FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 12Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-04-17 00:33  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Piotter jest szkoła , są i sklepy typu Biedronka tylko że ja jutro lecę do kraju i nie ma sensu tu nic kupować . W domu mam akwarele , pastele , Pactry , mazaki itd więc przywiozę sobie retusz do tego modelu jak i do następnych które zabiorę . Karalucha retuszowałem za pomocą paru mazaków mieszając je z sobą , tyle tylko że żółtego nie mam :)
Jak na złość , żadna z koleżanek nie maluje się na żółto wiec nie miałem od kogo pożyczyć kredki do oczu :):):)
--

Post zmieniony (16-04-17 00:38)

 
16-04-17 15:13  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Super! Płat ładnie nabiera kształtów.
Jak zrobiłeś wytłoczenia? Standardowo długopisem czy jakoś inaczej?
Pytam, bo za niedługo czeka mnie ta sama przeprawa ;)

Jakby Ci się chciało to mógłbyś nieco przeszlifować krawędzie drutów w kokpicie. Mam wrażenie, że widać cięcia ;) Ale i tak spoko to wygląda :)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
16-04-17 16:14  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jeśli zaczepy do naciągów nie są wklejone "na mocno" to dobrze byłoby je przygiąć bliżej powierzchni pokrycia.
Może to przekłamanie na zdjęciach ale czy siedziska foteli nie są zbyt płytkie ?
Powodzenia

 
16-04-17 18:45  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem

Ostatnie foto-wejście przed dzisiejszym wylotem o północy :)

Łukasz - już wyjaśniam . Najpierw odniosłem linie z zewnątrz ołówkiem , potem na podkładce gumowej każdą linie przerysowałem rysikiem od wewnątrz i powstały delikatne wytłoczenia . Następnie na macie ułożyłem płat zewnętrzna stroną do góry a w powstałe wytłoczenia kolejno podkładałem drut 1mm i z zewnątrz zaokrąglonym końcem czegokolwiek tłoczyłem w odwrotnym kierunku po długości drutu .
Chyba tego za bardzo nie pogmatwałem i mnie zrozumiesz :):)

Ryszardzie te zaczepy są z 0,01 drutu i są tak elastyczne że przy naciąganiu same się powinny ułożyć w jednej linii z plecionką , a jak nie to im pomogę jak sugerujesz .
Co do siedzisk to nie kombinowałem tylko podkleiłem oryginalne z wycinanki . Z tego co pamiętam Ty tez masz oryginalne , wiec możesz spojrzeć i ocenić .
Szczerze to też wydają mi się za płytkie ale z kolei bałem się że pogłębiając je mogę tego nie upchać ?

Tyle gwoli wyjaśnień i odpowiedzi .
A zatem .....

Jak widać zdecydowałem się podzielić wnętrze i je uplastycznić w widocznej części przedniej a tylna podkleić 0,5 kartonem i skleić to z powrotem





Pomiędzy warstwy dolnego poszycia zdecydowałem się wkleić paseczki cienkiego papieru imitujące po tłoczeniu konstrukcję kadłuba oraz wytłoczyć rysikiem linki wykrzyżowań przed sklejeniem tych dwu warstw



Finalnie powstało coś o co mi chodziło :) Cały kadłub zostanie tak uplastyczniony ,
bo według mnie jest on za monotonny i się mu należy :)



Na koniec jeszcze przymiarka poprawionych foteli , nie podobały mi się ich za ciężkie nogi :)



Cdn po powrocie , a ja teraz będę przez tydzień podziwiać Wasze wykony :)

--

Post zmieniony (20-03-20 18:53)

 
16-04-17 19:43  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ciekawa koncepcja uplastycznienie poszycia kadłuba... Chociaż wydaje mi się, że linki usztywniające kratownice kadłuba były jednak na tyle oddalone od poszycia z płótna, że nie mogły go modelować... Co innego kratownica ; to na niej opierało się poszycie...
Ale to Twój model i pomysł.
Czasami łapię się na tym , że myślę, że inni powinni sklejać model identycznie jak ja... A to tak nie działa ; pokazujemy sobie swoje autorskie " triki" ,a każdy z nas na tej podstawie opracowuje własną wersję . I to jest fajne, bo jakby każdy z nas zbudował po swojemu ten sam model, to można by poznać, czyj jest kogo... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-04-17 06:04  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Fajny efekt. Podoba mi się.
Mam pytanie odnośnie tych instrumentów wydrukowanych na poszyciu (zdjęcie 2). Czy wycinanka oferuje te elementy? Być może sam będziesz je wykonywał? Albo zostawisz tak jak jest? Moim zdaniem lepiej by wyglądały gdyby je tak uplastycznić ;)

Może podobne rozwiązania w konstrukcji kadłuba wykorzystam i ja ;)
I dzięki za wyjaśnienie odnośnie przetłoczeń :)

Mariusz, nie tylko ty tak masz ;) Ale nikt nie jest taki sam i każdy znajdzie inna metodę wykonania tej samej części. Tak to już jest w tym hobby :)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
17-04-17 07:38  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Black-Cat napisał:

"Mariusz, nie tylko ty tak masz ;) Ale nikt nie jest taki sam i każdy znajdzie inna metodę wykonania tej samej części. Tak to już jest w tym hobby :) "

I to jest piękne !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-04-17 11:08  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak jest ale wszyscy zmierzamy do tego samego celu !
Wydaje mi się, że Mariusz ma rację odnośnie modelowania poszycia przez naciągi kratownicy kadłuba. Na zamieszczonych zdjęciach pochlapanych olejem Morane'ów wydaje mi się, że czarne linie to efekt smarowania lin naciągów.
Może ewentualnie śladowo wybrzuszały stare płócienne poszycie. Normalnie to było ono lakierowane/malowane i sztywne niczym blacha.
Powodzenia !

 
17-04-17 22:16  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Łukasz nie znajdziesz tych elementów w wycinance ale u mnie jak się pewnie domyślasz -
tak :) tyle że za tydzień jak wrócę .
Na ostatniej fotce możesz zauważyć że jest już przygotowana imitacja płyty pod te "wichajstry"

Mariusz i Ryszard - zgadzam się z Wami w pełni . Patrzyłem na fotki i nie ma nigdzie wyraznie i w całości uwypuklonego poszycia przez naciągi .
Nie mniej mój zmysł estetyczny coś mi mówi , że TO będzie TO
Taka moja droga do celu :)

Jakieś dwa lata temu byłem w RAF Museum w Londynie i organoleptycznie zbadałem strukturę poszycia Triplane`a i powiem Wam że to jest jak taśma gumowa i w ogóle nie widać struktury płótna i nie pytajcie mnie o smak pliss :)

--

Post zmieniony (21-04-17 12:46)

 
26-04-17 01:34  Odp: [R] MORANE SAULNIER L , ANSWER 1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Panowie
Doleciałem cały i muszę , normalnie muszę się z Wami podzielić moim pierwszym dniem pracy .
Moja firma wykonuje konstrukcje dla lotniska i popatrzcie gdzie dzisiaj i w najbliższym czasie mam nadzieję potyrać :)
Przerabiamy i będziemy budować nowe pomosty dla serwisantów w hangarze :)



A wracając do tematu eMeSeLa - to ostatnia fotka przed zamknięciem kokpitu



--

Post zmieniony (20-03-20 18:59)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 12Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024