FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
06-08-20 20:09  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Mówiłem, że się nie znasz. ;-p

--
serwusik

 
07-08-20 10:54  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Lelum polelum: No muszę przyznać, ze jest na co popatrzeć! Lubię takie lateksowe klimaty :)
@Mucha: początkowo nie chciałem tego sprawdzać, by przypadkiem się nie wydało i w ten sposób pozbawić się obiadów w domu, ale ciekawość była silniejsza i zaryzykowałem. Nooo ta Sara to jest szprycha! Jest na co popatrzeć. Tutaj jest fotka i życiorys: [https://www.jesuscalling.com/author/

Generalnie zawsze chciałem by pod moimi postami był taki ruch i w końcu się udało! Dziękuję Wam!

===============================================

Dzień dobry,
Dziś raczej mało spektakularna aktualizacja. Przyspawałem cycuszki oraz słone antenę. Sama antena będzie demontowalna z myślą o transporcie na wystawy i konkursy.




Zostało mi wykonać i przykleić korki otworów strzelniczych oraz tą płytę osłaniająca od góry maskę jarzma armaty.

Rozrysowałem sobie także w międzyczasie kadłub. Powstał on na bazie kadłuba MM a kilkoma modyfikacjami m. in dodatkowy podłużne wręgi. Kilka fotek z dotychczasowych postępów prac.






Pozdrawiam i jak zwykle zapraszam do komentowania.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
07-08-20 13:55  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

czyli budowasz "rudego" od podstaw ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
07-08-20 21:01  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak zobaczyłem tą laskę, to rozwaliło mi mięśnie czoła!

OK widzę że zaczyna się zabawa. To skoro w Ft zrobiłeś takie ładne wnętrze, to może jeszcze uda (skoro na pośladkach ostatnio skończyliśmy) się Tobie machnąć wnętrze i makietę silnika? Hmmm?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-08-20 13:15  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@97: Tak, zgadza się, to już jest budowa od podstaw na podstawie MM.

@Mucha: Takie laski polecasz....
Wolę chyba te pośladki. A tak poważnie to Broń mnie Panie Boże bym nawet się zastanowił nad wnętrzem. FT to był mój pierwszy i na razie ostatni raz.

=========================================================================================================================================================================
Dzień dobry,
już piętnasty odcinek moich zmagań z ciemną materia kartonową. Kadłub nabrał właściwych kształtów. Coś niezagrało na krawędzi przedniej oraz bocznych płyt, ale nie ma paniki, i tak tam maja być imitacje spawów.




Uzupełnianki także dotyczyły wieży. Na pierwszy ogień poszła płyta osłaniająca jarzmo armaty od góry. Zrobiłem to tak, że na elemencie ponaklejałem trzy fragmenty drutu miedzianego 0,3 mm, a na to drugi taki sam element obficie nasączony BGC.


Po dociśnięciu i przyklejeniu do wieży uzyskałem coś takiego (widać także nakreślone linie wyznaczające brakujące ślady po łączeniu form, których brak zauważył Piter:


A teraz "korki zatykające otwory strzelnicze w wieży. Cyk, dwa małe stożki i po ptokach:




No to papatki!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
17-08-20 13:02  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Kolejna mała aktualizacja postępów prac. Jak widać tempo trochę spadło, bo miałem dość "pracowity" weekend.
Wanna kadłuba zamknięta od dołu:


Nie jestem pewien ile powinno być tych kwadratowych osłon na spodzie. Chyba pod pierwszymi kłami ma ich nie być.

Wykonałem oraz przykleiłem bardzo wymagające elementy, a dokładnie takie ustrojstwo służące do dobijania szpilek w gąsienicy. Podobno dzięki niemu Teciak tak charakterystycznie klekotał podczas jazdy i został ochrzczony 'kaczorem":



Osłony przekładni kół napędowych. Tutaj kolega JSJ z czarnego forum podpowiedział mi, że czołgi z zakładu 183 będzie miał raczej kanciaste osłony:



A tu ciekawostka:


Pojazd ma dwie rożne osłony

No i wspomniane osłony. Sklejone, zaglutowane i oszlifowane.


No to do zobaczenia następnym razem.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
17-08-20 16:52  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
JSJ   

Tu ja, z „czarnego” i na „czarnym”. Interweniuję, żebyś uniknął baboli. Po pierwsze, osłony pod wahaczami tu nie mają zastosowania w ogóle (w 1941 r. wyszły z praktyki). Za to pozostały otwory, które wcześniej nimi zasłaniano. Były to wcięcia w płytach dna o długości 220 mm, sięgające ok. 190 mm od lica płyty bocznej. Przy brzegach były więc odsłonięte fragmenty tej płyty. Po drugie, pod przednimi wahaczami nigdy nie było ani tego, ani tego - całe resorowanie tychże było związane z ich osiami obrotu wewnątrz. Za to przednie wahacze od 42. miały zdwojone odboje.
O "dobijaczu" sworzni mogę powiedzieć tyle, że miał grubość na garbie ok. 35 mm; może warto zrobić korektę, bo cienkawo wygląda. Zaś o tym dźwięku to jakaś fałszywa plotka, bo przecież sworznie nie miały jakiegoś musu ciągłego wysuwania się - czasem któryś, to owszem. Dźwięk kaczora w ruchu ("klepanie") brał się z rozwiązania koła napędowego i gąsienicy - rozstawy rolek na kole były zawsze niezgodne z rozstawieniem zębów grzebieni ogniw i zamiast płynnej następowała uderzeniowa zmiana kolejnych zębów pchanych przez rolki. To właśnie był słyszalny efekt ciągły.

Post zmieniony (17-08-20 17:10)

 
18-08-20 07:45  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzięki JSJ, zawsze mogę liczyć na Ciebie. Osłony wywalę, choc już je zdążyłem przykleić, co do otworów pod nimi to już chyba nie będę wycinał, bo ładnie tego nie zrobię, a widac i tak tego nie będzie.

Co do klekotania, w sumie masz rację, sworznie musiałby się wysuwać ciągle. W internetach kłamio!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
18-08-20 08:21  Odp: [R] T-34-85 / MM / Remont
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Co tu się wyprawia! Karol, jakoś umknęła mi Twoja relacja.
Ładny remont, ale co zostanie z oryginału? :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
18-08-20 12:24  Odp: [R] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM /
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo fajna relacja. Świetna robota. Jakoś mi wcześniej umknęła, ale teraz będę zaglądał regularnie.

Zwróciłem uwagę na wpis o demontowalnej antenie z myślą o wyjazdy na konkursy. Ja po wcześniejszych doświadczeniach z uszkodzonymi drucianymi antenami teraz robię je z włosa od szczotki. Takiej do podłogi. Jest elastyczna i nie boi się zaczepienia.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024