FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-04-20 10:47  [R/G] Pz. Kpfw. II Ausf. C 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,
W związku z pozytywnym odbiorem poprzedniej galerii Pantery G, oraz za namową na forum dwóch pancernych wyroczni, jt. STUG-a i PITERPANZER-a, postanowiłem nieco zmodyfikować plany modelarskie na najbliższy czas i pomimo tego iż nie planowałem – założyć jednak relację z realizacji nowego pojazdu. Wybrałem PZ II Ausf C. z wydawnictwa Kartonowy Arsenał Pana Halińskiego. To kolejny dosyć łatwy model z brodą (od wydania minęło 22 lata), dobrze znany i wielokrotnie klejony na forum. Poniżej prezentuję to co do tej pory wykonałem: szkielet oklejony poszyciem, oraz początki podwozia.











Post zmieniony (03-06-20 22:25)

 
09-04-20 12:01  Odp: [R] Pz. Kpfw. II Ausf. C 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

To na gorąco trzy podpowiedzi:
1. Zgodnie z zapisami instrukcji "części wycinamy po zewnętrznej stronie linii obrysu" - zapomniałem o tym przy kołach i mam teraz mały problem z wpasowaniem w bandaże. Stąd widoczny na zdjęciach retusz aby zminimalizować straty, gdyż brakuje mi trochę "mięsa" w części nośnej.
2. Zdecydowanie polecam uzupełnienie szkieletu o dodatkowe połacie - kadłub zyskuje niezbędną sztywność, a dodatkowo łatwiej oklejać poszyciem. Jednocześnie jeżeli miałbym wykonywać raz jeszcze kadłub, to chyba nie wycinałbym wszystkich zaznaczonych na szkielecie dziur (w miejscach gdzie i tak przyklejana jest tylko później klapa - to nie ma zbytniego sensu)
3. Zachęcam do poświęcenia trochę więcej czasu aby dopasować części pod względem graficznym. Na kołach naniesiony jest świetny światłocień, jednak aby był on spójny, należy odpowiednio ustawić względem siebie, gumowe bandaże, części nośne i kołpaki. Wychodzi fajny efekt.

Powodzenia w budowie.
Kuba.

 
09-04-20 21:25  Odp: [R] Pz. Kpfw. II Ausf. C 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

StuG - Grafika ma już swoje lata, niemniej chciałem mieć ten model w kolekcji. Ostatnio dotarł do mnie kupiony na promocji model StuG-a IV od Answera. Grafika wygląda tak jakby skóra żywcem zdjęta z w pełni zwatheringowanego modelu plastikowego. Widać przepaść niemniej sentyment do starej wycinanki był silniejszy stąd wybór padł na PZ II a nie na StuG-a.

PiterPanzer - Przed rozpoczęciem prac arkusze zaimpregnowałam 2x z każdej strony caponem. Na razie nie planuję użycia waschy - o ich użyciu zdecyduję oglądając osiągnięty efekt na dalszym etapie prac. Pigmen planuję użyć tylko na gąsienice i być może tłumnik. Niemniej asekuracyjnie już zaopatrzyłem się w satin varnish do aerografu.

jhradca - przekopałem fora przed rozpoczęciem prac i niestety, ale relacja Wujka Andrzeja na stronie Kartonworku już nie jest aktywna. Na innych forach w ogóle nie znalazłem śladu tej relacji.

Pozdrawiam,
Kuba

 
16-05-20 00:28  Odp: [R] Pz. Kpfw. II Ausf. C 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Poniżej mała aktualizacja

Wykonałem koła nośne, napinające i napędowe.
W między czasie rozpocząłem uzupełnianie kadłuba o wyposażenie.

Pozdrawiam,

Kuba







Post zmieniony (03-06-20 22:26)

 
20-05-20 21:21  Odp: [R] Pz. Kpfw. II Ausf. C 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Prac ciąg dalszy.
1. Pocięta i przygotowana do sklejenia wieża.
2. Układ jezdny - przygotowane do poskładania zawieszenie. Poszczególne pióra resorów podkleiłem kartonem. Po wykonaniu prototypu wprost z wycinanki, wydały mi się strasznie rachityczne.
3. Gąsienice - wykorzystałem laserowe z GPM. Poszczególne etapy: szary podkład, baza Ammo dark tracks pocieniowana szarą farbą, rdzawy wasch, pigmenty, przetarcia metalizerem grzebieni. Zdjęcia pokazują niewielki kontrast gdyż były wykonywane "na świeżo". W rzeczywistości, po wyschnięciu wszystkich warstw różnica jest większa.

