FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
05-04-20 17:53  [R] IJN Fuyuzuki 1:200 Modelik by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam szanowne grono modelarzy.

Postanowiłem sięgnąć na dno szuflady i leżał tam model, którego chciałem początkowo odfajkować i wrzucić na pustą półkę regału w dziale niszczyciele i szybko o nim zapomnieć. Tym razem jednak uznałem, że dam mu szansę aby wyglądał przynajmniej dobrze. Kleiłem już ten model a w zasadzie bliźniacze opracowanie tego samego autora opracowanego na zasadzie kopiuj - wklej w postaci Akizuki i była to droga przez mękę więc tu nie będzie inaczej. O niespasowaniu elementów, brakach projektu i uproszczeniach można by napisać pokaźne opracowanie. To jest też ten moment, w którym przypomniałem sobie, że krążyła kiedyś taka legenda o retuszowaniu białych pól na elementach pod inne części. Okazuje się, że to wcale nie jest legenda. Wszystko jest zaprojektowane tak jakby początkowo obrys części projektant zaplanował grubą kreską a pod koniec projektowania kreskę zmienił na cienką rozwalając cały projekt w cho...erę. Zatem uznałem, że szybko przebrnę przez główne elementy tej pomyłki i jak się uda to zwaloryzuję to co już mam tak żeby przypominało w jakimś stopniu niszczyciel Fuyuzuki na stan z roku 45 kiedy podejmował min. rozbitków z Yamato. Poukładałem sobie to wszystko luźno na pokładzie i uznałem, że brnę dalej ciekaw co z tego wyjdzie ...czy tam wypłynie.

Tyle gadania czas na zdjęcia. W roli głównej kiepskie oświetlenie, brak tła i kartofel w roli aparatu fotograficznego. Kto jest ze mną to zachęcam do komentowania i podsyłania materiałów, zdjęć etc.

Zdrów!


















--

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .


Post zmieniony (25-02-24 08:22)

 
05-04-20 19:41  Odp: [R] IJN Fuyuzuki 1:200 Modelik by IJN Łukasz
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Materiałów, zdjęć etc. nie mam, ale z chęcią podglądam, bo idzie świetnie, zresztą jak zawsze :-) kibicuję, żebyś go skończył.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
05-04-20 20:40  Odp: [R] IJN Fuyuzuki 1:200 Modelik by IJN Łukasz
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Czekam z niecierpliwością na dalsze efekty relacji. Zastanawiałbym się jednak na twoim miejscu czy nie poczekać na Akizuki z Avangarda.

 
05-04-20 21:10  Odp: [R] IJN Fuyuzuki 1:200 Modelik by IJN Łukasz
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Idziesz jak burza ,ale faktycznie może warto byłoby poczekać na akizuki z avangarda ,a w czasie oczekiwania machnąłbyś mayę z gpm
Pozdrawiam

 
05-04-20 21:27  Odp: [R] IJN Fuyuzuki 1:200 Modelik by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Akizuki z Avangarda też kiedyś pewnie zrobię dla podmiany z tym, którego mam już sklejonego. Bo jeśli chodzi o przerobienie go na Fuyuzuki to marne szanse gdyż różnice w brew pozorom niby drobne ale dla kartonu są spore. Część dziobowa, dłuższa nadbudówka w tylnej części a w związku z tym inny maszt, pomosty z art. plot. I generalnie dla tych różnic chcę zbudować sobie Fuyuzuki. Ta jednostka jest dla mnie najciekawsza w całej klasie "księżycowej"

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
06-04-20 10:04  Odp: [R] IJN Fuyuzuki 1:200 Modelik by IJN Łukasz
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dno wykonane z barwionki czy malowane ? Masz zdjęcia z budowy kadłuba ?
Pozdrawiam

 
06-04-20 10:25  Odp: [R] IJN Fuyuzuki 1:200 Modelik by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zdjęć niestety nie mam. Bynajmniej jest to barwionka i oklejanie w dość nietypowy sposób. Zacząłem od śródokręcia klejąc jednolity pas od burty do stępki przeciwpochyłowej po całej jej długości po obu stronach kadłuba. Następnie wypełniłem dno jednym pasem od stępki do stępki. One natomiast maskują miejsce połączenia pasów poszycia. Potem tylko dopasowalem oklejki przylegające a dalej już jakoś poszło (docinanie oklejek z ksera na barwione bo nie pasowały)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
06-04-20 12:54  Odp: [R] IJN Fuyuzuki 1:200 Modelik by IJN Łukasz
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Kurde, a ja kupiłem ten model, bo wydawał się taki piękny, a przede wszystkim brał udział w operacji TAN-GO, a Ty podjesz, że są z nim takie problemy. Hmmmmm to nie fer :).

--

 
07-04-20 12:13  Odp: [R] IJN Fuyuzuki 1:200 Modelik by IJN Łukasz
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Czyściutko, ale pasowania to faktycznie dramat: ]

 
07-04-20 12:47  Odp: [R] IJN Fuyuzuki 1:200 Modelik by IJN Łukasz
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

O ile pamiętam w tym modelu brakuje jednego lub dwóch zestawów działek 25 mm.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024