FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 16Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-06-20 13:36  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry, witam wszystkich w piątym odcinku moich zmagań z modele T 34-85.

Udało mi się wymęczyć koła napędowe. Obecnie nie wyglądają zachęcająco, ale myślę, że po zawikolowaniu oraz pokryciu podkładem będzie lepiej.








Dla odpoczynku od kół zrobiłem nowy właz kierowcy. Brakuje jedynie osłon peryskopów.





No i zakończyłem temat dodatkowych zbiorników paliwa. Ten w pełni kartonowy już pokazywałem, a dla zabawy dwa pozostałe zrobiłem z puszki po Koka Koli. Fajnie wychodzą wgniecenia na takim aluminiowym elemencie. Spawy robione moteda kolegi Borowego - wikol z farbą plakatową z tubki.


Pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
04-06-20 21:20  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Elegancko, czyli jak zwykle.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-06-20 12:48  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Mucha: Dziękuję za miłe słowo :)
===============================================================================================================
Dzień dobry,
Chwilę mnie nie było tutaj, bo i wena mi przeszła - największy kryzys odkąd wróciłem do modelarstwa PaKiem 40. Na tapet wziąłem kopułkę dowódcy. Wielkie podziękowania dla kolegi JSJ z czarnego (mam nadzieję, że nie wychwycę bana za rasizm) forum, który rozwiał moje wątpliwości co do umiejscowienia szczelin obserwacyjnych.

Detale skaładowe:


A teraz obrzeża szczelin wykonane z drutu miedzianego 0,3mm. Tutaj idealnie wpasowały się ostrze Olfy AK5




Spawy robione wg przepisu kolegi Borowego:


I na koniec nadanie faktury odlewu za pomocą Mr.Surfacera 1200:


Nie zdążyłem już przykleić włazu na kopułki, w następnym odcinku to pokażę. Pozdrawiam :)

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
08-07-20 11:34  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Dziś chciałbym pokazać niewielkie postępy budowy T 34.

Pobawiłem się trochę wieżą. Nadałem jej kształt zbliżony do pożądanego. Teraz nie wygląda to estetycznie ale w toku budowy nabierze to lepszej prezencji. Przynajmniej taką mam nadzieję. Dokleiłem także iminatcję wybrzuszenia pod mechanizm obrotu wieży oraz "wykusz" kopułki dowódcy.



\

Skończyłem także włazy:





Zapraszam do komentowania i do zobaczenia w następnej odsłonie relacji!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
14-07-20 11:04  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Dziś sponsorem odcinka jest producent lamp czołgowych Lampex Sp. z o.o.

Umyślalem sobie, że lampa nie będzie z kartonu, bo chciałem ja wykonać jako skorupę, by móc zaimitowac jej wnętrze, a detali z listkami nie umiem projektować (są na to jakieś patenty?). Padło na formowanie próżniowe. Oczywiście całkowicie kartonu nie uniknąłem. Materiał ten wykorzystałem do wykonania "kopyt".


No i wytłoczki. Dupka lampy trochę się przypaliła :)


W przednią cześc wstawiłem kartonowy pierścień służący do połączenia lampy w całość, a tył zalałem wikolem dla usztywnienia elementu oraz zaimprowizowania odbłyśnika.


A tutaj żaróweczka - tradycyjnie kulka z pochłaniacza wilgoci.


No i wszytko zmontowane na sucho. W międzyczasie środek lampy pomalowałem Tamką XF-16



I to by było na tyle. Zapraszam do komentowania. Do następnego!

--

Post zmieniony (14-07-20 13:45)

 
16-07-20 14:07  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Walka trwa. Pobawiłem się wieżą. pokryłem ją szpachlówką Tamki rozcieńczaną acetonem i nanoszoną pędzlem - to będzie pierwsza warstwa faktury odlewu. Dodałem pozostałości układu wlewowego oraz otok szczeliny obserwacyjnej:








A teraz stare jarzmo wraz z KMem do oceny. Nadaje się do wykorzystania w modelu? Wiadomo, jakaś kosmetyka będzie konieczna, ale czy ogólnie rzecz biorąc jest gites?





Pozdowionka!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
22-07-20 11:31  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dziś powalczyłem z świecami BDSZ. Niby prosty element ale napsuł mi sporo krwi - jakaś niemoc bije od tych elementów. Wykorzystałem tutaj puszkę po napoju z tego względu, żeby uzyskać ładne przetłoczenia, a z kartonem nie udało mi się osiągnąć jakiegoś akceptowalnego efektu.

Zrobiłem sobie takie "matryce" to tłoczenia:


A tu gotowe poszycie z obcą sklejką wklejoną na butapren:


No i czoła świec:


Trzy razy je robiłem. Nie potrafię powiedzieć dlaczego. Po prosto nie wychodziło i już...

Beczułki uformowane...


...i zamknięte


A także uzbrojone w detale:




A tutaj przygotówka do kół jezdnych - jak na to patrze to już mi się nie chce:


Następna aktualizacja pewnie za tydzień, bo na przedłużony weekend jadę w Pieniny zdobywać Trzy Korony w stylu alpejskim.

Niech karton będzie z Wami.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
29-07-20 18:32  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry.
Urlop, urlop i po urlopie... Coś jeszcze przed wyjazdem udało mi się podziałać i teraz chcę to pokazać. Walczę z kołami jezdnymi:




A tu żebra do wyżej pokazanych kół:


Miałem dość już tego dziubania, więc wziąłem się wieżę. Przyszła pora na odwzorowanie linii podziału form. Najpierw maskowanie:


I tak to wyszło:



Wyciąłem także płytę stropową wieży:


A tutaj nowa antena (po prawej), a obok stara (po lewej):


Pozdrowienia!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
29-07-20 20:57  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rzeźnik, to nie jest remont... Tu mało co zostało z MM! Podziwiam za upór i samozacięcie.

Aaaaaa i pogoń tego mechanika, skoro mu się urlop skończył!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
03-08-20 12:15  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Mucha: Tak, wiem. Już gdzieś wyżej to pisałem, że to raczej będzie nowy model na podstawie MM. Kurła tak to jest z pracownikami, ja mu płacę PIENIĄDZE a on nie chce robić.
=====================================================================================

Dzień dobry,
Koła jezdne poszły w odstawkę i dlatego skupiłem się na wieży. Powyginałem uchwyty dla desantu - oczywiście będą wykorzystane nie tylko na wieży.


I hop, już na miejscu.



A teraz uszy do unoszenia wieży. Już miałem je wycinać, ale pewna myśl łysnęła mi w głowie. Jak znam siebie to do momentu ukończenia modelu pourywam je kilkukrotnie i pogubię, więc postanowiłem je umocować troszkę solidniej przy korzystaniu wpustów.






miałem spore wątpliwości co do kąta pod jakim należy je przykleić. Jednak po analizie kilku fotem uznałem, że były przyspawane jak leci - czasem pionowo, a czasem pod kątem.

Ostatnia kwestia dzisiaj. Czy stary klakson nadaje się do ponownego użytku?




Pozdrowionka!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 16Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024