FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-03-20 14:30  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

1- mata- Nie znam tej firmy ale mam maty olfy i i innych firm (nie ma porównania tylko olfa)
2-Nożyk olfy z wymiennymi ostrzami - niezbędny mi najlepiej pasuje rozmiar KB czyli AK1 i AK4
3-cyrkiel- Bardzo fajny tylko trzeba się nauczyć używać
4-wiertarka- przydaje się raczej rzadko.lepiej porobić sobie wycinaki z igieł lekarskich
5-farby wodne- Tamiya ale i tak nie dokupisz koloru trzeba bełątać. .
6-wybijaki do skóry- Przydają się

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
18-03-20 14:43  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

OK, dzięki za rady. A co do przebijaków skóry tektury jakie polecacie ?? by wiadomo była dobra cena/jakość.

 
18-03-20 15:28  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Będzie ciężko wskazać konkretne wycinaki. Nie zawsze cena musi być wykładnikiem jakości, chociaż tanio nie oznacza zazwyczaj dobrze, natomiast drogo nie zawsze znaczy, ze kupimy coś extra. W marketach budowlanych są wycinaki sprzedawane na sztuki za kilka złotych, można spróbować. Taki zestaw też pewnie się nada, aczkolwiek skaz czy niedoróbek można niestety nie uniknąć.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-03-20 15:34  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Daruj sobie te wycinaki, kup sztance biopsyjne. Jakość otworów idealna. Jedna starczy na 500 wycięć, jak będziesz miał wprawę. Minusem jest brak połówek powyżej pewnego wymiaru ale można to obejść.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
19-03-20 11:15  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

niektórzy polecają przebijaki, a inni sztance biopsyjne. Jakie rozmiary sztanców najczęściej są wykorzystywane w modelarstwie kartonowym?
ten sklep jest ok ? https://dermatologiczne.pl/sklep/?sztance-biopsyjne,7,3

 
19-03-20 11:22  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Stać Cię, kup wszystkie rozmiary, a jeśli nie chcesz, kup te, które będą Ci potrzebne.
To, że ktoś co poleca, nie znaczy, że Tobie przypasuje.
Dostałeś już tutaj kilka rad, weź się w garść i w końcu coś kup, bo pytaniami żadnego modelu nie zbudujesz...

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-03-20 12:43  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Tak się zastanawiam w pierwszym poście piszesz, że chcesz uzupełnić narzędzia a potem coś pokleić, a a mi to wygląda ze chcesz rozpocząć przygodę z modelarstwem to cieszy. Te rzeczy co chcesz kupić to są w dużej mierze podstawowe narzędzia. Jeśli tak jest to kup porządną mate, skalpel (rekomenduje olfę), liniał stalowy, papier ścierny (250-500) i model. Zacznij budować a potem w praniu będzie wychodzić co będziesz potrzebował. Mój warsztat powstaje już z 10 lat z okładem. Większość narzędzi to samoróbki tzw patenty dinksy. Pamiętaj, że będziesz miał całą szafę różnych narządzi nie sprawi ze będziesz super modelarzem. Jeżeli nie myślisz o pojazdach kołowych czy pancerce to np cyrkla nie specjalnie będziesz używał.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
19-03-20 14:20  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No cóż... klejenie modeli kartonowych zacząłem od 2 kl podstawówki z raczej mizernym efektem gdyż byłem samołógiem a internet był szybkości modemowej z Win 95/98 na pokładzie ;D więc posiłkowanie się wiedzą/patentemi z forum było niemożliwe. Później miałem długo przerwę na epizot z modelami RC/kolej HO, a teraz po latach wróciłbym do kartonówek. Kiedyś jak się kleiło modele podstawowym wyposażeniem był nożyk tapicerski za 1.50zł, Hermol/butapren za 50-80gr/tubka i nożyczki pożyczone od mamy, tektura i ew drut z kombinerkami gdzieś w piwnicy się znalazły, a Mały Modelarz nie przekraczał 3-5zł. Ale cóż czasy się pozmieniały ;).

 
19-03-20 14:30  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Czyli podstawy jakieś masz wiesz o co chodzi. Kleju nie będę polecał bo tao ilu modelarzy tyle opinii. Naprawdę poza podstawą czyli jak wcześniej pisałem nóż i podkładka nie ma co na początku za dużo inwestować. Klej pierwszy może model spitolisz ale już będzie wiedział czego nie robić i może pojawi się potrzeba dodatkowych narzędzi.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
19-03-20 16:35  Odp: [Narzędzia] Uzupełnienie/wybór narzędzi
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

ktoś mi powie czym się różnią cyrkle olfy? ktoś posiadał/da te 2 wersje ? czyli https://allegro.pl/oferta/olfa-noz-cyrkiel-do-wycinania-kol-16-220mm-cmp1-dx-7919184569 model CMP1/DX a zwykły CMP1 https://allegro.pl/oferta/olfa-noz-cyrkiel-do-wycinania-kol-10-150mm-cmp-1-8773587715 nie wspomnę o CMP3

Post zmieniony (19-03-20 16:38)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024