FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-04-20 23:41  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Tomku, to o czym piszesz poprawiłem, dopiero na zdjęciach mnie olśniło. Ale ta szpara to suma kilku moich niedociągnięć. Generalnie lewa burta wyszła mi za nisko o dobry milimetr -to jest pewne. Przy tylnym pokładzie tak samo pojawiła się szpara, a w tych małych okienkach (to na ostatnim zdjęciu widać) za wysoko wyszedł mi próg wewnętrznej burty. Ale jakoś to zaretuszowałem i gołym okiem prawie nie widać tej lipy. Przy prawej burcie fajnie się zgrało. No niestety, jak nieraz pewnie pisałem błędy się mszczą, a najmniejsze niedokładności piętrzą i potem trzeba kombinować.
W tej aktualizacji doszły wewnętrzne burty na śródokręciu. Obie przycinałem na wysokość o jakiś milimetr, żeby wysokość burty wyszła równo, zapewne skutek tego o czym wcześniej pisałem. W każdym razie, żadna filozofia, najważniejsze by otwory na działa się zgrały.
Wygląda na to, że nadchodzi chwila prawdy czyli oklejanie łupinki poszyciem. Głęboka myśl filozoficzna: będzie dobrze, albo będzie źle :)








Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
30-04-20 23:44  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Eeee tam. Przynajmniej nie będziesz miał dylematu która burta będzie tą „od ściany” :)

--

Post zmieniony (01-05-20 12:12)

 
01-05-20 15:02  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Petrov, z tej biedy planuję gdzie się da wyjść, jeszcze długa droga do stwierdzenia którą stroną będzie eksponowany :).

Zacząłem przyklejać planki. Klejone na BCG, było sporo strachu ale jakoś to idzie. Zacząłem od góry, żeby na pewno zgrały mi sie wszystkie otwory burtowe, niżej najwyżej będzie jakieś docinanie, pasowanie bo wiadomo, gdzieś pół milimetra szpachli za dużo, gdzieś za mało i zdziwię się jeśli wyjdzie na zero :)

how tall is tana mongeau





Pozdrawiam i działam dalej.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
03-05-20 19:31  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahoj! Plankowanie już za mną. Nie było tak strasznie, całość klejona BCG i to był dobry wybór. Jedyny problem to rozciąganie części po posmarowaniu. Na sucho pasuje, po posmarowaniu mamy 2-3 mm dłuższe :). Trochę, bieli prześwituje tu i tam, ale to przez lampę, praktycznie na żywo tego nie widać i chyba nie będę paprać bo więcej szkody zrobię niż pożytku.












Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
04-05-20 11:51  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Fajno. Gdzieniegdzie bałe prześwity widać, ale pewnie na żywo są niezauważalne? Następnym razem warto opmyśleć o pomalowaniu podposzycia albo wyretuszować fragment po przyklejeniu każdej planki.

--
54323031

 
04-05-20 12:06  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Fajny projekt, to i fajnie wychodzi. BCG wydaje się bardzo zdradliwym klejem w takim zastosowaniu, właśnie przez rozmiękczanie i zmienianie geometrii papieru. Mimo wszystko wyszło bardzo zacnie.

 
05-05-20 16:10  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Fajna łajba się robi

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
07-05-20 22:40  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanko. Trochę ostatnio mniej czasu na klejenie, ale kawał drobnicy zrobiony (yyy teraz to prawie sama drobnica została :) ). Przybyły listwy wzdłuż kadłuba, poręcze i wszelkie detale rufy.
Kto świadom rozmiarów, mam nadzieję, bardziej łaskawym okiem na to spojrzy :)





Szpary powstałe na styku burt i górnych pokładów zgodnie z planem udało się zamaskować. To mnie cieszy.


Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
08-05-20 11:28  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Jako, że jestem świadom rozmiaru (złożyłem z ciekawości kadłub D. z laserków), pozwolę sobie napisać, że bardzo mi się podoba.
Modele Tomka mają szczęście do wykonawców (albo wykonawcy mają szczęście do modeli Tomka, albo jedno i drugie:)).
A za te wycięte wcześniej "oczka" w gretingu to już w ogóle szacunek. To tak małe, że nawet by mi do głowy nie przyszło, żeby próbować.

 
08-05-20 13:10  Odp: [Relacja] VOC Duyfken 1:100 od Seahorse
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Bardzo mi się podobają postępy. Gratuluję i tempa i jakości pracy. Szykuje się z pewnością bardzo ładny obiekt:-))
Co do gretingu i "otworków". Na poniższym zdjęciu widać, że ten greting mógł mieć postać zwykłej kratownicy, w której poprzeczne i podłużne beleczki wcale nie są na tym samym poziomie. Tak też zrobiłem w swoim modelu testowym - czyli waloryzowałem własny projekt:-))) W ostatecznej wersji uznałem, że to jest malutki szczegół, który bardzo komplikuje budowę/instrukcję itd. Dlatego greting jest "zwykły". Twój greting jest zrobiony super, ale jeśli by się nie udał, zawsze można go przykryć płótnem zabezpieczającym przed deszczem:-)))


PS. Warto zauważyć na zdjęciu, że olinowanie ruchome czy wyblinki dalekie są od koloru białego.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024