FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-03-20 20:43  [R/G]Tramwaj Siemens-Schuckert H0 1:87 SuperModel 1/2003 KONIEC
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Cześć,

Jako zagorzały fan lotnictwa musiałem coś skleić i padło na tramwaj ;-) Kolejny model wyciągnięty z czeluści, który został zaczęty nawet nie pamiętam kiedy. Po ostatnich potyczkach z kredą i starszym opracowaniem śmigłowca taki mały model powinien być odpoczynkowy. Błąd – wszystko pasuje i wygląda spoko, tylko strasznie małe te elementy :) Wcale zatem tak szybko nie idzie, jak mi się umyśliło. Na razie pudło wagonu silnikowego mam skończone i powoli kończę wagon doczepny. Tak to wygląda teraz.






Na dzisiaj tyle.
Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (02-06-20 20:19)

 
09-05-20 13:13  Odp: [R]Tramwaj Siemens-Schuckert H0 1:87 SuperModel 1/2003
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Cześć!
Zacznę trochę nietypowo od pokazania wam namiotu bezcieniowego, w jakim teraz zacząłem robić zdjęcia.

Mogę tylko powiedzieć, że stosunek jakość/cena jest na absurdalnym poziomie. Kupiłem tutaj. Ma wszystko co potrzeba, można szybko złożyć i rozłożyć, lampy doświetlające led wraz z kablem. Polecam i tyle ;-)

Budowa idzie wolno, bo detali sporo, a jak przyszło do zdjęć, to nie ma co pokazać ;-) Generalnie dachy są trudne do uformowania i utrzymania symetrii. Ja sobie wyciąłem znaczniki, żeby je równo przykleić i jakoś wyszło. Ciężko było powklejać poręcze i rozpórki, a potem jeszcze malowanie – brrrr. Do ideału brakuje, choć to w sumie namiot i makro wyciągnęły wszystko bezlitośnie :)






Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
17-05-20 18:03  Odp: [R]Tramwaj Siemens-Schuckert H0 1:87 SuperModel 1/2003
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Cześć!
orinoko tory już mam i raczej nie planuję robić kamienic. Będzie bruk i trakcja elektryczna i tyle. No chyba, że mie się plan zmieni ;)
kari zamówiłem profesjonalne czyszczenie okien. Będzie na blysk wymyte ;-)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
28-05-20 20:23  Odp: [R]Tramwaj Siemens-Schuckert H0 1:87 SuperModel 1/2003
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Cześć!

Powoli zbliżam się do końca budowy. Wózki i koła są pracochłonne, ale jak już ustawiłem tramwaj na torach, to zaczyna to wyglądać fajnie :)



W nadbudówkach dachów powycinałem i przeszkliłem okna. Trochę dłubania było, ale efekt jest, więc nie żałuję. Nawet na zdjęciu 4 udało się to złapać. Drzwi są źle wydrukowane – musiałem pomalować na czerwono, a czarny wydruk jest obiciem wnętrza. Dach wagonu doczepnego ma błąd w postać malowania, a raczej braku zamalowanych pasów z dachu wagonu motorowego. Malowanie jeszcze poprawię ;-)



Zamontowane wózki pozwalają zrobić pierwsze przymiarki do torowiska – mi się podoba :)



Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (28-05-20 20:42)

 
01-06-20 18:09  Odp: [R]Tramwaj Siemens-Schuckert H0 1:87 SuperModel 1/2003
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Kleję, co jest w opracowaniu. Oba wagony są bardzo podobne i różnią się dosłownie kilkoma elementami.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
02-06-20 20:19  Odp: [R]Tramwaj Siemens-Schuckert H0 1:87 SuperModel 1/2003
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Cześć!

Udało mi się dzisiaj skończyć podstawkę i resztę detali. Znowu sporo bardzo małych, powtarzalnych części.



Galeria:





Podsumowując – trudny model. Ciężko utrzymać geometrię, dużo maleńkich elementów i jeszcze kilka błędów w opracowaniu (zwłaszcza w malowaniu, co średnio udało mi się zamaskować). Efekt końcowy w natłoku detali trochę jednak lepszy, niż się spodziewałem w połowie budowy ;-)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
04-06-20 21:19  Odp: [R/G]Tramwaj Siemens-Schuckert H0 1:87 SuperModel 1/2003 KONIEC
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Dzięki za ocenę mej pracy :) Podstawka od razu była planowana jak najmniejsza i jest przycięta względem tego, co zaproponował autor. Dzięki za linka Chopin, na pewno ktoś skorzysta :)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024