FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-07-20 22:51  Odp: [R] s/y SPRAY - jacht kapitana Slocuma - W.M.C. 04/2014, 1:50
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Dzięki za dobre słowo Panowie.
Tomek, te małe bloczki to owal 2x1 mm.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
30-09-20 20:59  Odp: [R] s/y SPRAY - jacht kapitana Slocuma - W.M.C. 04/2014, 1:50
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Witam po przerwie.
Lato minęło, coraz mniej ogródka i roweru, za to coraz więcej czasu na klejenie.
Tym razem padło na kabiny Spraya. Co prawda staram się sklejać w standardize, ale otwory okienne mus było przeszklić. O ile okrągłe bulaję są małe i guzik przez nie widać, o tyle kwadratowe okienko na przeciw koła sterowego, dość dobrze ukazywało brak wnętrza. Z posiadanych przeze mnie schematów jachtu wynikało że była tam skrzynka z kompasem (podobno nawet oświetlana, ale nie wiem jak, na pewno nie elektrycznie):



Zrobiłem zatem małą skrzynkę, dorobiłem standardowy kompas i wkleiłem w nadbudówkę od środka. Przy okazji wzmocniłem boki od wewnątrz, bo karton był dość wiotki przy takim rozmiarze elementu:


No i tak się prezentuje nadbudówka rufowa:


A tak dziobowa, która mieściła kuchnię i ma komin. Komin u góry lekko przypruszyłem startą suchą pastelą, ale na zdjęciach nie bardzo to widać:


No i na pokładzie. Dziobowa postawiona na sucho, bo coś mi mówi, że może trochę przeszkadzać przy pracach na dziobie.


Jak widać, po montażu kabin łajba straciła nieco uroku, no ale na rejs dokoła świata trzeba zabrać sporo zapasów i stworzyć jako-takie warunki dla załogi. Teraz będą dalej coś przyklejał do pokładu. :)

"Rankiem 6 września znalazłem trzy ryby latające na pokładzie, czwartą zaś koło przedniej luki, w najbliższem sąsiedztwie patelni. Jak dotychczas był to mój najlepszy połów, dzięki któremu miałem wspaniałe śniadanie i suty obiad. Spray znalazł się teraz w strefie passatów i wziął się nareszcie do porządnej pracy. Po południu tego dnia zauważyłem drugi statek, przewalający się również ciężko, jak jego poprzednik. Tym razem nie sygnalizowałem, ale za to miałem przy wymijaniu przykrość znaleźć się po jego stronie zawietrznej. Nieba, co za odór! A ryk bydła był wprost rozdzierający.
W dawnych czasach, spotykające się w morzu statki opuszczały topsle na powitanie, a rozchodząc się – pozdrawiały się wzajemnie strzałami armatniemi. Lecz te dobre czasy dawno minęły. Obecnie ludzie nie mają czasu na rozmowę, nawet na szerokim oceanie, gdzie nowiny są rzeczywiście nowinami, co zaś do strzałów armatnich – nie mogą pozwolić sobie na szafowanie prochem. Cała poezja życia na morzu zginęła i pozostała prozaiczna tylko jego strona, kiedy nie mamy czasu nawet na wzajemne powitanie."
- J. Slocum, Żeglując samotnie naokoło świata, s.50

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
01-10-20 17:25  Odp: [R] s/y SPRAY - jacht kapitana Slocuma - W.M.C. 04/2014, 1:50
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pięknie idzie :)

--
Siwy

 
01-10-20 19:39  Odp: [R] s/y SPRAY - jacht kapitana Slocuma - W.M.C. 04/2014, 1:50
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

I do pooglądania i do poczytania. Śledzę każdy wpis!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
02-10-20 08:38  Odp: [R] s/y SPRAY - jacht kapitana Slocuma - W.M.C. 04/2014, 1:50
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Wyciskasz z tego modelu maksimnum. Ilość wręg, z tego co pamiętam jest znikoma, a tobie się udało z kadłubem. Reszta też wygląda "kozacko"!
Szkoda, że pokład nie został zaprojektowany z wygięciem również poprzecznym (spadkiem w kierunku burt) bo widać na dolnych krawędziach kabin, że jest płasko. No ale trudno, taki projekt.

