FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
11-04-20 15:14  [R] Brytyjski ciężki bombowiec Halifax Mk IIB Mały Modelarz
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Ten model miał powstać już dawno, jednak kilka niedokończonych relacji zniechęcały do budowy.
W końcu jednak postanowiłem go pokroić. Najwyżej dołączę do grona modelarzy na tym modelu poległych.
Tradycyjnie okładka

Autor: Zbigniew Sałapa
Skala 1:33
Rysunki montażowe:



Dzięki tamtym relacjom wiedziałem, że trudno spasować szkielet do poszycia. Postanowiłem zeskanować wręgi i pomniejszyć je o 1%. Dodatkowo wydrukowałem je oraz poszycie wewnętrzne na zielonym papierze, gdyż ten piaskowy, który jest w oryginale mi nie odpowiadał.

Budowę rozpocząłem od tego segmentu, który innym sprawiał tyle kłopotów - czyli tego tuż za kabiną pilota.


Wywaliłem część podłużnicy która biegła przez całą długość samolotu i wzmocniłem element w którym będą kotwiczyły skrzydła.


Model buduję na dwie wręgi i łączenia segmentów pozostawiają do życzenia, ale z daleka aż tak tego nie widać.



W porównaniu z Łosiem robi wrażenie


Zakończenie kadłuba sprawiło trochę problemów.


Dziób tego elementu obawiam się najbardziej




Komora bombowa nie ma wewnętrznych oklejek kadłuba. Ja wykorzystałem odcięte drzwi bombowe.
Jako oszklenie używam zestawu Gomix do Halifaxa z Fly Modelu.

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiejnocy życzę wszystkim wszystkiego naj i oczywiście ZDROWIA.

Pozdrawiam

 
11-04-20 15:31  Odp: [R] Brytyjski ciężki bombowiec Halifax Mk IIB Mały Modelarz
kari   

... czym malowałeś wewnętrzne elemenrty, co to za kolor ;-) ???
------------------------------------------------------------------------------------------

 
11-04-20 15:43  Odp: [R] Brytyjski ciężki bombowiec Halifax Mk IIB Mały Modelarz
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ależ to jest stodoła... Też mam go w planach, i to całkiem niedługo. Mierzyłeś przed sklejeniem oklejki kadłuba do siebie? Po pomniejszeniu wręg duże je jeszcze szlifowałeś? Czy wywalenie podłużnicy wg Ciebie było dobrym pomysłem? Jak z obecną sztywnością kadłuba?

Pozdrawiam Marek

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-04-20 18:27  Odp: [R] Brytyjski ciężki bombowiec Halifax Mk IIB Mały Modelarz
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Wnętrza nie malowałem tylko podkleiłem kartonem barwionym w masie. Kolor - niestety tylko taką zieleń miałem, ale i tak jest lepszy niż żółty.

Kadłub jest sztywny, ponieważ wszystkie segmenty od wewnątrz są podklejone kartonem. Dodatkowym usztywnieniem jest podłoga nad przedziałem bombowym . Wręg po pomniejszeniu prawie nie szlifowałem.
Pozdrawiam

 
11-04-20 21:36  Odp: [R] Brytyjski ciężki bombowiec Halifax Mk IIB Mały Modelarz
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Flakpanzer i Halifax ? No niezły rozrzut. A może będzie diorama ? Flakpanzer zestrzeliwuje nisko lecącego (w domyśle uszkodzonego wcześniej przez acht koma acht) Halifaxa. Ale chyba, żaden Flakpanzer nie dotrwał do bombardowań z tego typu Halifaxa ?;-)

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
11-04-20 23:07  Odp: [R] Brytyjski ciężki bombowiec Halifax Mk IIB Mały Modelarz
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Kibicuję! Mam dwie wycinanki tego modelu (nie pamiętam czemu...) i był moment że bardzo poważnie planowałem klejenie. Spędziłem przynajmniej kilka wieczorów studiując wycinankę i planując budowę, ale ostatecznie powstrzymała mnie świadomość że nie będę miał tego gdzie trzymać po sklejeniu. Ogólnie doszedłem do dwóch wniosków. Po pierwsze, większość osób które poległy na modelu twierdzi że elementy poszycia kadłuba są niespasowane, ale po dokładnym pomierzeniu części wyszło mi że to nieprawda. Jeśli już coś to wręgi mogą mieć zły rozmiar, i twoja relacja zdaje się to potwierdzać. Drugi wniosek do jakiego doszedłem to taki że budowę tego modelu trzeba bardzo dokładnie przemyśleć i zaplanować na kilkanaście kroków wprzód - inaczej można się przejechać. Też myślałem o wywaleniu podłużnicy, cieszę się że pierwszy przeprowadziłeś ten eksperyment :-) Ciekaw jestem czy zamierzasz kleić bomby z wycinanki? Dla mnie wyglądają na skrajny masochizm.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
16-04-20 22:50  Odp: [R] Brytyjski ciężki bombowiec Halifax Mk IIB Mały Modelarz
lubię placki   

Jak tam z dziobem w Halifaxie , są postępy , jak idzie praca. Chętnie skleił bym ten model , ale jeszcze go nie mam . Pozdrawiam i rozglądam się za nim.

--
modele to moja pasja.

 
20-04-20 15:21  Odp: [R] Brytyjski ciężki bombowiec Halifax Mk IIB Mały Modelarz
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Dosyć długo dłubałem przy dziobie i powiem jedno i tak prawie nic nie będzie widać.

Poszycie zewnętrzne pasowało.




Niestety do dziobu nie pasują tłoczone elementy do Halifaxa z Fly Modelu.

Pozdrawiam

 
20-04-20 16:32  Odp: [R] Brytyjski ciężki bombowiec Halifax Mk IIB Mały Modelarz
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pokaż jak mocno nie leży. Można ją dociąć czy nic nie da rady. Oszklenie kabiny też jest z tego zestawu?

A jak wygląda od dołu na szwie?
--

Post zmieniony (20-04-20 16:33)

 
20-04-20 17:35  Odp: [R] Brytyjski ciężki bombowiec Halifax Mk IIB Mały Modelarz
lubię placki   

Poproszę również o widok szwu od dołu .Jeżeli wszystko się zeszło , to rozwiązaniem problemu jest odpowiednie pomniejszenie szkieletu ,ale to powinien zrobić wydawca i dołączyć stosowną erratę. Powodzenia w dalszej budowie .

--
modele to moja pasja.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024