Pozdrawiam,
Kuba








Post zmieniony (03-06-20 22:26)

 
26-05-20 22:51  Odp: [R] Pz. Kpfw. II Ausf. C 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Poniżej mała aktualizacja - prawdopodobnie ostatnia przed galerią końcową.
Model stanął na własnych kołach.
Założyłem też gąsienice.
Przybyło trochę detali na kadłubie.

Pozdrawiam,
Kuba.





 
27-05-20 14:03  Odp: [R] Pz. Kpfw. II Ausf. C 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Dziękuję za dobre słowo.
Trochę zeszło na naukę obsługi BCG :) W sumie to więcej na czytanie forum niż na testy.
Jedyne czego nie mogę jeszcze opanować do końca, a czego na zdjęciach może nie być do końca widać to przyklejanie nitów.
Klej nakładam igłą i czekam chwilę aż trochę przeschnie. Niestety nie jestem w stanie idealnie się wpasować w czas schnięcia, bo albo docisnę nit za szybko i klej wypłynie bokami, pozostawiając widoczny później pod światło, niewielki mokry zaciek, albo wyschnie tak że muszę nałożyć od nowa i ponowić zabawę.

Czy oprócz sposobu "próbuj, próbuj, próbuj, aż wyjdzie" macie jakieś skuteczne techniki na ten element ???
Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Kuba.

 
28-05-20 11:09  Odp: [R] Pz. Kpfw. II Ausf. C 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Greg - z kołami masz racje - dopasowałem je tak żeby wchodziły z minimalnym luzem. Bandaże i tak już zeszlifowałem poniżej pierwotnego obrysu, nie chciałem z tym przesadzić żeby "ilość gumy" nie wyglądała na karykaturalnie zbyt cienką.
Nie wiem z czym był w tym przypadku problem bo na innych wątkach z budowy tego czołgu nie znalazłem opisu tego zagadnienia.
Generalnie wszystko inne składa się doskonale i ze spasowaniem nie ma problemu.

Pozdrawiam,
Kuba

 
30-05-20 21:34  Odp: [R] Pz. Kpfw. II Ausf. C 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Podkleiłem tekturą grubości 1mm.
Po złożeniu wstępnie szkieletu "na sucho" i wpasowaniu go w oklejki kadłuba, wyszedł mi podobny problem jak Tobie.
Po tym zabiegu wstępnie pomniejszyłem szkielet wycinając go wbrew instrukcji jednak po wewnętrznej linii i dopasowując adekwatnie wręgi, co trochę poprawiło sprawę.
Finalnie i tak nie obyło się bez szlifowania co jest widoczne na pierwszych zdjęciach ze sklejonym szkieletem.

Pozdrawiam,

Kuba

 
03-06-20 22:24  Odp: [R] Pz. Kpfw. II Ausf. C 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Myślę iż rozdział pod tytułem PZ II Ausf C, można uznać za zakończony i powoli zmierzać ku następnemu.
Poniżej prezentuję galerię końcową modelu. Całość za radą Piterpanzera polakierowałem satynowym matem i zastosowałem delikatny wasch wokoło nitów na pancerzu, kołach, całej wieży i niektórych elementach wyposażenia. Z efektu jestem zadowolony.

Zapraszam do oglądania.

Na początek zdjęcie którego brakło przy rozpoczynaniu relacji - okładka z głównym bohaterem.



Poniżej reszta zdjęć.









Na zakończenie wykonałem sobie niewielką podstawkę pod model. Wzór zapożyczony ze strony World of Tanks i przeskalowany do potrzebnych rozmiarów. Beczka i skrzynia wykorzystałem z innej wycinanki.



Pozdrawiam,
Kuba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024