Koko dżambo i do przodu!

Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
02-10-20 18:06  Odp: [R] s/y SPRAY - jacht kapitana Slocuma - W.M.C. 04/2014, 1:50
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Bardzo podobają mi się te estetyczne, czyściutkie detale. Super!

--
54323031

 
03-10-20 19:53  Odp: [R] s/y SPRAY - jacht kapitana Slocuma - W.M.C. 04/2014, 1:50
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Postępy, postępy, wspaniale!
Obserwuję.
Powodzenia Krzysiu w dalszych zmaganiach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
12-11-20 19:21  Odp: [R] s/y SPRAY - jacht kapitana Slocuma - W.M.C. 04/2014, 1:50
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Dziękuję szanownym kolegom za doping, to motywuje. Na zdjęciach nie widać baboli, ale teraz się to zmieni, bo zabrałem się za drobnicę i wchodzimy w zdjęcia makro :0
Dużo tego nie ma, ale zawsze kilka kroków do przodu:

- beczułki - okucia miały słaby szary kolor, więc pomalowałem metalizerem. Po sklejeniu wyszło, że warto by wcześniej rozwarstwić karton, bo chyba ciut za grube:


- pompa zęzowa - słabo zaprojektowany element. Główny element (walec 30a) nie ma koloru na rewersie. Trzeba pomalować żeby nie biło białym po oczach. Podobnie elementy 30d i 30e mają kolor tylko z jednej strony. Walec nie ma podstawy, więc drut S8 nie ma się na czym oprzeć - dorobiłem. Pierścień u podstawy (30c) jest zbyt krótki - dorobiłem nowy z zapasu koloru. Na koniec łączenie wychodzi z boku, zamiast np. od stronu nadbudówki, przez co jest bardziej widoczne. Tak to wyszło:


- kotwica - bez problemu, ale autor proponuję ją skleić z dwóch warstw kartonu. Wydała mi się za cienka, jak na skalę 1:50. Dodałem jeszcze jedną warstwę kartonu i trzeba było pomalować ciemno szarym, prawie czarnym:


- potrójne bloczki - podobno kiedyś tam się przydadzą ;)


Działam dalej :)

„Podczas pobytu na wyspie obejrzałem dobrze Spraya i stwierdziłem, że przebyta burza ani trochę go nie uszkodziła. Ponieważ pogoda się nie poprawiała i dął wiatr przeciwny, nie śpieszyłem się zbytnio z odpłynięciem. Spędziłem kilka miłych dni w Yarmouth, zrobiłem zapas masła na drogę, wziąłem też beczkę kartofli, sześć beczułek z wodą i umieściłem wszystko pod pokładem. Tam też nabyłem mój słynny zegarek cynowy, jedyny przyrząd do mierzenia czasu, który mi służył podczas całej podróży. Cena jego wynosiła półtora dolara, lecz ponieważ miał pękniętą tarczę, dostałem go za dolara.”
- J. Slocum, Żeglując samotnie naokoło świata, s.18

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
13-11-20 12:42  Odp: [R] s/y SPRAY - jacht kapitana Slocuma - W.M.C. 04/2014, 1:50
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Piękne te bloczki!!!! Jak je zrobiłeś???

P.S. Inne detale również świetne!

--
54323031

 
13-11-20 20:25  Odp: [R] s/y SPRAY - jacht kapitana Slocuma - W.M.C. 04/2014, 1:50
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Obiecałeś babole i gdzie niby one? Ech, na nikim już nie można polegać...
:-D
Z tego co widać, to dopiero teraz zacznie się "jazda bez trzymanki"!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024