotywowałem:-))

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
09-09-20 18:22  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

To faktycznie nie tak źle, już tłumaczę (się :) ) dlaczego tak, a nie inaczej, bo to były działania głównie świadome:
1. Model od jakiegoś czasu i tak na stałe przyklejony do podstawki. Ławy wantowe buduję od razu z jufersami i taki podzespół montuję do kadłuba. W prostopadłym przyklejeniu tychże w niczym nie przeszkadzają mi maszty.
2. Sztagi też celowo przyklejone jako pierwsze. Mam wtedy maszt "pilnowany" w jednym wektorze, potem jedna wanta po drugiej i tak się to napina. W przypadku tak wysuniętych do tyłu za osią masztu want bałbym się pewnego zjawiska, co mam nadzieję dobrze zobrazuje poniższa wizualizacja

Maszty są dość wąskie, a wysokie, także w trakcie naciągania masztu sztagami wanty najbliższe masztom mogłyby się poluzować (obrazek II), albo poluzować mogą się wiązania jufersów.
3. Wiązania sztagów są na takiej wysokości, że na spokojnie znajdzie się szczelina na mocowanie want, ale słuszna i cenna uwaga co do kolejności.
4. Dolne sztagi są grubości 0,5 mm, w Schwarzer Rabe wanty są określone na grubość od 0,3mm do 0,8 -jedna najgrubsza ta centralna, dolna. Uznałem, że skoro tak jest w większej jednostce to tutaj 0,5mm będzie sensownym minimum, ale pewnie 0,6-0,7 byłoby ok. Zdjęcia, tak jak ktoś kiedyś w którymś żaglowcowym wątku słusznie stwierdził, wyszczuplają czarne liny, a białe/lniane pogrubiają. U mnie jasna nić ma grubość 0,1mm, a wspomniane sztagi 0,5, te drugie nie wyglądają szczuplej niż jasne :) Nawiasem mówiąc warto pomyśleć o podawaniu grubości poszczególnych lin, bo faktycznie to istotne, a komuś "zielonemu" w temacie jak ja to na pewno pomoże.
5. "moja mea culpa" jak to powiedział Obelix. Nie wiem czemu mi to umknęło aż tak, pewno klej złapał za szybko i tak już zostało, i tak musi być, nie będę już kombinował.
Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to będzie po napinane jak trzeba ;) Za cenne uwagi dziękuję.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (09-09-20 18:24)

 
09-09-20 19:15  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

ad1. Bardzo dobry pomysł. Przy dobrze dopasowanych szablonach można całość przygotować oddzielnie.
ad2. Nie zgadzam się z twoim rysunkiem:-)) Jeśli kąt pomiędzy masztem a ławą będzie się zwiększał to przeciwległy bok (wanta) będzie się wydłużał. Wszystkie wanty będą się wtedy naciągały, a najbardziej te z tyłu.

ad3. Twój wybór. Wg mnie trudniej.
ad4. Grotsztag, ten najgrubszy, wg Mondfelda powinien mieć 0,64 mm (dla tego masztu w tej skali). Słuszna uwaga, że podawanie grubości lin w skali byłoby bardzo pomocne.
ad5. No i dobrze:-)))

To tylko takie dywagacje i trzymam kciuki (wtedy kiedy nie kleję modeli), żeby ci się udało.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024