FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
21-05-20 19:51  Odp: [R] IŁ-62M MPModel 55
Martini Lublin 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Koła po sklejeniu, oszlifowaniu wstępnym na szlifierce taśmowej, a później ręcznie, pomalowane Revellem nr 9, po wyschnięciu ponownie przeszlifowane i ponownie pomalowane. Po tym naklejone dekle.


Tworzenie ząbka na krawędzi natarcia niestety nie za bardzo wyszło. Jest to mocno wymagający element, trzeba przycinać, docinać, wywijać. Na szczęście na żywo tak się nie rzuca w oczy. Jednocześnie widać, na przykładzie litery "P" różnicę w odcieniu koloru czarnego w wydruku.


Statecznik pionowy doklejony


Co do dzioba, nie wiem jak to się stało, że pasuje tylko przekręcony o 90 stopni w lewo patrząc od przodu.


Zdradzę Wam, że model stoi już na kołach i dzisiaj mam zamiar dokleić ostatnie 4 elementy, czyli malutkie czujniki po dwa po obu stronach kadłuba.
Nie wiem tylko, gdzie i jak zrobić zdjęcia do galerii, aby były na przystępnym tle, bo rozmiar robi wrażenie.

--
Z każdym dniem mojego życia nieuchronnie wzrasta liczba tych, którzy mogą pocałować mnie w pupcię.

 
22-05-20 10:04  Odp: [R] IŁ-62M MPModel 55
henrykk   

Martini Lublin napisał:

> Co do dzioba, nie wiem jak to się stało, że pasuje tylko przekręcony o 90 stopni w lewo patrząc od
> przodu.

Sorry, nie rozumiem – może troszkę więcej/inaczej?

--
Pozdrawiam
Henryk

 
22-05-20 10:29  Odp: [R] IŁ-62M MPModel 55
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

henrykk - rzuć okiem na zdjęcie z ostatniego postu. Szew el. z listków jest poziomo - z boku, a nie na dole. Trochę to dziwne, bo takie błędy raczej p. Markowi się nie zdarzają

 
22-05-20 10:37  Odp: [R] IŁ-62M MPModel 55
henrykk   

Dzięki – teraz też widzę…

--
Pozdrawiam
Henryk

 
22-05-20 19:48  Odp: [R/G] IŁ-62M MPModel 55
Martini Lublin 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Oto ON:
Porównanie także z Jakiem-40.
















































--
Z każdym dniem mojego życia nieuchronnie wzrasta liczba tych, którzy mogą pocałować mnie w pupcię.

 
22-05-20 19:58  Odp: [R/G] IŁ-62M MPModel 55
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Niby dość prosty prosty model bez wnętrza ale mimo to wygląda bardzo atrakcyjnie a do tego bardzo dobrze wykonany. Cywile z reguły są poza sferą moich zainteresowań ale Twoja relacja i wykonanie podkopują tę regułę.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
22-05-20 20:37  Odp: [R/G] IŁ-62M MPModel 55
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

W galerii, na szczególną uwagę zasługują trochę nierówno ułożone płyty chodnikowe...
:))

A na poważnie, to pomimo widocznych usterek w opracowaniu/druku modelu, świetnie sobie z nim poradziłeś.
Robota czysta i staranna.
Model świetnie się prezentuje :)
Gratuluję!

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
22-05-20 20:50  Odp: [R/G] IŁ-62M MPModel 55
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

hmm, w 1:33 to tylko 1,3* 1,8m ;)

 
23-05-20 00:09  Odp: [R/G] IŁ-62M MPModel 55
Martini Lublin 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Z ciekawostek: obsługa silników przy międzylądowaniu:
https://www.wykop.pl/link/1932618/21-minut-obslugi-przedstartowej-il-62-sp-lbd-pll-lot-w-anchorage/

--
Z każdym dniem mojego życia nieuchronnie wzrasta liczba tych, którzy mogą pocałować mnie w pupcię.

 
23-05-20 07:14  Odp: [R/G] IŁ-62M MPModel 55
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładne wykonanie. Czyściutkie wykonanie. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024