FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
24-06-20 09:29  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ciesze się, że na coś się to przydało, a proszę o najazd na detal, bo coś czuje, że jest na co popatrzeć.
Wielkie dzięki : ]

 
06-09-20 21:34  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu, ale coś udało mi się skleić przy modelu. Generalnie jak na model od Halińskiego Hood ma wiele uproszczeń, dlatego zdecydowałem się uplastycznić o kilka elementów tylną część kadłuba. Trochę zabawy z tym było, ale efekt jest dość zadowalający;)


Post zmieniony (06-09-20 21:50)

 
07-09-20 00:42  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Pięknie.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
07-09-20 07:47  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jedna uwaga merytoryczna odnośnie drzwi. Bryci mieli klamki w futrynach, tzn bardziej to były klipsy uszczelniające. Jednakże, w momencie otwarcia tych drzwi, klipsy powinny pozostać na ścianie, a jedynie same drzwi się otworzyć. Przydałoby się, albo zamknąć te drzwi i otworzyć sobie inne. Albo odciąć i wykonać nowe.
Poza tym drobnym szczegółem, bardzo fajnie. Czysto równo i starannie.

Tak to wygląda na KGV

 
07-09-20 19:11  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzięki Karaś za wskazówkę. Drzwi można w każdej chwili przymknąć, więc nie będzie z tym problemu. Długo szukałem zdjęć drzwi na Hoodzie, ale wszystkie w oddali lub rozmazane - wbrew pozorom nie jest łatwo o dobry materiał foto mimo, że okręt należał do ścisłej czołówki, jeśli idzie o popularność.

 
07-09-20 19:42  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Hej Tomek

Tą stronę zapewne widziałeś?:

https://ontheslipway.com/

--
wydawca przez małe "w"

 
07-09-20 20:04  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Widziałem, facet robi świetną robotę, a zdjęcia stale oglądam w poszukiwaniu inspiracji na kolejne elementy od siebie.

 
19-09-20 19:52  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tym razem przybył fragment pasa demagnetycznego. Oczywiście ambitnie postanowiłem uplastycznić całość naklejaniem poprzecznych paseczków, więc pewnie do końca roku będę miał co robić ;)


Post zmieniony (19-09-20 20:00)

 
03-01-21 20:28  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zgodnie z planem tuż przed końcem roku udało mi się skończyć oklejać kadłub pasem demagnetycznym. W niektórych miejscach pas jest podwójny, tak wiec wrzucam dwie fotki z miejsc, gdzie właśnie pas jest podwójny. Teraz zabieram się za główną strukturę. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)



Post zmieniony (03-01-21 21:01)

 
04-01-21 07:57  Odp: [R] HMS Hood Military Model 1-2/2011
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Czysto i starannie, koronkowa robota z tym pasem.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024