FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 16Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
18-08-20 17:41  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Cześć i czołem!
Super to wygląda!! Te spawy czerwone? Znajdę gdzieś instrukcję do nich? Mam jeszcze jedno pytanko. Nie ma obaw, że szpachla zacznie się zapadać?

 
19-08-20 16:38  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Moje serce niezmiernie się raduje widząc taki wysyp komentarzy i to jeszcze tak pozytywnych. Zapraszam, zapraszam, starczy miejsca dla każego.

@Foka: Nie wracam pieniędzy za onkologa :) Co zostanie? Wspomnienie :)
@Piotreq: Cieszę się, że się podoba, będzie mi miło jak czasem tu zaglądniesz. Ja znów lubię anteny ze strun gitarowych (stalowych oczywiście) bo swoimi właściwościami całkiem fajnie udają pierwowzory. Ale czy taki włos nie złamie się przy ekstremalnym zagięciu?
@GTiStyle: Czeeść! Dziękuję. To jest przepis ukradziony koledze o nicku Borowy (wikol +farba plakatowa). Chodzi Ci o wieżę? Nie zapadnie się bo wieża jest wzięta ze starego modelu prezentowanego w pierwszym poście i już wtedy dostała wypełnienia z pianki montażowej i skorupę z sody oczyszczonej mieszanej z wikolem.


=================================================================================================================
Dzień dobry,
Trochę się zdenerwowałem że muszę odklejać te osłony z dna wanny, bo odkleić to raz ale muszę jakoś wyprowadzić ślady po przyklejeniu tychże. W ramach odstresowania porobiłem coś innego.

Wahacze:
Klejone warstwowo, następnie glutowane i szlifowane (strasznie długo mi z tym zeszło.). Wiem, że mają dość uproszczoną formę, ale pozwoliłem sobie na to z racji tego, że gdy czołg stanie na kołach to widoczny będzie tylko mały ich fragment.




A tutaj elementy płyty silnika. Postanowiłem wykonać je jako osobne elementy, a nie jak to było w wycinance MM. Nie umiem rozrysować pudełek, które mają zaokrąglone krawędzie i narożniki, więc posunąłem się do dość prymitywnej metody. Skleiłem kanciastą wersję detalu, a następnie od spody wypełniłem go tekturą oraz szpachlą samochodową.
Tak wygląda wstępnie uformowany element:


A tu widok do spodu:


I ostatecznie (próba koloru bazowego - Pactra A112)


Podobna historia w przypadku bocznych paneli:





A tutaj proces powstania górnych kratek wentylacujnych:




Pozdrawiam serdecznie!

--

Post zmieniony (24-08-20 07:29)

 
20-08-20 20:11  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Szpachla od strony niewidocznej. Potem papier ścierny. Dobrze zrozumiałem?

 
24-08-20 13:04  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@GTiStyle: Bardzo dobrze. Dodatkowo podczas szlifowania pomagam sobie SG.
==================================================================================================================
Dzień dobry,
Udało mi się coś pokleić na L4.
Przerobiłem dno wanny - lepiej nie będzie


No i przyklejone osłony transmisji:


Wyciąłem i skleiłem także ostatnią pokrywę silnika (musze teraz poczekać, aż przyjdzie do mnie odpowiednia siatka:


A tu całość na sucho:



Pierwszy prototypowy odbojnik do oceny:


A także od kilku dni pracowałem nad procesem technologicznym dla ogniw gąsienicy:


I najgorsza sprawa - ostrogi... Nie mam siły by to wycinać ręcznie z kartonu, więc muszę się poratować stalą. Paradoksalnie łatwiej w pracy wyciąć mi to ze stali niż w domu ręcznie z kartonu - mam dostęp do lasera światłowodowego :). Stal nierdzewna grubości 0,2mm:


Miłego oglądania, pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
24-08-20 13:54  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

łoooo paaanie :D
nie dość, że inwencja własna, od podstaw to jeszcze stalowe i jeżdżące będzie

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
27-08-20 10:23  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Postęp prac jak najbardziej zacny 👍😀👍
Oczywiście zaintrygowała mnie bardzo sprawa metalowych gąsienic... będą całe ogniwa grawerowane, czy tylko same żeberka?

 
27-08-20 10:32  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@97: jeżdżące może nie, ale trochę złomu tam napakuje :)
@Tommy: metalowe będą jedynie grzebienie (czyli dwa elementy na ogniwo). Tak jak wspomniałem, zawaliłbym się jakbym miał wycinać 300 takich ślaczków.
====================================================================================================================================================================

Zdrastwujtie :)
Dziś mały przeskok tematyczny. Powróciłem na moment do wieży. Dorobiłem brakujący zarys znaków poodlewniczych z przodu wiezy oraz delikatnie ją podniosłem na pierścieniu oporowym:




Wykończyłem jarzmo KMu:


Jak już wspomniałem kilka postów temu jest to element z starego czołgu. Jednak nie obyło się bez interwencji. nowy pierścień dociskowy oraz wyszpachlowana (w celu delikatnego wyoblenia) część w której znajduje się sam karabin.

No i boczne kratki pokrywy silnika:


Myślę, że teraz chwile siądę nad gąskami. wiadomo, nie zrobię ich na 100% ale chce przynajmniej powycinać i uformować większość ogniw.
Pozdrawiam serdecznie.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
28-08-20 00:44  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Fantastyczna i bardzo dokładna praca.

Czy jarzma KMu kadłubowego w T-34/85 roznily sie w jakis znaczacy sposob zewnętrznie pomiędzy wyrobami różnych zakładów czy były one w miarę identyczne?

 
28-08-20 07:24  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Super to wszystko wygląda. To chyba będzie najlepsza wieża jaka widziałem w T-34/85. Czekam na więcej! :)

 
01-09-20 09:36  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Karol: Cóż, nie odpowiem Ci, bo nie wiem. Mam fotki "wzroca" i na nich bazuje, ale jak znam starożytnych sowietów to wersji było kilka. Z tego co się orientuje to występowało wersja bez tego "grzybka" z którego wychodzi lufa KM. Dzięki za pochwałę :)

@Piter16: Nie przesadzasz aby to zanadto? Dzięki za doping :*
============================================================================================================
Dzień dobry w to deszczowe pierwszowrześniowe przedpołudnie. Nowy miesiąc pora zainaugurować.

Zrobiłem sobie peryskop. Jeśli koledzy go zaakceptują i pokochają jak swoje to robię kolejne dwa. A tak owo ustrojstwo się prezentuje:




Skończyłem wahacze:


no i pogrubiony dobijacz:



Może odsłona niezabogata, ale równolegle pracuję nag ogniwkami. No to do następnego zobaczenia.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 16Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024