FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
20-03-20 11:20  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

1. nie pomogę - od wielu lat korzystam z maty TOP, dawno temu dosłownie za grosze była do kupienia (chyba w Rossmanie). Twarda i wydaje mi się, że szybciej tępi noże.

2.Mam 2 noże Excela (taki jak na aukcji i OLFĘ. Korzystam naprzemiennie. W sumie nie nóż najważniejszy ale ostrza do niego. Te z aukcji dla mnie mocno niewygodne. Tylko do najmniejszych elementów. Łatwo potrafi poderwać karton, zakrzywić się końcówka.

3. Mam, nie korzystam. Popieram StuG'a w 100% Konstrukcja plastikowa wymaga dużej wprawy w posługiwaniu. Łatwo "wyjechać" poza linie. Nie polecam, chyba, że kleisz pancerkę i pomocny będzie przy kołach.

4. Nie mam, ale znajomi polecają, tylko wersję ze sprężyną, gdzie naciskając wiertło samoczynnie się obraca.

5. Plakatówki wcale nie są złe, do retuszu krawędzi nadają się całkiem nieźle. Chwalone są również farby tempera w tubach ASTRA. Oczywiście to tylko na papier.

6. Przebijaki, fajne, ALE tak jak pisze StuG, tylko mniejsze wymiary. Poza tym obawiam się, że jakieś Chińskie podróbki będą z miękkiej stali i bardzo szybko się stępią. Jeszcze jedna sprawa, przy mniejszych średnicach, zewnętrzny stożek powoduje, że bardzo ciężko idealnie trafić w linię (po prostu "chowa się" pod stożkiem). Nie stosowałem sztańc biobsyjnych, ale z powodzeniem stosuję przycięte igły. Jedynie trzeba je sobie naostrzyć (wiertełkiem) Te ciut grubsze można kupić na aukcjach w dziale elektronika (do podawania kalafonii przy lutowaniu). Mała porada, aby usprawnić sobie wycinanie (i ochronić palec przed ciągłym naciskiem) ja stosuję na plastikową końcówkę igły okrągłą zatyczkę stosowaną bodajże w kroplówkach.



--
pzdr
Kemot

 
20-03-20 11:35  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kolego - tak, części wycinam od lat tylko i wyłącznie nożykiem modelarskim, bo tylko tak mogę uzyskać odpowiednia jakość cięcia. Nożyczki tego nie zapewniają, szczególnie w przypadku drobnych elementów czy krzywizn wszelkiej maści.

Jeszcze raz jednak apeluję, bo już kilka osób zaczyna Ci to przekazywać - zacznij coś robić. Wszak przysłowie naszych zachodnich sąsiadów "Übung macht den Meister" nie wzięło się znikąd. Załóż relację, a na pewno uzyskasz porady, które będą praktyczne. Niekończące się pytania to nie jest recepta na sukces, bo żadna odpowiedź teoretyczna nie da Ci tyle, ile własne doświadczenie.

Także do roboty.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-03-20 12:16  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Co miałem zamówić to zamówiłem, borę się za dokończenie MM 9/2002 Me-109 G-6. Dzięki za rady pozdrawiam.

 
20-03-20 13:10  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

http://www.kartonowki.pl/forum/temat/2140,dlugopis-do-nitow
Tu masz link do wykonania automatycznych wycinaków o małych średnicach.
Ja mam taki zestaw


--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
20-03-20 13:55  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

no no no, zestaw ładny ....muszę sobie taki zrobić ;D

 
23-03-20 18:53  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

uzupełnienie narzędzi dotarło;) co do przebijaków, pierwsze wrażenia ? opakowanie plastikowe wydziurawione, a co do samych przebijaków z deka tępe jak do kartonu/tektury, widać od razu ile kosztowały, nie wiem czy jest sens bawić się w ostrzenie..faktycznie trzeba zrobić zestaw dziurkujący z igieł .

Post zmieniony (23-03-20 21:06)

 
29-04-20 11:23  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Dzień Dobry,
gdzie u nas można zakupić takie wygniatacze:
https://pl.aliexpress.com/item/4000106939383.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.761a1e1fkHIJxb&algo_pvid=1188eca1-d3d6-4460-9a42-81777489b4b2&algo_expid=1188eca1-d3d6-4460-9a42-81777489b4b2-16&btsid=577a0097-864c-4180-862f-40ded23cd858&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_9,searchweb201603_53


EDIT:
znalazłem: https://swiatpasji.pl/pl/p/dluta-kulkowe-do-wytlaczania-komplet-4szt/8081
--

Post zmieniony (29-04-20 11:37)

 
29-04-20 12:01  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
Rekrut 

 

https://www.cake-land.pl/pl/p/Zestaw-Narzedzi-do-Modelowania-KULE/3

 
29-04-20 18:15  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Rekrut - Dzięki! Już zamówiłem, właśnie o takie mi chodziło!

 
29-04-20 19:07  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jako wycinaki otworów większych średnic do 10 mm polecam kupić antenę teleskopową od radia. Po rozłożeniu mamy rurki różnych średnic, wystarczy tylko zaostrzyć.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024