FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-04-20 20:36  [R/G] XF-85 Goblin 1:33 Orlik, trochę relacja, trochę przywitanie
McFly 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dzień Dobry Szanownym Kolegom. Jako, że to mój pierwszy post tutaj, to wypad mi przywitać się i napisać coś o sobie.
Jestem Marcin, jako nastolatek dużo sklejałem, głównie MM a teraz, po 24 latach przerwy, postanowiłem wrócić do hobby, liczę iż uda mi się zaszczepić bakcyla u mojego syna. Goblin miał być naszym pierwszym wspólnym projektem, ale okazał się zbyt skomplikowany jak na pierwszy model - dlatego potraktowałem go jako rozgrzewkę na zastane kości.
Relacja będzie dość nietypowa, ponieważ model jest już gotowy w 75%, ale dzięki mojej żonie mam +/- udokumentowany przebieg budowy.
Współczesne modele mocno różnią się poziomem od tego co pamiętam w MM (na plus), a i tak duża przerwa zrobiła swoje, więc niestety, są błędy i to sporo, ale od czegoś trzeba zacząć. Sam Goblin był nieudanym projektem, więc w takim duch postanowiłem wykonać ten model, waloryzując go na porzucony prototyp który już jakiś czas stoi na uboczu.

Tyle wstępem, czas na relację:
Na pierwszy ogień - ruchomy hak - no i od razu pierwszy poważny błąd, uparłem się zrobić mechanizm z papieru, a nie jak zaleca opracowanie - z blaszki - efekt jest taki, że mechanizm nie mieści się w przestrzeni dla niego przewidzianej, i hak składa się tylko do połowy...




Czas na kabinę pilota, tu z kolei udało mi się zgubić parę detali zagłówka fotela








Kompletny kadłub i pierwsze próby waloryzacji - przegrzanie stali przy dyszy, w całości wykonane zwykłymi kredkami od syna z piórnika. Wiem że taki efekt raczej nie występuje na poszycium ale pomyślełem że byłby to odpowiednie defekt dla nieudanego prototypu.




I stan obecny, trochę odważniejsza waloryzacja, szkielet płata oczywiście jest tylko spasowany na sucho.




--

Post zmieniony (16-05-20 20:59)

 
21-04-20 20:41  Odp: [R] XF-85 Goblin 1:33 Orlik, trochę relacja, trochę przywitanie
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Witam. Te zacieki pionowe na kadlubie to tez kredkami? Co to za kredki?

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
21-04-20 20:47  Odp: [R] XF-85 Goblin 1:33 Orlik, trochę relacja, trochę przywitanie
McFly 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

@NyFu

Tak, cała waloryzacja jest wykonana kredkami - zacieki to zwykła czarna kredka ołówkowa Pentela z piórnika mojego syna. retusz wykonywałem srebrnym markerem TOMA, ma identyczny kolor co srebrny zastosowany w tym modelu, jedynie drobna różnica w wybłysku.

--
1,21 gigawatt!

 
21-04-20 21:41  Odp: [R] XF-85 Goblin 1:33 Orlik, trochę relacja, trochę przywitanie
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Świetnie wydany i graficznie opracowany model. Ròwnie wart sklejenia w kredzie i namacie. Polecam bo trochę niezauważony przez modelarzy.

Jak pasują laserowe wręgi ?

 
21-04-20 21:55  Odp: [R] XF-85 Goblin 1:33 Orlik, trochę relacja, trochę przywitanie
McFly 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

@radomir

Zasadniczo jest dobrze, 2 wręgi za sekcją kabiny okazały się lekko luźne, element miedzy płatem a przestrzenią na lotkę skrzydła miał wypalone otwory w praktyce równe szerokości elementu w węższej części, co doprowadziło to jego rozpadnięcia się, ale nie stanowi to większego problemu. Poza tym gniazdo haka uciekło mi trochę w górę, ale to zapewne mój błąd. Modelik bardzo ciekawy. a swoją drogą, wszystkie fotki w sieci (które znalazłem) przedstawiały model w wersji mat, ma ktoś może namiary na fotki wersji na kredzie?

--
1,21 gigawatt!

