FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
29-04-20 20:53  Odp: [R] Świątynia Wang 1:72 od podstaw
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Przepiękny model będzie... Już jest!

--
54323031

 
30-04-20 10:27  Odp: [R] Świątynia Wang 1:72 od podstaw
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Przyjemnie się ogląda Twoją relację. Jestem pod wrażeniem wykonania jakie prezentujesz.

Adam

 
20-05-20 10:52  Odp: [R] Świątynia Wang 1:72 od podstaw
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Skleiłem apsydę - półokrągłe pomieszczenie z tyłu świątyni. Deski wykonałem z jednego paska balsy który ponacinałem. Zauważyłem na zdjęciach, że są trochę wklęsłe, więc spiłowałem środek każdej deski papierem ściernym.

Przed pomalowaniem:


Górną część z wyciętymi łukami wykonałem na podstawie starych fotografii, aktualnie chyba już tego nie ma, ciężko stwierdzić bo to miejsce przysłaniają rynny.



Wykonałem też resztę ścianek i kolejne boczne wejście do świątyni.











Post zmieniony (20-05-20 10:55)

 
20-05-20 12:02  Odp: [R] Świątynia Wang 1:72 od podstaw
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A będziesz czymś "brudził" nieco wszystko? PRzydałoby się trochę ciemniejszych przebarwień. Będzie jeszcze świetniej.

--
54323031

 
20-05-20 13:54  Odp: [R] Świątynia Wang 1:72 od podstaw
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Tak, planuję jeszcze trochę wszystko pobrudzić.

 
09-09-20 10:23  Odp: [R] Świątynia Wang 1:72 od podstaw
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Witam ponownie. Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu, ale powoli już ruszam dalej z budową.
Zabrałem się za sklejanie dachów w dolnej części świątyni. Najpierw wkleiłem tekturę i wyrównałem wszystko szpachlówką. W dolnej części dachów wkleiłem 1.5 mm paski, by wyrównać ściany z kolumnami.
Pobrudziłem też ściany świątyni różnymi odcieniami, żeby nie wyglądały tak idealnie jak nowe.


Następnie przygotowałem sobie teksturę dachu, którą wyciąłem z tego zdjęcia i wyprostowałem w photoshopie.


Złączyłem ze sobą cztery tekstury i wyszło takie coś.


Dachówki wycinałem i naklejałem paskami od dołu do góry, przerwy pomiędzy dachówkami wytłoczyłem igłą. Wcześniej jeszcze nakleiłem karton z teksturą dachu, żeby mieć jakiś punkt odniesienia przy naklejaniu pasków.


Na zaokrągleniach docinałem i wklejałem pojedyncze fragmenty, co okazało się bardzo żmudnym procesem.




Tak prezentuje się całość, chociaż teraz żałuję, że przed wycięciem dachówek nie podkleiłem ich jeszcze kartonem, bo wyszły trochę za płasko.




Post zmieniony (09-09-20 10:27)

 
09-09-20 11:22  Odp: [R] Świątynia Wang 1:72 od podstaw
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Jestem powalony efektem !!! Marzę o takim modelu i wykonaniu!!!

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
09-09-20 11:59  Odp: [R] Świątynia Wang 1:72 od podstaw
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Efekt zwala z nóg, a co dopiero jak model będzie skończony:-)
Dachówki są w skali takie same jak w rzeczywistości? Wydają się o wiele większe.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-09-20 12:09  Odp: [R] Świątynia Wang 1:72 od podstaw
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dzięki za komentarze. Długość dachówek jest w skali, szerokość trochę zwiększyłem, żeby było mniej ząbków do wycinania.

 
09-09-20 20:24  Odp: [R] Świątynia Wang 1:72 od podstaw
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nie masz litości dla materiałów 😉. Wyciskasz z nich ile się da. Co tu pisać, REWELACJA👍

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024