FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
22-03-20 16:23  [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć,

zapraszam do oględzin modelu, który udało mi się właśnie ukończyć. Choć nie posiadam jeszcze warunków optymalnych w minimalnym nawet stopniu do fotografowania modeli to prezentuję model na najbardziej jednolitym tle jakie znalazłem a zdjęcia oczywiście robione kartoflem.

Budowa trwała długo bo dopadł mnie jakiś kryzys twórczy, nie wiem może też zmęczenie wykończeniówką w domu. W każdym razie opracowanie modelu wzorowe. Dużo szablonów, nietypowe relingi na nadbudówkach, dość skomplikowane siatki kominów i ich podstaw jak i dwukrotnie większa ilość drutów w porównaniu do kartonowych części modelu, olinowanie - to wszystko również wydłużyło budowę. Jest to też jedyny jak dotąd model, w którym malowałem dno. Kolor z wycinanki mi nie odpowiadał i nie ukrywam, że z poszyciem z barwionki też mi nie wyszło. Bardzo podoba mi się grafika wyrzutni torpedowych i wież artylerii głównej. Nity i subtelna kreska dają radę.































--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .


Post zmieniony (25-02-24 10:33)

 
22-03-20 16:51  Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mistrzowskie wykonanie. Jak zwykle zresztą :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-03-20 17:10  Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
yak   

Jest się czego czepić: nie umiesz źle sklejać modeli :-) .

 
22-03-20 17:13  Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bulaje,rynienki,,,tenty ,miód ,cud i takie różne tam,gratuluję,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-03-20 18:02  Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

piękny

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
22-03-20 18:17  Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
sztukmistrz 

Na Forum:
Galerie - 9
 

Jest na co popatrzeć ehhh

--
uwielbiam zapach butaprenu o poranku

 
22-03-20 21:22  Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie jak powinno wyglądać mocowanie tych różnych lin. Nie czuje się przekonany do klejenia na styk. Jak mocowane były liny kończące się na maszcie, na ścianach nadbuduwek. Czy na końcu lin nie powinno być jakiś "ok", "oków", "oczu" ☺otworów w ścianie nadbudówki.

 
22-03-20 21:49  Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Piękne wykonanie i bandera na rufie i flagi kodu nie sztywne jak dykta a naturalnie zwisają i szkoda tylko, że koła ratunkowe zbyt kanciaste :-)

 
22-03-20 22:32  Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Rewelacyjnie sklejony. Robi wrażenie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
22-03-20 22:33  Odp: [G] IJN Yugumo 1:200 Avangard by IJN Łukasz
cantakawah 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 9

Dobre pytanie . też mnie to nurtowało ... gdzie te wszystkie liny były mocowane , albo jak ?

--
Boże ! daj mi czas ... modele już mam :)

Z modelarskim pozdrowieniem

R.W.

Ukończone: BELL AH-1F "Tzefa" , Messerschmitt Bf-110 G-4,Sherman "Maczuga" (WAK),TA - 154 Mosquito (Modelik), P-420 Sparviero GPM, F-14/A Tomcat , IK-3 Rogozarskij , Sd.Kfz.8 DB-10 & Pak 44 128mm Angraf.
W budowie: RMS TITANIC (MM), Gaz-51 "Wichura" GPM.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024