 
21-04-20 22:49  Odp: [R] XF-85 Goblin 1:33 Orlik, trochę relacja, trochę przywitanie
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć Marcin! Noo dość trudną bryłę wybrałeś na powrót ale ze wszech miar ciekawą. Mam nadzieję, że młody się zarazi na dobre ;) Aż mi się micha ucieszyła na te zacieki :D Wuchta wiary kombinuje ze specjalistycznymi farbami, technikami a Ty pokazałeś, że najzwyklejsza kredka robi robotę :D Do modeli eksponatów muzealnych jak znalazł. W samolocie eksperymentalnym takie zacieki były by niedopuszczalne, ale pokazałeś, że to może zrobić każdy bez zbędnych inwestycji. Szacun!

--
GG 6801515

 
21-04-20 23:22  Odp: [R] XF-85 Goblin 1:33 Orlik, trochę relacja, trochę przywitanie
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Pierwsze segmenty wyglądają na trochę "wymęczone" (a właściwie, to słabo spasowane), ale na pewno lampa aparatu też troche przejaskrawia, dalsze łączenia już o wiele lepsze, a na ostatnich zdjęciach widać całkiem zgrabne "jajko".
Widać zapał i konsekwencję, o to chodzi i do przodu.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
21-04-20 23:38  Odp: [R] XF-85 Goblin 1:33 Orlik, trochę relacja, trochę przywitanie
McFly 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

@Jaroslav
Dziękuję bardzo! Ostatecznie najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze :) Ale serio, kredki naprawdę dają radę, srebrne, miedziane, i wszystkie kolory maskowania, czego więcej trzeba? polecam również zetrzeć trochę kredki na drobnym papierze ściernym i wcierać proszek średnio twardym pędzlem.

@Korsarz
Dzięki! jak pisałem Radomirowi, gniazdo haka poszło mi lekko w górę, jednocześnie wlot silnika jest osadzony wewnątrz pierwszych wręg, nie dało się niestety spasować, powstała szczelina między pierwszym i 2 pierścieniem którą musiałem dosztukować z zapasu, faktycznie - wymęczone, ale trzeba sobie radzić :)

--
1,21 gigawatt!

 
22-04-20 00:03  Odp: [R] XF-85 Goblin 1:33 Orlik, trochę relacja, trochę przywitanie
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Krytyka jest potrzebna o ile jest "budująca" jak kolega Korsarz Ci przedstawił. Moim zdaniem: Robisz go tak jak ja kleiłem 20 lat wstecz więc czego miał bym się czepiać?... Gdyby ten model pokazał np. StuG, to bym Go zjechał dla własnej próżnej satysfakcji :D Ode mnie masz +1000 do wytrwałości. PS: Daj młodemu prostą rurę do sklejenia-coś w stylu MiG 21 z MM a jak już się zarazi to czołgi....Tylko czołgi!!!! ;)

--
GG 6801515

 
24-04-20 00:04  Odp: [R] XF-85 Goblin 1:33 Orlik, trochę relacja, trochę przywitanie
McFly 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dobry wieczór.
Pora późna, ale tylko w nocy mam czas na moje hobby. Kontynuuje relację.

Z kronikarskiego obowiązku odnotowuje fakt sklejenia 2-go skrzydła, niestety, miałem dość poważne problemy z lotką, po prostu jest bardzo luźno osadzona na drucie mocującym, przez co nie mogę jej w pełni docisnąć do płata (mocowałem ja po oklejeniu poszyciem skrzydła.)





Teraz coś ciekawszego, ponieważ moja metoda waloryzacji wzbudziła zaciekawienie, postanowiłem pokazać ją dokładniej, na początek prezentacja warsztatu:



zaczynam od czarnej kredki, po prostu delikatnie rysuję. Następnie ocieram trochę kredki na drobnym papierze, i pędzelkami wcieram pył w miejsca gdzie potrzepuję większych, równomiernych plam.



Następnie wprowadzam inne kolory i highlighty, a także zadrapania, w tym wypadku wszystko za pomocą srebrnej i złotej kredki. Dodatkowo, srebrną kredką mocno koloryzuję wszelkie krawędzie natarcia na skrzydłach i statecznikach - dodaje im to dodatkowego wybłysku.



i efekt finalny






Dodam tylko, że skrzydła nie są jeszcze gotowe, brakuje pewnuch detali, jednak już teraz przygotowuję zacienienia w miejscu tych detali, dlatego niektóre cienie mogą wydawać się nie na miejscu.

Pozdrawiam.

--
1,21 gigawatt!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024