FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
26-09-17 21:52  Odp: [R] Tirpitz GPM nr 280
mironic 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

dla (mam nadzieję) większego zdetalizowania modelu posłużę się tym:

--

Post zmieniony (01-08-19 19:36)

 
26-09-17 21:54  Odp: [R] Tirpitz GPM nr 280
mironic 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

poszycie jest przygotowane do przyklejenia, lecz waham się jeszcze czy nie "prysnąć" części podwodnej lakierem po "szlifie"...

--

Post zmieniony (01-08-19 19:37)

 
26-09-17 21:57  Odp: [R] Tirpitz GPM nr 280
mironic 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

reszta poszycia nawodnego też jest przygotowana tzn. pomalowałem to Werniksem satynowym


--

Post zmieniony (01-08-19 19:38)

 
26-09-17 21:59  Odp: [R] Tirpitz GPM nr 280
mironic 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

no i narazie na kilka dni nastąpi mała przerwa w relacji... praca :)
ale czekam na wasze opinie (zwłaszcza te "progresywnie" krytyczne) oraz uwagi
pozdrawiam wszystkich :)

--
"...najlepsze jeszcze przed nami - druga część życia - dla której zaczęła się pierwsza..."

 
26-09-17 22:09  Odp: [R] Tirpitz GPM nr 280
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Z mojej strony zachęcam do pozostania w niemalowanym standardzie.
Swego czasu dość wnikliwie śledziłem zakamarki bliźniaczego okrętu. Mogę więc nieco pomóc, gdy będzie potrzeba.
Powodzenia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
26-09-17 22:11  Odp: [R] Tirpitz GPM nr 280
mironic 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Super :) dzięki... właśnie chciałem okleić go w tradycyjny sposób, wszak to model "kartonowy".
No i z pewnością będę miał sporo pytań...

--
"...najlepsze jeszcze przed nami - druga część życia - dla której zaczęła się pierwsza..."

 
26-09-17 22:38  Odp: [R] Tirpitz GPM nr 280
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Tymczasem zachęcam Cię do poszperania w relacjach, znajdziesz tam wiele fajnych rozwiązań i odpowiedzi na pytania... których jeszcze nie zadałeś :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
26-09-17 23:22  Odp: [R] Tirpitz GPM nr 280
F4kL0gic   

Szpachle zawsze jest dobrze przymalować aby nie chłonęła wilgoci.
Proponuje dwie warstwy podkładu i delikatnie przeszlifować. Pozwoli to na wyłapanie drobnych ubytków.
Na koniec zwykły lakier w sprayu...lepiej się klei do pomalowanej powierzchni niż do samej szpachli. Dobranie lakieru w kolorze zbliżonym do oklejek dna może okazać się nieoceniony gdyby coś się nie zeszło idealnie.

 
01-08-19 16:52  Odp: [R] Tirpitz GPM nr 280
mironic 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Witam wszystkich po dłuuuugiej nieobecności. Musiałem troszkę ogarnąć życie i... jestem ponownie by dokończyć relację. Po dłuższym zastanawianiu się zrezygnowałem z naklejania papierowego poszycia podwodnego i niedługo podeślę zdjęcia aktualnego stanu budowy.

--
"...najlepsze jeszcze przed nami - druga część życia - dla której zaczęła się pierwsza..."

 
01-08-19 18:34  Odp: [R] Tirpitz GPM nr 280
mironic 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kolejny etap:

Musiałem okleić łączenia wręg taśmą firmy Italieri ponieważ zauważyłem pęknięcia.

--

Post zmieniony (01-08-19 19:43)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024