FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
30-06-20 08:39  Odp: [R] PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Fiu fiu... Jest na co popatrzeć.
Ten niepozorny samolocik pokazuje na czym polega istota modelarstwa redukcyjnego - na odwzorowaniu obiektu rzeczywistego w pomniejszeniu.

Nie można nie wspomnieć o swietnej pracy projektantów -rewelacyjny wybór tematu, genialna robota.
Ale miejsce w piekle macie gwarantowane za brak elementów alternatywnych ( uproszconych ) dla takich starców i niezgrabiaszy jak ja!

Nie moge się doczekać na galerii!

--

Post zmieniony (30-06-20 10:09)

 
30-06-20 09:42  Odp: [R] PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
Plexus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ręce same składają się do braw :)

 
30-06-20 21:18  Odp: [R] PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Dzięk!!

Galerie będą dwie, jeszcze tego lata. Pierwsza pojawi się w tym wątku, będzie to typowa galeria końcowa. Druga pojawi się jak zrealizuję do końca projekt dioramy z Bocianem i Kanią. Ma się on dobrze, trawa na lotnisku już wzeszła, pojawiają się pierwsi uczestnicy scenki. Obecnie jestem na urlopie, także modelarskim, ale gdy wrócę na normalne tory dokończę projekt.

Dziękuję jeszcze raz za miłe słowa na temat tego jak prowadzę moje relacje. Jest to, tak jak już kiedyś pisałem, bardzo motywujące, dające satysfakcję i utwierdzające w przekonaniu, że jest to słuszna droga. Choć jest ona dość pracochłonna - jeden taki "odcinek" to zbieranie na bieżąco materiału zdjęciowego, kilka ładnych godzin stukania w klawiaturę i klikania myszą, wszystko rozłożone na kilka wieczorów. Najwięcej czasu kosztuje to, czego tu, na forum nie widać - w wersji na moim blogu tekst jest także przetłumaczony na język angielski. Lubię to robić :)

P.S. nowy model jest już na warsztacie, pierwszy odcinek relacji mam prawie gotowy. Nie Messerschmitt, nie Spitfire. Będzie kolejny cywil :o

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
30-06-20 21:27  Odp: [R] PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piekło zamarzło...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
30-06-20 21:36  Odp: [R] PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

A myślałem, że zamarzło po Bocianie :)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
03-08-20 19:21  Odp: [R/G] PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Cześć! Wiem, że kazałem Wam długo czekać na końcową galerię modelu samolotu PZL S-4 Kania 3, ale lato to czas, w którym wolne chwile wypełniam nie tylko modelarstwem, ale np. jazdą na rowerze. W każdym razie, nadrobiłem zaległości i prezentuję Wam galerię zdjęć Kani na czystym tle. Sam model, bez dodatków. Nie jest to jeszcze koniec przygody z tym modelem, bo jak wiecie, powstaje diorama, na której stanie on razem z szybowcem typu Bocian. Temu zagadnieniu poświęcę jednak osobny post, bo jest to temat bardzo rozbudowany. Nie chciałbym tu wprowadzać elementów pobocznych, bo Kania sama w sobie jest tak piękna, że należy jej się osobna galeria zdjęć. Na dioramie uwaga oglądającego będzie rozproszona przez liczne dodatki, natomiast w tej galerii, bohater jest tylko jeden. Zapraszam!






P.S. Być może jasne tło nie jest do końca trafione, bo sam model jest w połowie jasny. Starałem się jednak robić zdjęcia tak, żeby kremowy kolor kadłuba nie zlewał się za mocno z tłem.
































--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
03-08-20 20:55  Odp: [R/G] PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Witam,śliczności,pozdrawiam ceva.


Nadszedł ten czas, to piękna chwila móc zobaczyć ten świetny model pięknego samolotu w 3D i w kolorze. Mimo kilku projektowych niedociągnięć, dałeś radę i osiągnąłeś efekt jaki mogłem sobie wcześniej tylko wyobrażać.

Jako jeden z autorów dziękuję za jego sklejenie i czekam na dioramę.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-08-20 21:05  Odp: [R/G] PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fantastyczny model!
I tutaj powtórzę - jeszcze długo nikt nie sklei lepiej tego modelu. Jeśli kiedykolwiek!
Gratulacje!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-08-20 21:35  Odp: [R/G] PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Świetna robota!
Szczerze gratuluję.;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
04-08-20 09:54  Odp: [R/G] PZL S-4 Kania 3 (Orlik 9/2017)
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Gratki Stasiu, kawal dobrej roboty. Model prezentuje sie swietnie i zrobiles doskonala reklame, bo bez watpienia przy pierwszej okazji zaopatrze sie w ta wycinanke i akcesoria. Mam nadzieje, ze w niedalekiej przyszlosci, bede mial okazje zobaczyc model na zywo (pozostale, ktore skleiles rowniez, bo narobily mi sie zaleglosci!).

Gratuluje rowniez autorom swietnego opracowania, mam takie szczescie, ze znam obu osobiscie :) Dobra robota Panowie, mam nadzieje, ze to nie jest Wasz ostatni wypust i wrocicie do wspolpracy (PZL Wilga czeka :) ).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024