FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-05-20 21:43  Odp: [R] Flakpanzer I Answer
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

StuG a ja właśnie za przeciwnie: uważam, że ryfle to najsłabsza część modelu :-/ Domyślam się z czego są zrobione, bo sam z tego materiału korzystam. Jednak tak beznamiętnie naklejone na błotniki i podesty, przynajmniej w powiększeniu, rażą strasznie swoja karykaturalną grubością. Ale to moje osobiste zdanie, bo ja bym to zrobił inaczej: albo mocno zeszlifował z jednej strony te taśmy z deseniem ryfli (tak, żeby pozostał cieniutki film trzymający je w przysłowiowej kupie) i dopiero naklejał na części wycinankowe. Albo zrobił z tego materiału matrycę i odcisnął deseń na cieniutkim papierze przesączonym BCG lub wikolem. Po wyschnięciu miał bym cieniutki arkusz struktury do pokrycia części wycinankowych. I tak trzeba malować, i tak trzeba malować, a wydaje mi się, że efekt on niebo lepszy.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
19-05-20 11:07  Odp: [R] Flakpanzer I Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Chopin, wydaje mi się, że odciskając deseń na papierze pogrubisz kratkę. Może raczej zastosować blaszkę fototrawioną. Mam taką od PT-47 i jest delikatniejsza. Tyle, że po po malowaniu będzie słabo widoczna. Mnie nie razi wielkość ryfla tylko kolor, który chyba dodatkowo uwypukla tą kratkę.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-05-20 11:43  Odp: [R] Flakpanzer I Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tak jest - nie ma szans odbicia tak delikatnych ryfli bez ich mimowolnego pogrubienia. Szlifowanie do grubości filmu? Wątpię, czy obejdzie się bez co najmniej wielu przekleństw i nieudanych prób :-) Ale próbować można.

W przypadku modeli Demona niestety jakość zdjęć powoduje nieco zdeformowany obraz rzeczywistości.
Widziałem wiele jego dzieł na żywo i wyglądają o wiele lepiej niż na zdjęciach. Te fotki są robione przy sztucznym świetle, są za ciemne, a pewne rzeczy są przejaskrawione. Ten typ tak ma:-) Poza tym nasz Demonik nie używa wynalazków w postaci "łoszy" czy innych mazideł (poza przyprószania pastelami) i nie bawi się w nieustające przeróbki, jak inni popaprańcy:-) A przecież układ jezdny wymagał o wiele większej ingerencji w projekt niż zaprezentował to wykonawca. Ale za to ma więcej czasu na sklejanie innych modeli, a nie jednego przez 7 lat:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-05-20 13:54  Odp: [R] Flakpanzer I Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jest ruch w interesie...i dobrze :)
Co do przeszlifowania ryfli. Nie wydaje mi się to możliwe. Jak zapewne wiecie wykonane są one z taśmy do pakowania opakowań. Jest ona bardzo mocna na zerwania, natomiast jeżeli chodzi o jej trzymanie boczne, to bardzo łatwo rozpada się na nitki tworzywa. Metodą postępowania z nimi jest bardzo ostry skalpel. Co do błotników, to można było je wykonać inaczej i wpadłem na to po ich sklejeniu, a mianowicie pozostawić zewnętrzną skorupę, a ryfle wkleić w nią, wyeliminowałoby to wystawanie ich w takim stopniu ponad powierzchnię płaską. Natomiast co do składanych burt, tutaj uważam, że efekt jest całkiem przyzwoity...natomiast, jak to WSK StuG zauważył, zdjęcia są mocno gówniane i tego nie widać. Nie nauczę się innych robić i co mi zrobicie? ;)
Same ryfle będę chciał jeszcze delikatnie przetrzeć "srebrzanką" i przypudrować. Z tym ostatnim jest jednak niezmienny problem. Sklep w którym się zaopatruję jest czynny w godzinach dostępnych dla każdego pracującego śmiertelnika, czyli 10-14 :D

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
19-05-20 17:30  Odp: [R] Flakpanzer I Answer
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Demon dokładnie o tej taśmie pisałem, i mi ona się doskonale szlifowała, gdy robiłem ryfle do błotników M3 Scout Car. Fakt są różne rodzaje tej taśmy i z stąd może te złe doświadczenia.

Co do odbijania ryfli od matrycy zrobionej z takiej taśmy: Najlepszy jest papier z starej Trybuny Ludu, książki telefonicznej lub starej gazetki z hipermarketu. Tak robiłem podłogę do M113 (wiem, nie ten wzór, ale czasem trzeba iść na łatwiznę) i deseń był aż nadto wyraźny. Ważne żeby papier był jak najcieńszy, miękki i porowaty, klej (tu akurat wikol) bardzo wodnisty i nakładany w kilku krokach. Całość ubijamy pędzlem ściętym na płasko i pozostawiamy do samoistnego wyschnięcia. Woda zawarta w kleju pięknie obkurczy papier na matrycy. Otrzymujemy w ten sposób taką blachę "fototrawioną" z celulozy. Prościej nie potrafię tego opisać.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
19-05-20 20:52  Odp: [R] Flakpanzer I Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Chopin, widząc Twoje graficzne przeróbki, wierzę na słowo, że się da. Niestety ja jestem takim popaprańcem o jakim pisze Stug co wciąż poprawia aż będzie usatysfakcjonowany, więc boję się, że taki sposób wykonania wydłużyłby i tak rekordowe czasy wykonania jednego obiektu. Na razie zostanę przy blaszkach. Tym niemniej dałbyś jakieś zdjęcie tak wykonanego ryfla.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-05-20 21:37  Odp: [R] Flakpanzer I Answer
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A cóż to za sklep, w którym się zaopatrujesz?

--
serwusik

 
21-05-20 11:21  Odp: [R] Flakpanzer I Answer
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

jhradca niestety już M113 nie mam :-( (jak większości modeli zresztą, które rozdałem), ale mam w planie coś co posiada ryfle, wiec będzie okazja się pochwalić ;-) Kiedy to nastąpi, nie wiem :-(
Tak podsumowując, mnie ta technika zadowala na tyle, żeby zadawać sobie trochę zachodu. Ale zmuszać nikogo do niej nie będę, tym bardziej, że są też blaszki, kartoniki grawerowane itp.

StuG, Demon ja tu nie mam na celu dyskredytowanie modelu, bo efekt WOW jak najbardziej jest. Tylko w ocenie ogólnej ryfle akurat wypadły najsłabiej. Co do reszty to ukłony, bo miejscami sam bym tak nie potrafił.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-05-20 17:46  Odp: [R] Flakpanzer I Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Chopin, ale ja tego tak nie traktuję. Bardzo fajnie, że przedstawiles swój sposób na ryfle. Co do blotnikow, przyznalem rację. Bądź do końca, komentuj i dawaj swoje uwagi. Wszyscy na tym skorzystamy.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
22-05-20 09:19  Odp: [R] Flakpanzer I Answer
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

IMO największą wadą części ryflowanej nie jest ich faktura, ale jak już zauważono, kolor. Zdecydowanie ciemniejszy niż kolor części papierowych, a dodatkowo nie zmatowione, błyszczą się. Domyślam się, że wycinanka też nie była przeciągnięta nawet caponem. Nie znam się na tym za bardzo, ale gdyby zastosować inną farbę, efekt byłby lepszy. Tzn jest OK, nawet bardzo OK. ALe zawsze może być lepiej: ]
Generalnie fajnie wykonane jeżdzidło.
pozdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024